Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Nincs stílusom de szeretnék...

Nincs stílusom de szeretnék csak félek?

Figyelt kérdés

Helló.

Nos régóta agyalok azon, hogy jelenleg melyik a kedvenc színem és aszerint öltözködök. Valamiért ideges leszek attól, ha valami nem passzol vagy nincs rendszerezve. Nem tudok dönteni pár stílus közül de mindben van olyan ami nekem tetszik. Először az esztétika stílusa fogott meg azaz minden elegáns, szolid, fehér-bézs dolgok, aztán a kedvenc színem épp a rózsaszín és sok cuccom is az de emiatt mindig félek, hogy gyerekesnek gondolnának, mert néhányan kislányosnak gondolják. Másik meg az ilyen gót, rock stílus ahol általában feketében vannak, koponya, gótikus kiegészítők stb. Neten is láttam klassz rock, dark, light, rockeres 3D pólókat amin régóta gondolkozom, hogy vegyek e majd. Sokak szerint jól állna és suliban is ilyesmikben főleg a fekete nadrág és a piros kockás pulóverrel. De sajnos most ott vagyok, hogy a szobámat is átakarom dekorálni és nem tudok dönteni melyik stílust válasszam, mert nekem fontos, hogy a stílusom passzoljon a szobámmal is. Rózsaszínről lehet könnyebb lesz leválni, mert van egy olyan szép és esztétikus hátizsákom ami sokkal növelné rajtam az esztétikát. De ugyanakkor rajongok a koponyákért és ilyenekért. Eléggé zavar, hogy nem tudok dönteni, mert nekem nem kényelmes hogy vegyítem a 2-t. De eléggé félek az emberektől, meg a véleményeiktől ha meglátnak, kiskoromban sokat cseszettek és beszóltak. Voltam mind a 3 stílusban és a rózsaszínben csalódtam kicsit, azt hittem kellemes lesz, ha a kedvenc színemben vagyok de kicsit sok volt. És rájöttem csak azért lett a kedvencem mert akkor nőiesnek gondoltam és elegánsnak. Sajnos nem ez jött le amikor hordtam. Mit tanácsoltok? Lehetőleg normális válaszokat légyszíves!



2020. okt. 6. 03:02
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
szia! pastelgothot nézd meg esetleg. 🥰
2020. okt. 6. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem elöször is sz@rd le miről mit gondolnak mások. Ne másoknak hanem magadnak akarj megfelelni és tetszeni. Tudom közhely de tényleg igy van


Lehet a rocker, gothic külső nem neked való, ha ennyire félsz masok véleményétől hiszen arra fogsz kapni hideget és meleget is.

Legalábbis sok gyökér nem tudja felfogni hogy mindenki izlése masmilyen és az ilyenek hajlamosak bepofázni random embereknek is akiket csak úgy meglátnak az utcán.



Esetleg valami J-goth, kawaii pastel goth irányba elnézhetnél hátha tetszik az a vonal.

De azt tudnod kell hogy nem a ruháktól lesz goth valaki. Sokkal fontosabb a zenei, oldala az egésznek.

2020. okt. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%
Sztem is pastellgoth, kicsit elegánsabb verzióban esetleg:)
2020. okt. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kell választanod. Abban a korban, amiben vagy, pláne nem. Ha tetszik a rózsaszín, nyugodtan vedd fel. Nem attól leszel “hűűdeegyedi”, hogy szűk, jelenleg divatos korlátok közé szorítod be magad. Ezek a ma divatos VSCO, E-girl kistinik magukat járatják le, és rohadtul nem egyediek, csupán felszínes, divatmániás tömegfruskák. Akkor leszel igazán egyedi, ha elszakadsz attól a megfelelési kényszertől, hogy másokat nézegetsz és az ő preferenciájuk alapján akarod behatárolni a saját ízlésed.

Ha jól érzed magad egy ruhadarabban, önazonos vagy benne, viseld nyugodtan. Viszont, ha feszengsz benne, inkább vedd le, MÉG nem neked való. Lehet, hogy egyszer ennek is elkön az ideje, lehet, hogy a későbbiekben nem kerül rá sor. Van ilyen.

Viszont nagyon kérlek, háttértudás nélkül SEMMIKÉPP ne öltözz gothnak vagy rockernek, mert attól még NEM leszel az. Ha érdekel ez a világ, ne csak külsőségek szintjén foglalkozz ezzel. Előbb ismerd meg a zenét, együtteseket, az életfilozófiát, mert ezeknek az életérzéseknek az öltözködés csak egy mellékes eszköze. Rózsaszín farmerdzsekiben is lehet valaki rocker, amennyiben ilyen a zenei ízlése és az érdeklődése.

2020. okt. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!