Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mi az etikett és miben lehet...

Mi az etikett és miben lehet elvegyülni a legjobban egy esküvőn?

Figyelt kérdés

Szűk családi körben tartott lakodalom lesz, a menyasszony családját viszont nem ismerem, és hiába leszünk kevesen, a lehető legjobban el akarok vegyülni :D

Mit nem illik felvenni? Úgy értem, hogy pl színek terén? Ősszel lesz az esemény, így nem fürdőruhás időben. Úgy tudom, feketében nem illik menni sem fehérben, tehát így ki volna lőve a fekete nadrág és fehér ing(erre gondoltam elsőként pedig) kombó? A fekete az csak a ruhára vagy pl a cipőkre és az esetleges kabátra is vonatkozik?

Kiöltözni nem szoktam, 1 alkalomra ruhát venni nem óhajtok, nem vagyok szoknyás alkat, de B tervként van 1 térdig érő sötétkék egyenes szabású ruhám és sötétzöld cipőm. De a B tervet inkább hanyagolnám. Mehetnék mégis "évnyitós ingben" és sima fekete nadrágban? A férfiak öltöny-ing kombója is sokszor ezt a színsémát követi, vagy csak nők nem viselhetik ezt a 2 színt?

Túlöltözni a menyasszonyt, ribizlisen felöltözni, neccharisnyát húzni dominacipővel nem akarok, szóval az etikett ezen része megvan, csak ezekkel a színösszeállításokkal nem vagyok tisztában. Alapból nemigazán hordok színes ruhákat, ezért idegenkednék egy lagziban is ilyet viselni.

Köszi a válaszokat előre is és, hogy végigolvastátok a dilemmázóshisztimet!



2020. júl. 27. 21:51
A kérdező szavazást indított:
Mehetnek a nők is fehér ingben fekete nadrággal.
Nem lehet semmilyen ruhadarab fekete vagy fehér.
19 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

CSAK fehérben - a menyasszony szine- vagy CSAK feketében a gyász szinte - (meg CSAK pirosban - menyecskeruha szine ) nem illik menni, ezek kombinációja nem problémás.

Direkt új ruhát nem kell venni, de azért valamennyire elegáns öltözetet illik felvenni.

2020. júl. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Feketét, fehéret és még pirosat se lehet alapból, de persze a menyasszonytól függ, hogy őt ez mennyire érdekli. A cipőre, táskára és kabátra természetesen nem vonatkozik. Ha nem vagy benne biztos mi lenne a jó választás, inkább kérdezz rá nála (nem baj, hogy nem ismered annyira, ez teljesen belefér vagy ha ezt nem szeretnéd, a vőlegényen keresztül is érdeklődhetsz). Látatlanban a sötétkék ruhád jobban illene egy esküvőre.
2020. júl. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Én hiszek abban a hagyományban, hogy a fekete fehér és piros tabu ilyenkor. Ahogy előttem is írták a mennyasszony, gyász és menyecske ruha színe miatt.


Másrészt: szerintem ha fehér inget és fekete nadrágot veszel akkor olyan leszel mint a pincér.

2020. júl. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a pincér jutott eszembe.

Esetleg ballagó kislány.

Szerintem nem gond egyáltalán nadtágban menni, de ha ragaszkodsz a fekete nadraghoz, akkor egy színes blúzzal húzd fel. A legjobb a nadrágkösztüm lenne.

2020. júl. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek így megkésve. A kék ruha ugrott, mivel olyan módon kifogytam belőle, hogy átadtam egy családtagomnak és ő fogja viselni a nagy napon :D :D :D

A pincér outfit belefér, nem vagyok valami nőies fajta meg cicomázkodós. Majd veszek turiban valami rongyot.

Köszike mégegyszer :) :D

2020. szept. 17. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!