Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Valóban nem vagyok “jól...

Valóban nem vagyok “jól öltözött” ha nincsen sok százezres designer tàskám?

Figyelt kérdés
Miután megfordultam elitebb helyeken (budai plázák, parfümériák, exkluzívabb üzletek és vendéglátóhelyek, szépségszalonok, Nespresso shopok) azt vettem ésszre hogy teljesen más módon bánnak azokkal a vásárlókkal akik luxusmárkás kiegészítőket viselnek. Sokkal kedvesebbek és készségesebbek velük az éttermekben, üzletekben. A táska egy nő esetében az a kiegészítő ami leginkább szem előtt van főleg ha ismert darab a divatháztól vagy a hatalmas márkajelzés rajta ami szemet szúr az első percekben. Míg a cipő, ékszer, óra és a ruhanemű kevésbé feltűnő. Aki pedig középmárkás kiegészítőket visel mondjuk egy Furla táskát már kevésbé adja a “jól öltözött, exkluzív” benyomását bizonyos körökben meg már gagyinak számít. Ahogy olvasom a különböző fórumokon sokan gyűjtenek hónapokon át vagy éveken át ezekre a sok százezres táskákra és szándékosan nem vásárolnak 2-3 középkategóriást (sok tízezer és százezres darabot) hanem kiegyeznek egy luxusdarabbal amit egész évben hordanak. Online téren ennél is durvábban megy mindez. Egy ismerősöm szégyellte magát a baráti körében mert nem tudott vásárolni magának 500 ezres L.V. táskát. Szerintem durva hogy egy bőr ruhadarab által kategórizálják az embereket és saccolják meg az anyagi helyzetüket illetve mennyit tudnak költeni.
2021. nov. 27. 02:22
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
89%

A táska kevés. Cipő, óra, ruha, kocsi, telefon,...mind számít.

De főleg az, hogy látszik rajtad, hogy ezeket viseled/használod, nem csak jelmezként és jelmezkiegészítőként viseled.


Tudod, mint amikor egy pasin látszik, hogy VISELI az öltönyt, a másikon meg látszik, hogy csak felvette, mert temetés vagy esküvő van, és az asszony rá parancsolta.

2021. nov. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%
Turkálóból és kínaiból is lehet stílusosan öltözni, ahogy én szoktam. Olcsó ruhadarabokat is lehet úgy viselni, mintha díva lennél. A barátaim mindig elájulnak, hogy milyen klassz rajtam ez vagy az, én meg mondom, hogy eredeti kínai. Még sehonnan nem néztek ki, mondjuk nem is járok plázákba.
2021. nov. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
94%
Azért ha a Nespresso shopot az elitebb helyek közé sorolod, akkor szerintem nem csak a táskáddal van a baj.
2021. nov. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%
Amit itt leírtál nem igaz. Épp ellenkezőleg. A gazdag emberek többsége nem logós, feliratos, feltűnő táskával jár. Nagyon minőségi a ruhatáruk, de nem tudnád megmondani honnan veszik. És náluk nem a táska a legfontosabb, hanem a cipő és a kabát. Utána jön az óra/ékszer, táska.
2021. nov. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm valamelyik hazai politikus közeli családtagja. Milliárdos cégek vannak az ismerősöm nevén is. Kb egy 5-6 modellel ezelőtti iPhonet használ és átlag fast fashion ruhákat hord, ránézésre teljesen átlagos ember benyomását kelti.

Más meg egy évig spórol egy szaros táskára, hogy azt higyjék róla gazdag. Meg minden évben kihozza a legújabb iPhonet, igaz a törlesztőt alig bírja fizetni.

Nem szabad külső alapján ítélni.

Egyébként én Douglasben jártam már úgy, hogy látványosan elítéltek az eladók és nem nagyon voltak hajlandóak megmutatni azt drágább a parfümöt, amit kerestem. Majd pont ő ítélkezzen a 150-200 ezres fizetésével. 😆

2021. nov. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%
A stílust nem lehet megvenni.
2021. nov. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%
Engem a kifejtés elolvasása után őszintén elborzasztott, hogy léteznek olyan emberek, akik hónapokig spórolnak, smack levest esznek, hogy megvegyenek egy táskát, aminek csak annyi a haszna, hogy páran kedvesebbek lesznek velük. Jó, most túloztam, de végtére is ez a lényeg. Elképesztő, hogy a divatipar és a kapitalizmus mennyire eltorzította az emberek személyiségét, hogy akkor tartják magukat értékesnek, ha megvesznek egy bizonyos táskát.
2021. nov. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
74%
A táska önmagaban kevés.Minimum egy másfél millcsis bunda is kell hozzá mert anélkül gagyi lesz😁😁
2021. nov. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
65%
A központozás luxus?
2021. nov. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:

11: “A táska kevés. Cipő, óra, ruha, kocsi, telefon,...mind számít.

De főleg az, hogy látszik rajtad, hogy ezeket viseled/használod, nem csak jelmezként és jelmezkiegészítőként viseled.

Tudod, mint amikor egy pasin látszik, hogy VISELI az öltönyt, a másikon meg látszik, hogy csak felvette, mert temetés vagy esküvő van, és az asszony rá parancsolta.”


Ismerek olyan embereket akik inkább vesznek L V táskákat de egy régi 1 max 2 millió forint értékű autóval jának miközben a táskáiknak otthon a szekrényben 500 ezer darabja. Talán jobb választás lenne eladni a jelenlegit és egy modernebb autót vásárolni(esetleg befeketetni) és egy kevésbé drága táskát hordani. Vannak szép darabok ennek az árnak a negyedéért is. Közben a ruházatuk más része a táskának a tizedét nem éri el fast fashion cipő, kabát. Senkit nem akarok megbántani, de a sok százezres táskán látszik mennyi volt és a 25 ezres bakancsos is.

Igen sokan nem tudják viselni, nincs ízlésük és sokszor a középkategóriás premium termékekre sincs rálátásuk mert nem ismerik őket. Csak a Zara meg a Gucci létezik számukra.

2021. nov. 27. 13:41
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!