Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Valóban nem vagyok “jól...

Valóban nem vagyok “jól öltözött” ha nincsen sok százezres designer tàskám?

Figyelt kérdés
Miután megfordultam elitebb helyeken (budai plázák, parfümériák, exkluzívabb üzletek és vendéglátóhelyek, szépségszalonok, Nespresso shopok) azt vettem ésszre hogy teljesen más módon bánnak azokkal a vásárlókkal akik luxusmárkás kiegészítőket viselnek. Sokkal kedvesebbek és készségesebbek velük az éttermekben, üzletekben. A táska egy nő esetében az a kiegészítő ami leginkább szem előtt van főleg ha ismert darab a divatháztól vagy a hatalmas márkajelzés rajta ami szemet szúr az első percekben. Míg a cipő, ékszer, óra és a ruhanemű kevésbé feltűnő. Aki pedig középmárkás kiegészítőket visel mondjuk egy Furla táskát már kevésbé adja a “jól öltözött, exkluzív” benyomását bizonyos körökben meg már gagyinak számít. Ahogy olvasom a különböző fórumokon sokan gyűjtenek hónapokon át vagy éveken át ezekre a sok százezres táskákra és szándékosan nem vásárolnak 2-3 középkategóriást (sok tízezer és százezres darabot) hanem kiegyeznek egy luxusdarabbal amit egész évben hordanak. Online téren ennél is durvábban megy mindez. Egy ismerősöm szégyellte magát a baráti körében mert nem tudott vásárolni magának 500 ezres L.V. táskát. Szerintem durva hogy egy bőr ruhadarab által kategórizálják az embereket és saccolják meg az anyagi helyzetüket illetve mennyit tudnak költeni.
2021. nov. 27. 02:22
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem leginkább a tipikus újgazdag emberek vesznek LV táskát meg hasonlókat, hogy mutogassák, hogy van itt pénz.

Engem pl az érdekel, hogy egy táska vagy cipő jó minőségű, időtálló darab legyen. Nem gondolom, hogy kell rá a nagy márkajelzés.. Vannak designer cuccaim, mindegyiken olyan pici és eldugott a márka, hogy csak az tudja milyen márka, aki a konkrét modellt ismeri. Pl a diornak is vannak olyan darabjai, amin nagyítóval kell keresni a logót. De mondjuk a saddle táskáról még a szomszéd utcában is látják a D betűt. Kinek mi tetszik.

Szerintem ostoba, aki a ruhái alapján ítél meg egy másik embert.

A nespresso dolgot nem is értem, abszolút átlagos, filléres dolgokat árulnak, nem mindegy nekik, hogy a vevőnek mennyi pénze lehet?

2021. nov. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:
Alle, MOM Park, Rózsakert, Hegyvidék Center
2021. nov. 27. 16:53
 33/41 anonim ***** válasza:
100%

Hegyvidék: Itt van nem messze. A kajabolt, a posta, meg a kormányablak megy itt. A többi dögrováson.


Rózsakert:...mint a Budagyöngye.


MOM: A fitness miatt sok az újgazdag, celeb senki.


Alle: Ott még nem voltam.

2021. nov. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
90%

[link]


Tessek. Vegyel ilyen olcso masokatot hasznaltan. Aztan puncsolnak a hulye boltosok 😂

2021. nov. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
67%

34# erről süt, hogy kamu, de vannak erre oldalak, ahol kb 100-150 dollárért olyat küldenek, amiről max a boltban dolgozók tudják megmondani, hogy kamu. De ők se biztos, hogy ránézésre, anélkül, hogy kinyitnák.

Pont ezért felesleges hasra esni attól, hogy valaki ilyet visel. Meg persze egyébként is.

2021. nov. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
51%
az osszhang szamit. edeskeves hogy viselsz pl egy gucci taskat ha minden mas a zarabol van, lehet az a gucci taska akar 700 ezer forintos is, senki nem fog vele foglalkozni. ezek mindmind statusszimbolumok, mindent "megneznek" rajtad es az elitnek szemet szur ha valami pl nem eredeti rajtad, vagy csak 1-2 dolgod van ami dragabb. jo sok evvel ezelott a michael kors volt es a furla a tehetosseg szimboluma, ma mar olyan akciokat csinalnak hogy barki megtudja venni oket. guccit, louis vuittont rolexet, balenciagat stb mar nem... egyebkent egyet kell sajnos h ertsek azzal, h kedvesebbek es segitokeszebbek azzal akin latjak hogy minden klappol, plusz emellett nemcsak magara kapkodja a markakat hanem osszhangban van minden mindennel, van stilusa, mindemellett draga ora, draga kocsi... a gazdag ember pedig egy douglasban vagy egyeb helyen egybol kiszurja ha valami hamis rajtad, v radnez es tudja ha egy pici logo van a pulcsidon akkor az mennyibe kerulhetett, milyen markaju es stb... a nespressot nem ertem. szerintem csak a kiszolgalas minosege miatt hozta fel az illeto, meg talan azert mert az andrassyn van uzelete, de az total atlag, 20 ezerert mar van kavefozoje a kapszulai meg 1200 ft korul mozognak.
2021. nov. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:
Egyetértek veled utolsó a Zara és a Gucci párost evvel az értelemmel írtam. A Nesspresot pedig azért írtam mert ott is sajnos többnek képzelik magukat a személyzet tagjai, mint akik valójában. Ha valaki kevésbé jól öltözött avval képesek modortalanak lenni esetleg ha csak 1-2 csomag kapszulát vásárolna kap gratisz egy megjegyzést. “Csak ennyi lenne?” a két csomag kapszulás vásárlásra a reakciója. Mindez az Andrássyn vagy a Mammutban.
2021. nov. 28. 14:22
 38/41 anonim ***** válasza:
75%
Jól öltözött vagyok, de nem hordok luxus márkás dolgokat. Soha nem tapasztaltam a kinézetem miatt semmilyen diszkriminációt. Pedig néha beugrok az andrássyn lévő luxus (és kevésbé luxus) üzletekbe is, de mindig borzasztó kedvesek voltak velem.
2021. nov. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
0%

Sziasztok!

A 10-es válaszoló vagyok. Kérem, valaki segítsen megfejteni, hogy miért lettem lepontozva. Nyilván van valami szociális inkompatibilitásom a legtöbb emberrel, csak nem tudom, hogy mi

2021. nov. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%
A válaszod nagy része korrekt, csak ugye a végén van egy rasszista megjegyzés.
2021. nov. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!