Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Harisnya alá zoknit cipőbe?

Harisnya alá zoknit cipőbe?

Figyelt kérdés
Ha úgy öltözök, hogy nylonharisnyát hordok cipővel akkor érdemes rávenni még egy zoknit ami nem látszik ki a cipőből? Ti hogyan szoktátok, hogyan kényelmesebb, praktikusabb? Úgy hallottam, hogy ha együtt hordanám a kettőt a zokni kidörzsölné a harisnya anyagát és hamarabb tönkre menne ez igaz?

2020. márc. 28. 22:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem én is és az a másik férfi is értelmes választ adott!

Ha neked ez fura vágynak tűnik akkor nálad van a baj, hisz mindenki magából indul ki...

2020. márc. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló nem éppen, inkább csak a véleményét mondta el.
2020. márc. 30. 13:45
 13/18 anonim ***** válasza:
És egy alapján ítéled meg a többit?
2020. márc. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

#4es válaszoló vagyok.

Mi a baj a válaszommal? ☹️


Az elegáns, (nem bolyhos) harisnyák egy merő műanyagból vannak. Egy kellemes, puha zokni sokkal jobb érzés a lábon alatta. Főleg, ha bele is izzadsz néha.

A gyapjú harisnya egy egészen másik tészta, de a nők többsége (legalábbis akit én ismerek) sűrűre szövött nylonharisnyát hord.

2020. márc. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Én csináltam ilyet, mikor nagyon-nagyon durván feltörte a lábam egy vacak cipő, de muszáj volt másnap is menni dolgozni, ami ~10 km-es sétákat jelentett egy nap. Először én is gondoltam, hogy milyen hülyén néz ki stb, de tényleg alig látszott és nagyon kényelmes volt. Egy zárt cipőben szerintem semmi gond ezzel, nem látszik.

Amúgy télen a fordított verziót csináltam rendszeresen, mert még a bundás csizmában is jéghideg volt a lábam, ha csak harisnyával vettem fel.

2020. márc. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én csak télen vastag harisnyára húzok zoknit, ha már elég hideg van hozzá. De olyankor a harisnyát veszem alulra, és arra rá a zoknit. Vastag harisnyánál nem érződik annyira a zokni, és abból a szempontból jó, h felszívja az izzadságot, mivel a nylon víztaszító hatású, ezért ha nincs rajtam zokni is, akkor a csizma kapná a nagyját.

Vékony harisnyához tutira fel nem vennék, pont azt szeretem benne, h milyen vékony, és alig érzem, a cipőbe, h van a lábamon bármi. Nem beszélve arról, h ha valamiért le kéne vennem a cipőm, kellemetlenül érezném magam, mert szerintem elég béna látvány egy harisnyára húzott kis titokzokni. Amúgy sem valami kényelmes viselet, mert a zokni előbb utóbb le fog csúszni a harisnyáról, főleg, ha túl selymes anyagú a harisnya. Pár éve volt egy bokacsizmám, ami minden harisnyámat kilyukasztott egy bizonyos helyen, többször nézegettem próbáltam kitapogatni, de semmi hegyes,vagy éles dolog nem volt benne, de minden egyes harisnyámat tönkretett. Kb a 10-15 után elegem lett, és kipróbáltam, h zoknit vettem rá. Na az bevált, a harisnya megúszta a dolgot. Onnantól kezdve azt a csizmát csak úgy vettem fel, h zokni is volt a harisnyán, de akkor sem szerettem úgy lenni, de kénytelen voltam. Viszont azt a csizmát már leselejteztem, szóval mostanában nem kellett harisnya zokni kombó, és remélem ez így is marad.


Pont fordítva: ha zoknit húzol a harisnyára, azzal kíméled a harisnyádat, legalábbis azon a részén, ahol rajta a zokni. Pont, h a cipők dörzsölik ki a harisnyát, főleg azok, amiknek ilyen bőrszerű a belseje, nem textil. Van néhány olyan cipőm, ami durván amortizálja a harisnyáimat. Viszont ezekhez nem vehetek zoknit, mivel alkalmi cipőkről van szó (főleg magassarkúk, balerinák), azt meg olyan puruttya dolog vastag zoknival felhúzni.

Viszont, ha téged nem zavar, és meg tudod oldani, h ne látszon a zoknid, akkor szerintem nyugodtan hord együtt a kettőt, mert a harisnyádnak tutira jót tesz. De csak akkor, ha a zokni van felül. Fater második felesége hordta úgy, h alulra a zokni, rá meg a harisnya. (Átlátszó, vékony harisnya) Igazából már akkor sem értettem, mert borzasztó idétlenül nézett ki, a harisnyák talpa össze vissza szakadozva, és még kényelmetlen is volt elmondása szerint...

2020. ápr. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáld ki ezt, 2 az egyben:


[link]

2020. ápr. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Szia nekem olyan kicsi a lábam 36-os, de ha elegáns cipőt veszek azt gyerek osztályon kell olyan 34-es a jó akkor igen is veszek a harisnyára zoknit, de csak azért hogy megtartsa, mert még így is ki szokott esni belőle a lábam az meg ugye bár elég fura lenne egy buliban ha elhagynám a cipőm tánc közben. :)
2020. ápr. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!