Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Valóban nem vagyok “jól...

Valóban nem vagyok “jól öltözött” ha nincsen sok százezres designer tàskám?

Figyelt kérdés
Miután megfordultam elitebb helyeken (budai plázák, parfümériák, exkluzívabb üzletek és vendéglátóhelyek, szépségszalonok, Nespresso shopok) azt vettem ésszre hogy teljesen más módon bánnak azokkal a vásárlókkal akik luxusmárkás kiegészítőket viselnek. Sokkal kedvesebbek és készségesebbek velük az éttermekben, üzletekben. A táska egy nő esetében az a kiegészítő ami leginkább szem előtt van főleg ha ismert darab a divatháztól vagy a hatalmas márkajelzés rajta ami szemet szúr az első percekben. Míg a cipő, ékszer, óra és a ruhanemű kevésbé feltűnő. Aki pedig középmárkás kiegészítőket visel mondjuk egy Furla táskát már kevésbé adja a “jól öltözött, exkluzív” benyomását bizonyos körökben meg már gagyinak számít. Ahogy olvasom a különböző fórumokon sokan gyűjtenek hónapokon át vagy éveken át ezekre a sok százezres táskákra és szándékosan nem vásárolnak 2-3 középkategóriást (sok tízezer és százezres darabot) hanem kiegyeznek egy luxusdarabbal amit egész évben hordanak. Online téren ennél is durvábban megy mindez. Egy ismerősöm szégyellte magát a baráti körében mert nem tudott vásárolni magának 500 ezres L.V. táskát. Szerintem durva hogy egy bőr ruhadarab által kategórizálják az embereket és saccolják meg az anyagi helyzetüket illetve mennyit tudnak költeni.
2021. nov. 27. 02:22
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:
30%

Plázák, parfümériák, NESPRESSO ÜZLET, mint elit hely...? :D

Kérdező, ne haragudj, de ha neked ez az elit, akkor nagyon nem egy körben mozgunk (szerencsére).


És nem, nem csak a táska teszi az embert. Van, aki magára aggatja az egész Balenciaga őszi/téli kollekciót, mégis olcsó hatást kelt. Másról pedig úgy is ordít, hogy méregdrága az outfitje, hogy nem virít rajta sehol a hatalmas márkajelzés...

Süt a kisebbségi komplexus a kérdésedből.

2021. dec. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!