Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ezek a bakancsok miért a női...

Ezek a bakancsok miért a női kategóriában vannak, ha pasi is simán hordhatná őket a kinézetük alapján?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]



Abszolút semmi nőiesség nincs bennük. És az is tetszik, hogy normális hosszú szárúak, mivel a férfinek mondott lábbelik között szinte egyáltalán nem találni olyat, aminek rendes magas szára van. Gondolom, nem divat.


De ezek szerintem rohadt jól néznek ki, semmi csicsa, semmi csat, semmi ilyen-olyan minta vagy kriksz-kraksz.

Főleg a 2 hosszabb szárú tetszik, azok közül is leginkább a Deichmannos.


Az áruk is tökéletes.


Furán néznének rám a boltban, ha a női osztályról vennék olyan bakancsot, ami kinézet alapján egyáltalán nem női?


Habár nem is értem továbbra sem, hogy ezek miért a női részlegre vannak sorolva... A férfi kategóriában meg olyan lábbelik vannak csizmának csúfolva, amik valójában cipők.



2020. nov. 11. 08:30
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
95%
Pont a két hosszabb szárú tűnik nőiesnek a sarok miatt. De felőlem felveheted, ha neked tetszik. Viszont ne gondold, hogy nem néznek ki női csizmáknak...
2020. nov. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 Metionin ***** válasza:
94%
Van olyan férfi, akin el tudnám őket képzelni, viszont ha női használatra gyártanak egy cipőt, akkor az kisebb, szűkebb lesz mint a férfi verzió és egy átlagos férfi lábra nem biztos hogy felmegy.
2020. nov. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
95%

A női 41es nem lenne jó egy férfi 41es lábra. Egyszerűen más a kialakításuk.

Alapból csak egy metálos pali venne fel ilyen csizmát, egy öltönyhöz nem passzolna egyáltalán. Metálos körökben pedig az acélbetét dívik.

2020. nov. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Na jó, azt hiszem, eléggé egyedül maradtam a véleményemmel. 🙂 Ha így látjátok, nyilván elfogadom.


De egyébként igen, valamelyiknek a megvételén valóban gondolkodom, mivel nekem ezekről nem egy kizárólag női lábbeli jut eszembe, hanem legalább unisex, de nálam ez inkább a férfiashoz, mint a nőieshez van közelebb.

Ha most valaki idejön és leb|_|ziz, mert a női osztályról akarok egy csizmát, akkor egészségére. És hiába van a női részlegen, ha egyszer semmi nőieset nem látok benne. Pl. a 2. linken szereplő bakancsnál ha választani kéne, hogy egy női cipőhöz vagy inkább egy motoros bakancshoz van több köze, hát tuti nem a női cipőt mondanám...


Egyébként nem tudom, hogy nincs-e egyfajta berögzülés a válaszaitokban, miszerint szerintetek ez igenis női cipő, csak azért, mert a Deichmann és a CCC odasorolta őket és akkor már robotszerűen bólogatni kell, hogy ez márpedig női. 🙂 Megmagyarázva azzal, hogy keskenyebb kialakítású és nincs belőle nagy méretezés. Utóbbit aláírom (bár 41-es méret van mindháromból, az már jó rám), bár ehhez a méretválaszték megnézése kell, hogy kiderüljön.


A keskenyebb kialakításról meg annyit, hogy 20-30 soros férfi acélbetétes bakancsoknak is elég keskeny a szára. Pl. a Steelnek is, ha jól tudom.

Egyébként a 20 soros Dr. Martenst (ha már valaki szóbahozta) valamelyik áruház szintén a női kategóriába sorolja, pedig ha jól tudom, az unisex...


Vagy ott vannak a Hunter gumicsizmák. Kivétel nélkül bebas$zák őket a női kategóriába, pedig köztudott, hogy pasik és csajok is egyaránt hordják a világban (Jó, Magyarországon csak nők, de mi mások vagyunk.)


De amúgy férfi lábbelinek elkönyvelt cipők között is nem egy olyat látni, aminek inkább a nőieshez van közelebb a kialakítása. Gondolok itt pl. az elegáns hegyes orrú félcipőkre vagy az ilyen-olyan csicsás roma stílusú lagziba felvevős dikk má' morés lakkcipőkre... Na, azokról egyértelműen nem az jut eszembe, mennyire férfias...



Egyébként ha valaki tud olyan oldalt/boltot, ahol hasonló magas szárú stílusban vannak igazi "férfi" bakancsok és nem ilyen 80-90-100 ezrekbe kerülnek, akkor azt viszont megköszönöm. 👍🙂

2020. nov. 11. 14:20
 15/26 A kérdező kommentje:

Oké, mondjuk azt látom én is, hogy a CCC-s bakancsnak kicsit mintha magasabb lenne a sarka. De egyébként nekem ez se lenne olyan hű de nagyon női.


Viszont a 2 deichmannosban én nem látom a nőiességet egyáltalán. A hosszabb szárúnak is olyan bumfordi jó vastag talpa van, hogy nem az jutna az ember eszébe, hogy ez most egy kecses női lábra fog kerülni...


Egyébként nem hiszem, hogy ezekben megnéznének engem, azok után, hogy már csajok közül is jópáran hordanak pl. acélbetétes bakancsot.

2020. nov. 11. 14:31
 16/26 A kérdező kommentje:

13:


Mondjuk ezt bele se kalkuláltam, úgy voltam vele, mindegy, hogy női 41-es vagy férfi 41-es.🤔 Akkor legalább egy 42-43-as méret kéne, hogy jó legyen rám, gondolom.

2020. nov. 11. 14:38
 17/26 A kérdező kommentje:

4:


"Abban egyetértek, hogy férfias kinézetűek. Viszont amint írták, teljesen más a kialakítása, mint a férfi cipőknek. Látszik rajtuk, hogy nő cipők."


Hát ha férfias kinézetűek, akkor elvileg nem kéne rajta látszania, hogy női cipő. Mondjuk én nem is látom rajtuk.

2020. nov. 11. 14:44
 18/26 A kérdező kommentje:

8:


"Ezeken határozottan látszik, hogy női cipők. Olyan a kialakításuk. Egy pasi (hacsak nem rocker) nem venne fel ilyen hosszúszárú csizmát."


Na, én igen, mert bírom őket! Nem nagyon értem amúgy, hogy a férfi divatból a hosszú csizma miért halt ki. Bár erről volt már 1-2 kérdés feltéve ezen az oldalon, ha jól emlékszem.

2020. nov. 11. 14:53
 19/26 Metionin ***** válasza:
76%
Figyelj, szard le mások véleményét, menj be és próbáld fel őket. Méretre számolj rá mondjuk +1-et és annyi.
2020. nov. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Megrendelheted a női oldalról is nyugodtan.
2020. nov. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!