Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Természetes dolog az egy...

Természetes dolog az egy nőtől, ha egyáltalán nem szereti a testszinű harisnyát?

Figyelt kérdés

Az fusztrál engemet, hogy gyakorlatilag láthatatlan.Olyan, mintha lenne a lábamon harisnya, meg nem is.Akkor mi értelme van?Ezért szoktam csak feketét felvenni, mert az legalább minden ruhához passzol.A gimiben a ballagáskor kénytelen voltam testszinűt felhúzni, mert ott a lányok többsége amellett döntött., de viszont érettségire már fekete harisnyát vettem fel.Az alkalom amúgy is megkívánta ezt az ünnepi öltözetet.A feketén kívül szoktam még felvenni sötétkék, bordó,szürke, meg sötétbarna színűeket,,de ezeket már hűvösebb időkben, mert 40- 50 denesek.Farmershorttal,vagy szoknyával hordom, mikor hogy.

Más is van, aki nem szereti a testszinű harisnyát?



2019. aug. 7. 09:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltál már kicsit fényesebb harisnyát is? Gondolom ami eddig volt rajtad mind nagyon vékony és/vagy matt színű volt. Egy olyan ami kicsit fényesebb de nem ilyen szikrázóan talán jobban tetszene.
2019. aug. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
79%
A matt testszínűtől engem is kiráz a hideg. Én csak is fényesebbeket hordok, az legalább mutat is és feldobja a lábaimat is :)
2019. aug. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Én vékony harisnyákból kifejezetten a testszínűeket szeretem legjobban. Szerintem a probléma ott kezdődik, h a legtöbben testszínű alatt, azt a matt, nyúlós, laza anyagú krepp harisnyát értik. De ha pl bementek egy Calzedoniába (vannak sokkal jobb harisnyák is ár-érték arámyban, azért ezt írtam, mert ezt kb mindenki ismeri) és ott vesztek testszínűt az teljesen másmilyen, akár érzetre a lábon, vagy esztétikailag is akár. És megsúgom, h az ilyen harisnyák nem teljesen láthatatlanok, ugyanis az egyik összetevője (lycra) miatt valamennyi csillogása mindnek van, ha úgy esik rá a fény. Egyébként, ha valaki tudja mit kell figyelni, még a legláthatatlanabbnak hitt harisnyát is észre veszi, bár tény, h csak nagyon kevesen vannak ilyenek. Szóval, ha megfogadtok egy jó tanácsot, akkor nézzétek meg a harisnya dobozát, ha meg akarjátok venni. Azokat szabad csak, amik elasztikusak (vagyis tartalmaznak elastant/lycrát: a kettő tök ugyanaz, csak valaki így tünteti fel a terméken, valaki amúgy) minél magasabb a lycra tartalma, annál rugalmasabb, ugyanakkor fényesebb is a harisnya. Viszont amelyiknek a dobozán csak polyamid szerepel, azt hagyjátok is ott, majd jó lesz a mamikáknak, ugyanis a krepp harisnya az öregasszonyos, nem a testszínű! Ráadásul krepp harisnyából a fekete is irtó ronda, meg bármilyen más szín is. Teljesen máshogy gyártják őket, a krepp harisnya azért pocsék, mert ott összekuszálják a szálakat, amik a lábon kinyúlnak ugyan, de nem tartanak semmit, ezért van, h nyúlnak, tekerednek össze vissza... A lycrás az tök más, ott két külön szál van, és a lycra rugalmassága nyújtja ki nylont, így teljesen más hatást nyújt nem csak látványra, de tapintásra is. Én csak ilyen harisnyákat hordok, és teljesen meg vagyok velük elégedve, pár száz forinttal kerül többe a gagyi kreppnél, viszomt maximálisan megéri, mert ég és föld a különbség köztük. Kár fölöslegesen kínozni magunkat, amíg bele nem futottam a lycrás harisnyákba, előtte én is útáltam őket, mert anyu mindig vackokat vett.. :/ Javaslom próbáljátok ki, semmi veszteni valótok nincs, hiszen, ha mégsem tetszik, akkor nem mindegy melyik nem tetszik? :)


Egy kicsit elkanyarodtam a témától, szóval én vékony harisnyákból ha csak lehet, testszínűt húzok. A Vékony harisnyáim 90%-a testszínű, van néhány fekete, ha valamiért nem jó a testszínű Általában akkor veszem fel a feketéket, ha valami csunyaságot szeretnék eltakarni a lábaimon, általában ha frissen szörtelenítek, és pöttyös lesz a lábam, vagy (mint pl az utóbbi napokban) ha összecsipkedtek a szúnyogok, és sebes pár helyen. Ilyenkor a fekete a legpraktikusabb, de amúgy nem vagyok oda értük. Egyrészt mert sokkal érzékenyebb a sérülésekre, minden kis apró szálhúzódás, anyaghiba sokkal feltűnőbb fekete harisnyán, arról nem is beszélve, ha kiszakad, vagy felfut rajta egy szem. Baromi feltűnő, ha a fekete harisnya felszalad, és ott fehérlik alatta a bőr. Még egy vékonyka kis csík is szembetűnö, míg pl egy testszínűn az ilyen kisebb hibák sokszor eszre sem vehetők, már csak azért is, mert nincs nagy eltérés a harisnya és a bör színe között. Én sokszor jártam már úgy, h elindult egy vékony kis csík mert a körmöm kiszúrta, de csak otthon vettem észre levételkor, h majdnem a térdemig jutott. És ha én nem vettem eszre, akkor sztem más sem. A másik dolog amiért hanyagolom a feketét, az azert van, mert a nők nagy része azt hordja inkább, és nem szeretek a többség után menni főleg úgy, h színén kívül semmi különbség nincs köztük, csak éppen valaki kitalálta, h a fekete az menö, a testszínű meg ciki... :D Nekem nem az, és legalább nem lesz hiány testszínű harisnyákból. :) Amúgy van még egy szürkém, négy fehérem egy naranccsárgám, meg egy türkizkékem, vékonyból. A két színes kb 1-2x volt rajtam, kiarusítás volt, és nagyon olcsók voltak, gondoltam egy próbát megér.

Viszont vastag, nem átlátszós (60-den fölött) harisnyákból meg a feketét szeretem inkább, vagy a bordó valamilyen árnyalatát. Ezekből van a legtöbb, van pár mintás, meg egy pár világosabb színű, ha épp nem passzolna a fekete, de ilyen ritkán fordul elő, szóval hideg időkben általában feketét hordok. Viszont mégegyszer mondom, nem a harisnya színe, hanem az anyaga határozza meg, h jó vagy rossz e egy bizonyos harisnya! :)


29/n

2019. aug. 10. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Én szinte mindig testszínűt hordok amióta felettem nylonharisnyát. És valóban a lycra fényesen azok kényelmesek jó fajták, vannak olcsó fajtákba is jók, pasiként általában nylonharisnyákat hordok már kb 26 éve, télen zoknival.
2020. jún. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is a testszínű harisnyát szoktam húzni, lycrásat.
2020. okt. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!