Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A barátnőim mindig kölcsönkéri...

A barátnőim mindig kölcsönkérik a ruháimat. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
imádom a ruhákat, imádok vásárolni, sokszor spórolok egy-egy darabra. a barátnőimnek is tetszik az ízlésem, így sokszor kérnek kölcsön tőlem ruhákat. Nekem nincs szívem aztmondani hogy nem, de van olyan ami sose került vissza hozzám, és többször volt hogy amikor visszakaptam kibolyhosodott kinyúlt - pedig én még alig hordtam. Nemtudom hogy mondjak nemet, ha kölcsönkérnek valamit. én is kölcsönkérek pár cuccot néha de én vigyázok rá és úgy adom vissza ahogy kaptam. nemtudom mitcsináljak
2010. aug. 26. 00:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne add oda, ennyi, vegyenek maguknak. Én sosem adnám oda aruháimet senkinek, főleg, ha így adják vissza...
2010. aug. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondj nemet. Én alapból nem adom kölcsön senkinek a cuccaimat, mert az én ruhám szent és sérthetetlen. Nekem vették a szüleim, abból a pénzből, amiért megdolgoztak, nem másnak, hogy tönkretegyék. Van egy nálam 20 kilóval nehezebb barátnőm, aki ha meglát rajtam valamit, rögtön kölcsön akarja kérni és abban akar menni koncertre stb. Mondanom sem kell, hogy ha felpróbálná, azonnal szétrepedne a cucc. Eleinte mindig tereltem a témát, de aztán megmondtam neki, hogy "Ne haragudj, nem adom kölcsön, nem szeretem odaadni a cuccaimat". Furán nézett, de többet már nem kérte el semmimet. Légy határozott. Egyébként sem tudom, milyen divat felvenni más cuccait, én sosem tettem.

16L

2010. aug. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Ne add nekik kölcsön.

Lehet, hogy megsértődnek, de szard le.:D

VAGY inkább mondd azt, hogy egyszer felveszik és szépen kimosva, kivasalva kéred vissza úgy, ahogy volt.

2010. aug. 26. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Úgy látszik, hogy vén fütykös vagyok a 38 évemmel, de az én ifjúkoromban nem is volt divat ruhát kölcsönadni még a csajoknak sem. Az más, hogy kiránduláson jön egy hűvös idő és valakinek nics, a másiknak meg több pulóvere van és arra a napra odaadja. De ennél több ruhakölcsönzést csak az esküvői és a jelmezkölcsönzőknél tudok elképzelni. Csak azok pénzért teszik.

Én a helyedben rá sem szoktattam volna őket erre.

Hivatkozz arra, hogy a múltkor egy rokonod is kölcsönkért egy szebb darabot és összegányolva adta vissza, úgyhogy mostantól nincs ruhaodaadás.

2010. aug. 26. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazuk van a válaszolóknak, közöld szépen, hogy ez eddig tartott, mert vannak ruháid amiket nem találsz sehol és egy csomó ruhád kezd játszósnak kinézni, pedig pont te alig vetted fel.


A 20 kilóval dagadtabbnak meg pláne ne add oda... nem is értem, hogy gondolta, hogy belefér a ruháidba?


Először lehet, hogy megsértődnek, de majd megbékélnek.

2010. aug. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

mekkora pofátlanok már...

sztem is próbáld velük finoman közölni, hogy nem

2010. aug. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez nagyon ciki, mi is csinálunk olyat a barátnőimmel, h egy egy buliba kölcsönkérjük egymás ruháit, de azt másnak kimosva, szépen tisztán vissza is adjuk.

Nekem is volt egy olyan barátnőm, aki már rég nem az-szerencsére-, h kölcsönkért egy felsőt és 1-2 hónappal később sok sok könyörgés után visszahozta kinyúlva meg el is volt szakadva 2-3 helyen, és még ki se volt mosva, még myvipen olyan képe is volt ahogy a felsőmbe valami szakadt helyen elég fura emberekkel pózol...

Csak annak adok kölcsön akiben megbízom, aki egyzser is úgy adja vissza, h kinyúlt avgy elszakadt vagy ki se mosta és bele volt izzadva, az tőlem ne kérjen többet kölcsön semmit, mond meg nekik, h ez így nem jó, te pénzed vagy a szüleidé és azt a ruhát magadnak vetted nem nekik. állj ki magadért

2010. aug. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóval értek egyet:)
2010. aug. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!