Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mit illik felvenni egyetemen?

Mit illik felvenni egyetemen?

Figyelt kérdés

Nemsokára kezdek az egyetemen és fogalmam sincs, hogy van-e szabályzat az öltözködésre. Vagy ha nincs, attól még vannak-e kimondatlan szabályok, amit ha nem tartasz be akkor megorrolnak rád/megszólnak az oktatók.

Nem extrém cuccokra gondolok, hanem pl. haspóló, rövidgatya, magassarkú, átlátszóbb felső, stb.

A mindennapokra lennék kíváncsi, nem az ünnepségekre vagy vizsgákra.



2021. febr. 7. 23:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
46%

Ezeket inkább ne, a magassarkú az rendben van. Én sokszor mentem szoknyában melegben, inkább azt mint rövidnacit. Vannak olynok akik kopott melegítőben jönnek meg ilyenek, vagy úgy h buliban is túlzás lenne.

Normálisan, kicsit konzervatívan ha öltözöl biztosan senki nem néz rád rossz szemmel :)

2021. febr. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Metionin ***** válasza:
87%
Bármit felvehetsz, ha van pl. laborod akkor ott általában megkövetelik a hosszú nadrágot és a zárt cipőt balesetvédelmi okokból de ennyi. Szóval menj abban amiben simán az utcára is kimennél.
2021. febr. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
65%
Bármit. Bár a szak tényleg nem mindegy, joghallgató barátnőm mondta, hogy ott kiskosztümben meg öltönyben járkálnak. Én bölcsész-társadalomtudós karokon voltam, ott inkább alternatívabb stílus volt jellemző, de volt itt is misspitsa, punk, gót, macinacis, szóval minden. Az oktató semmire nem fog beszólni, le sem szarják a hallgatók öltözködését.
2021. febr. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a jogász hallgatók is sima póló farmer gatya kombóban járkálnak. Öltöny meg kosztüm csak észjáték.
2021. febr. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
76%

Add magadat. Az emberek azonnal levágják, ha fake vagy és nem önazonos.

Ne érdekeljen, ki mit vesz fel.

2021. febr. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Én TTK-ra jártam. Ott senkit nem érdekelt miben vagy. Sima utcai ruhában volt mindenki. Vizsgákra persze valami elegánsabbat vettünk fel, de az sem szigorúan kösztöm-öltöny volt.
2021. febr. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

GTK-ra jártam, 1 éve fejeztem be. Férfiként elegáns nadrág + ing volt rajtam általában, de voltam sportosan is néha. A legtöbben egyébként sima utcai viseletben voltak, lányok közül viszont volt néhány akik mindig elegánsan volták felöltözve. Őszintén szólva nekem az jobban is tesztett, bár nyilván nem minden férfi ízlése egyforma - ha esetleg erre lennél kíváncsi.


Vizsgára lányok kosztümben, fiúk öltönyben (nyakkendővel) voltak, de ezt meg is követelték.

2021. febr. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
51%

Ne vegyél fel semmit! Szabad országban élsz!!


Nyilván viccelek, öltözz úgy ,mint egy nő ,aki tiszteli magát! Ne öltözz úgy ,mint egy éjszakai pillangó, mert hidd el....lesz olyan tanárnő, aki emiatt fog utálni.

2021. febr. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Középiskola után furcsa dolog az egyetem. Egy dolgot kell csak megjegyezni: felnőtteket oktatnak felnőttek.

Azaz azt veszel fel amit akarsz. Attól persze célszerű igényesen, visszafogottan öltözködni.

2021. febr. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!