Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Valóban nem vagyok “jól...

Valóban nem vagyok “jól öltözött” ha nincsen sok százezres designer tàskám?

Figyelt kérdés
Miután megfordultam elitebb helyeken (budai plázák, parfümériák, exkluzívabb üzletek és vendéglátóhelyek, szépségszalonok, Nespresso shopok) azt vettem ésszre hogy teljesen más módon bánnak azokkal a vásárlókkal akik luxusmárkás kiegészítőket viselnek. Sokkal kedvesebbek és készségesebbek velük az éttermekben, üzletekben. A táska egy nő esetében az a kiegészítő ami leginkább szem előtt van főleg ha ismert darab a divatháztól vagy a hatalmas márkajelzés rajta ami szemet szúr az első percekben. Míg a cipő, ékszer, óra és a ruhanemű kevésbé feltűnő. Aki pedig középmárkás kiegészítőket visel mondjuk egy Furla táskát már kevésbé adja a “jól öltözött, exkluzív” benyomását bizonyos körökben meg már gagyinak számít. Ahogy olvasom a különböző fórumokon sokan gyűjtenek hónapokon át vagy éveken át ezekre a sok százezres táskákra és szándékosan nem vásárolnak 2-3 középkategóriást (sok tízezer és százezres darabot) hanem kiegyeznek egy luxusdarabbal amit egész évben hordanak. Online téren ennél is durvábban megy mindez. Egy ismerősöm szégyellte magát a baráti körében mert nem tudott vásárolni magának 500 ezres L.V. táskát. Szerintem durva hogy egy bőr ruhadarab által kategórizálják az embereket és saccolják meg az anyagi helyzetüket illetve mennyit tudnak költeni.
2021. nov. 27. 02:22
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
81%
Nekem nem kéne zacskósleves enni egy LV táskához, de ha ingyen lenne se vennék, mert fűfa kamu LV táskával flangál a városban. Azt meg első blikkre senki nem mondja meg egy táskáról, hogy az tényleg eredeti.
2021. nov. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:

15: Ilyen személyt én is ismerek, sőt van családtagja aki a fonódó villamossal jár Budán munkába. Közben milliárdjaik vannak. Közben kiderül a luxusmárkás kivagyok én csajról hogy komoly spórolással jött össze a viselt darab. Tragikomédia.

Sajnos velem is viselkedtek már igy a Douglasban. Magyarországon az első benyomást azt adja mennyire drága az amit viselsz, bár szerencsére már mindenhol ennyire primitívek

2021. nov. 27. 14:02
 23/41 A kérdező kommentje:
már nem mindenhol *
2021. nov. 27. 14:03
 24/41 anonim ***** válasza:
85%
Amit leirtal az pont arrol szol, hogy valojaban senkik es egy hasznalati targgyal probaljak magukat feljebb sorolni a tobbi nincstelen kozott. Aki valoban tehetos es nem felkapaszkodott ujgazdag ribko, nem villog 20centis LV logos taskaval, nincs erre szuksege. Ha onertekelesi gondod van ne a szekrenyedben nezz korul :)
2021. nov. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
57%

Részben egyetértek.


Az hogy csak a táskát néznék meg, avval nem.


De nyílván ha egy drágább óra/kabá/cipő van rajtad akkor ezt érzékelik az emberek.


Nem hinném hogy túl nagy előnnyel járna, de komolyabban veszik ha pl érdeklődsz egy drága óra vagy parfüm iránt.


"Csak a Zara meg a Gucci létezik számukra."


Azért vicces hogy kevered ezt a két márkát.

A zara egy fast fashion. Oké hogy drágább egy newyorkernél vagy egy h&mnél, de nem számít prémium márkának, csak egy átlagos, jobb minőségű fast fashion.


Szemben a gucci egy tényleg prémium márka, elég borsos árakkal.

2021. nov. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:

Ismerem mind a két márkát ezt arra írtam hogy akik kuporgatják a pénzt a Guccira meg a Vuittonra azok a ruhatáruk jelentős részét a Zaraban szerzik be vagy leárazásokkor a magasabb árkategóriájú Cosban vagy Massimo Duttiban.

Más kérdés hogy rengetegen vásárolnak -50/-70% akciókkor a Cosban és mennyien teljes áras időszakban alig. Akinek pedig van pénze az tud Burberry/ Maxmara kabátot vásárolni a Vuitton táskájához. Engem hidegen hagy ki hol vásárol, de zavaró ha az ember alacsonyabb státuszú fogyasztó mivel nem adott fél milliót táskára.

2021. nov. 27. 16:14
 27/41 A kérdező kommentje:

17 “ Jó, most túloztam, de végtére is ez a lényeg. Elképesztő, hogy a divatipar és a kapitalizmus mennyire eltorzította az emberek személyiségét, hogy akkor tartják magukat értékesnek, ha megvesznek egy bizonyos táskát.”


Dolgozz minél többet hogy megvegyél extrán túlárazott termékeket mert ezt várja ez a fogyasztói társadalom amit multinacionális cégcsoportok irányítanak. Ez szomorú

2021. nov. 27. 16:21
 28/41 anonim ***** válasza:
60%
Akkor keress többet, vegyél táskát. De tisztázzuk: te áraztad be magad a bukszád alapján, nem a többi ember.
2021. nov. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%
Én elég gyakran megforfulok a Mammutban, ritkán a Budagyöngyében, vagy most az új Etele stb. - ha már a budai plázákról van szó - de egyiket sem érzem a luxus márkák fellegvárának. 🤣
2021. nov. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%

29.-re.


BUDAGYÖNGYE


B+...mikor első ízben jártam ott, esküszöm, mintha valami ZS kategóriás Steven Seagal film díszlete lenne a 90-es évek elejéről. Azt a fostömlő helyet te.


Ez ott volt, de már szerencsére nincs: [link]


Viszont a 2.-on, a postánál az állatpatika korrekt! Pici, de mindent beszereznek, és korrekt áron! A lenti meg legalább jó drága.

2021. nov. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!