Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ti mennyit adnátok óráért...

Ti mennyit adnátok óráért átlagos emberként?

Figyelt kérdés

Már régóta be szeretnék ruházni az első, számomra komoly órára. A tavalyi nyári munka fizetésem nem szántam rá, a diplomáért idén, egyfajta jutalomként magamnak megint nem, most a fizetésemből is gondolkodom.

Nagyjából 60-70 ezerért néztem ki egyet magamnak.



2019. dec. 1. 02:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
46%

Nekem csak 2 órám van de mindkettő komoly, drága darab. Egyiket szüleimtol kaptam a másikat magamnak vettem úgymond jutalomkent az allamvizsga után. Szóval megertelek, es szerintem nyugodtan vedd meg ha tetszik.

60-70 eFt nem az a durva árkategória.

2019. dec. 1. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
81%
Kétezer forintot. Nem szeretek azon aggódni, hogy megsérül, ellopják, emiatt megállít valami féleszű tolvaj az utcán stb.
2019. dec. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
16%

Én egy forintot sem adnék már karóráért, van óra a telefonban, ami meg úgyis mindig nálam kell hogy legyen. Na jó, esetleg egy Apple Watch a mostani legújabb modellből ami ha jól hallottam már kiváltja a telefont. A lényeg hogy egyszerre egy kütyüt cipelek magammal.

OK, tudom most jön az, hogy egy szép óra az egy kiegészítő is, ami öltöztet. Ez rendben is van, csak az olyan meg nem a 70 ezres kategória. Azt meg tudom érteni ha valaki kvázi hobbi szinten imádja azokat a kézzel készült svájci műremekeket, és erre pénzt is szán, de ez a milliós kategória. A százezres kategória nem sokat ad hozzá a megjelenésedhez, tömeggyártású nem különösebben érdekes darabok, ami funkcionalitását tekintve meg felesleges mert ott van óra a telefonban.

2019. dec. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
22%
Átlagos emberként? Komolyan átlagos embert kérdezel? Szerintem úgy ötezer egy óra, harminc évente vesz egyet az ember. Időt az is másodpercre megmondja. Mondjuk, nem azért, mert ronda vagy gáz, de én régen se vettem fel a kezemre, mert idegesít minden ilyen fityegő sz_r, táskában volt eltéve. Úgy tíz éve a bicikli kormányára van rátekerve, oda jól jön, ha menet közben látni. (Nem mintha nem lenne X db lakásom és Y millió forintom a bankban, csak nem ilyenekben élem ki magam.) Különben is ez az óra dolog maiak kezén már rettentő öreges - pláne ha olyan elegánsnak tűnő fajta, egyszerűen elmúlt az a világ. De reméljük, majd kapsz kevésbé átlagparaszt válaszokat is...
2019. dec. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
28%
Negyed millió körül.
2019. dec. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
18%
Az Apple Watch árát. Ugyanis kizárólag okosórát vásárolnék, abból pedig az Apple gyártja a legfunkciógazdagabb típust. De mivel nem iOS felhasználó vagyok így tárgytalan az egész:D
2019. dec. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
81%
Kb 5000 Ft, pedig megtehetném, hogy többért veszek, csak éppen értelmét nem látom.
2019. dec. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
35%
Ha szeretnéd, vedd meg. Ez ilyen egyszerű. Ez még vastagon a belépő kategória én monjduk átlagos anyagi helyzetben ennek 20szorosát is költöttem már órára, igaz az befektetés volt és kerestem is rajta meg nekem ez egy hobbi.
2019. dec. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
81%

Az átlag pár ezer, max. pár tízezer forintért vesz órát.

Az üzleti életben (akármilyen idejétmúlt, felesleges és röhejes), de több milliós, automata svájci órát kell hordani hogy komolyan vegyék az embert. És nem a Rolexre gondolok, hanem olyanokra amiről az "átlag" nem is hallott.

2019. dec. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Bocsánat, rosszul fogalmaztam. Átlagos ember alatt, átlagos anyagi helyzetű embert értettem, vagyis olyat, aki nem milliós tételben vesz órát.

Kitérve néhány válaszra, elhiszem, hogy van akinek felesleges, de nekem nem az, és én pont egy apple watchot nem vennék fel még ingyen sem. Csakis valami jó régies kronográfot. Azt meg végképp nem hiszem, hogy idejét múlt. Attól, hogy nem mechanikus, milliós árú még lehet szép bőven.

2019. dec. 1. 20:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!