Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Valóban nem vagyok “jól...

Valóban nem vagyok “jól öltözött” ha nincsen sok százezres designer tàskám?

Figyelt kérdés
Miután megfordultam elitebb helyeken (budai plázák, parfümériák, exkluzívabb üzletek és vendéglátóhelyek, szépségszalonok, Nespresso shopok) azt vettem ésszre hogy teljesen más módon bánnak azokkal a vásárlókkal akik luxusmárkás kiegészítőket viselnek. Sokkal kedvesebbek és készségesebbek velük az éttermekben, üzletekben. A táska egy nő esetében az a kiegészítő ami leginkább szem előtt van főleg ha ismert darab a divatháztól vagy a hatalmas márkajelzés rajta ami szemet szúr az első percekben. Míg a cipő, ékszer, óra és a ruhanemű kevésbé feltűnő. Aki pedig középmárkás kiegészítőket visel mondjuk egy Furla táskát már kevésbé adja a “jól öltözött, exkluzív” benyomását bizonyos körökben meg már gagyinak számít. Ahogy olvasom a különböző fórumokon sokan gyűjtenek hónapokon át vagy éveken át ezekre a sok százezres táskákra és szándékosan nem vásárolnak 2-3 középkategóriást (sok tízezer és százezres darabot) hanem kiegyeznek egy luxusdarabbal amit egész évben hordanak. Online téren ennél is durvábban megy mindez. Egy ismerősöm szégyellte magát a baráti körében mert nem tudott vásárolni magának 500 ezres L.V. táskát. Szerintem durva hogy egy bőr ruhadarab által kategórizálják az embereket és saccolják meg az anyagi helyzetüket illetve mennyit tudnak költeni.
2021. nov. 27. 02:22
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
32%
Ilyen problémád falun nem lesz.
2021. nov. 27. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

Budakeszin, Solymáron, Budaörsön vagy Törökbálinton lehet hogy lesz.

De igazad van.

2021. nov. 27. 02:28
 3/41 Noren1989 ***** válasza:
80%
Valóban nem vagy. Màr csak azt kell eldönteni, hogy ez neked gond-e, mert nekem pl nem lenne.
2021. nov. 27. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 molnarmarcell21 ***** válasza:
89%

De akkor nem a jólöltözöttség a kérdésed, hanem csak észrevetted, hogy azzal készségesebbek, akiken látszik, hogy tehetősek. Nyilván, hiszen ők nagyobb eséllyel költenek többet.


Amúgy természetesen nem, a jólöltözöttség nem (kizárólag) pénz kérdése.

2021. nov. 27. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
92%
Pasiként ezen a környéken tartózkodom most és nem éppen érdekelnek ezek a dolgok. Nem fogok százezerért ruhákat venni, mert az én emberi besorolásom nem ezen múlik. Ha valaki olyan emberekkel akar haverkodni, aki milliós ruhákat vesz, de eközben nulla emberileg, ám tegye :) az az ő szegénységi bizonyítványa. Ettől nekem sem jobb sem rosszabb nem lesz. Ráadásul, akik ma ezt megengedhetik maguknak, valószínűleg olyan családba születtek, ahol ez filléres tétel, magyarán megmondva semmit nem tett érte. Aki pedig képes fél milliós táskára hónapokat gyűjteni, az számomra nem normális.
2021. nov. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
84%
Én magyar tervezőktől hordok bőr táskát, mindegyik 100 ezer alatt volt. Ha valaki ezért lenéz, így járt, biztos jobb, ha harmadik világban varrják gyerekek apró pénzért a táskáját.. Arról nem is beszélve, hogy akinek hosszú ideig gyűjtenie kell rá, az nem engedheti meg magának. Mit csinál, ha ellopjàk pl? Amit nem tudsz megvenni kétszer, azt nem engedheted meg magadnak. Jó hogy nem részletre veszi már a táskát. 😅 Prolik
2021. nov. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%
Némelyik lixustáska logó nélkül olyan bazárian néz ki, mintha a kínai boltból vettem volna. Szóval nem ezen múlik, hogy mennyire vagy jól öltözött. Én nagyon olcsó ruhákat veszek, 16 évesen nyilván nincs sok pénzem, de eddig mindenki azt mondta hogy ízlésesen és elegánsan nézek ki. Még az is, akinek nem jön be a stílusom.
2021. nov. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyobb pénztárcából nagyobb borravalót renélnek.
2021. nov. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
77%

Van itt egy kis fogalom zavar, azt gondolom. Szerintem bőven lehet valaki jólöltözött normál árú ruhákban, cipőkben. Tapasztaltam már, hogy a pénz sokszor nem jár együtt a jó ízléssel, stílussal. Hiába a több százezres ruha, kabát, táska, ha valaki nem ízlésesen válogatja össze a darabokat, vagy nem tudja viselni. Ezeken az embereken csak a pénz látszik, a jólöltözöttség egyáltalán nem, néha még röhejes is tud lenni.

Néha nézegetem a luxus kategóriás üzleteket pl az Andrássy úton. Megmondom őszintén, a legtöbb darabot akkor sem venném fel, ha ingyen utánam dobnák.

Egy márkajelzett, drága cuccnál leginkább a nevet, a márkát fizettetik meg, minőségben pedig sokszor lehet jó a noname cucc is. Nem lennék képes több 100 ezret fizetni pusztán egy logóért akkor sem, ha kőgazdag lennék.

2021. nov. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
43%

Kedves kérdező!

A stílus nem pénz kérdése. Nem vagyok benne biztos, hogy a megfigyeléseid nem tartalmaznak kognitív torzítást. Másrészt ha tényszerűek is a megfigyeléseid, akkor sem mondhatjuk ki az ok-okozati összefüggést.


Hogy értsd: Lehet, hogy veled Loui Vuton táskával az oldaladon sem lennének olyan "hihi-ha, nyali-falik" a kiszolgálók. Ennek is sok oka lehet (ha igy van).


Az én szememben a jólöltözöttség (márka, drágaság) nem szempont, amikor egy nőre tekintve jön az érzés,hogy 'Milyen szép csaj'. Emberileg mikor valakiről benyomás keletkezik bennem, egyáltalán nincs jelentősége (extrém dolgokat kivéve) , hogy milyen az öltözete.


De én fehérbőrű férfi vagyok, és nem zsidó, nem arab, nem roma.

2021. nov. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!