Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Érdemes beruházni drága...

Érdemes beruházni drága kiegészítőkre, vagy inkább jobb mennyiségre vagy minőségre koncentrálnI, mint a márkára?

Figyelt kérdés

Lehet zavaros a kérdés. Itt lent most megpróbálom röviden és érthetően elmondani a lényeget.

Táskát/táskákat szeretnék venni. Channelre meg hasonlókra nincs pénzem, de egy Guessre gondoltam. Kinézetre nagyon tetszenek, viszont nem tudom hogy tartósságra/minőségre milyenek. Van például egy Deichmanos táskám ami lassan 3 éve még mindig ugyanolyan szép. Azon gondolkodtam hogy vennék egy egyszerű guesset, ami mindenhez illik (mondjuk egy bordót vagy egy feketét, ezek a kedvenc színeim amelyek minden ruhámmal találnak). Tehát szerintetek megéri egyet venni, de drágábbat, ami márkás is, vagy vegyek többet, de nem olyan magas minőségűek és árúak? Köszönöm



2020. júl. 15. 12:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Nagyobb mennyiségre *
2020. júl. 15. 13:06
 2/7 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Én inkább a keveset többért típus vagyok, nyilván neked kell eldöntened, hogy mire mennyit szánsz, mennyire hamar unsz meg dolgokat, hány táskát szeretnél stb.

Nekem volt egy tök jó 7ezer ft-os táskám, aminek imádtam a kialakítását, mindenhová jó volt, mindig azt viseltem, és hát 1 éven belül tönkre is ment. Aztán mivel annyira szerettem a fazont meg a stílust, mondom veszek egy hasonlót, de akkor már drágábban, minőségibbet, hogy tovább bírja, és nem sajnáltam rá kiadni a pénzt, hiszen tudtam, hogy tényleg mindenhová hordanám. Aztán sok nézelődés meg hezitálás után vettem egy olyan 60ezres táskát, amit hétköznapra meg bulizni meg utazáshoz is tudok hordani, minden szükséges cuccom elfér benne, és valóban minden ruhámhoz passzol. Vehettem volna másik 10 táskát 7-8ezerért, nem lennék sokkal előrébb anyagilag, viszont belefúlnék a lomba, mert én speciel nem tudnám hová tenni őket, nálam ennyi táska nem fér el. Meg amúgy is elég válogatós vagyok táska terén, örülök, ha egy olyat találok, ami tetszik :D

Szóval nekem össz-vissz két táskám van, a másik egy hátizsák, ami szintén valami 20-25e ft volt, de nekem ezek jók bárhová és eddig mindegyik jól bírja, a hátizsák már közel 8 éve, évek óta megvagyok ezzel a kettővel. Nem mellékes szempont számomra, hogy környezeti vonatkozásban is jobb a lelkemnek, hogy nem dobok ki egy táskát minden évben (mikor H&M meg ilyen helyeken vettem táskát, akkor max 1-2 évig bírták rendszeres használatnál, vagy még addig se).

Én alapvetően minden cuccommal így vagyok, inkább van kevesebb cuccom, de akkor az legyen jó minőségű, minden cuccom passzoljon egymáshoz és ha ezt drágább összegért érem csak el, akkor nem sajnálom rá a pénzt.

Ettől függetlenül a minőséget csak egy bizonyos szintig fizeted meg, a luxusmárkák nem jobbak annyival, mint amennyivel drágábbak egy sima minőségi táskánál. Pl. a Chanel is inkább presztízs meg luxus ill. befektetés kérdése, meg hát a tartósságuk attól is függ, milyen színűt meg milyen anyagút veszel, egy krémszínű/fehér báránybőr Chanel viszonylag hamar megadja magát hiába többezer dollár, főleg minden napos használatnál, de mondjuk egy kaviár bőr már kevésbé sérülékeny.


Ha drágább táskát akarsz venni, érdemes neten véleményeket olvasni és utána nézni az adott táskának illetve anyagnak, hogy valóban megéri-e kiadni rá annyit, mert nem biztos, hogy megéri.

Pl. nekem van Mangós, Ray Ban meg Dolce&Gabbana napszemüvegem is, igazából a Ray Ban és a Dolce között semmi különbséget nem érzek minőség szempontjából, ellenben a Dolce 2-3-szor annyiba került :D Szóval luxusmárka szintjén nem a minőséget fizeted meg, hanem a márkát és a nevét.

Ettől függetlenül tőled függ, hogy mire mennyit szánsz, és hány táskát szeretnél magadnak, mennyire unod meg ezeket stb. szóval ezeket mérlegelve neked kell eldönteni.

2020. júl. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!
2020. júl. 15. 14:47
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább a minősegre szeretek menni, mint a mennyiségre, vagy a márkára. Nemrég nézegettem én is a Guess táskákat, de nekem nem is tetszik, hogy nagyrészükön hatalmas embléma van, plusz ennyiért nekem egy táska legyen már bőr, és ne valami műanyag. Márpedig ahogy néztem, nekik sok táskájuk nem bőr.

Szóval én arra mentem, hogy minőségi legyen, és nem arra, hogy márkás. Végül egy noname táskát vettem egy bőrdíszműves boltban, nagyon boldog vagyok vele, és biztos vagyok benne, hogy évekig fogom használni.

2020. júl. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Végül én is úgy döntöttem hogy bőrt fogok venni, legyen az akár noname. 🙂
2020. júl. 16. 17:17
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A Guess egy sz.r, bar a taskaik szepek, de a cipoik pl. kenyelmetlenek, nem is a legminosegibb marka, ketsegbeesetten reklamoztatjak magukat feltorekvo lanybandakkal altalaban. Es ahogy elottem irtak, a marka nem mindig garantal kenyelmet, jo minoseget, tartossagot sajnos, ezt ki kell tapasztalni :/ Nekem peldaul a kedvenc felcipom volt vagy 5000 forint max xd. Ironikus, hogy par ev utan tonkre is ment, pedig kenyelmes volt es szep, elegans is.
2020. júl. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ruhat erdemes varratni, taskat, ahogyan elottem irtak, bordiszmuben, cipot kimondottan cipoboltban es igy tovabb. Szoval amire szakosodva van az adott uzlet, plazakban pl. minden van mindenhol, szoval keves, ami kimondottan cipobolt vagy kimondottan csak ruha :/
2020. júl. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!