Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért kezdenek főleg a 40 év...

Miért kezdenek főleg a 40 év felett a férfiak egyre igénytelenebbek, slamposabbak lenni, és nem érdekli őket a divat?

Figyelt kérdés

2022. jan. 3. 19:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
23%

#10

Nem értek egyet. A mai 30-32 évesek számára az ingatlan nem volt nehezen elérhető. 2016-ig nagyon lent voltak az árak, ha nem egyetemen hokiztak a képzési idő duplájáig, akkor simán össze lehetett spórolni az önrészt. Pláne kicsit előre gondolkodva már az egyetem alatt (gyakornoki program a fizetés egy része államilag támogatott LTP-be).


31 vagyok, nekem sem toltak a seggem alá semmit, a szüleim sosem keresték rommá magukat, mindig az átlagbér alatt voltak, mégis össze tudtam rakni 30 éves koromra egy saját lakást, mint ahogy sok ismerősöm ugyanilyen vagy rosszabb háttérrel akár még jobbat is, mint én.


Felső, de még csak középvezetőnek se kell lenni. Ha azt hiszed, akkor nem tudsz bánni a pénzzel. Vagy szimplán a karrierizmus csapdájába estél és bemesélted magadnak, hogy XY dologra szükséged van XY szintre el kell érned, mielőtt jöhet a Z, különben Z rizikós. Nem az.


Lehet, hogy nem explicit az akarással van a baj, hanem épp azzal, hogy sokan nem tudják, mit akarnak vagy épp hogy mit miért akarnak. Miért akarnak egyetemre menni, miért arra a szakra, amit válaszottak, miért akarnak olyan módon karriert építeni, amilyen módon akarnak, stb. Simán mesterséges akadályokat gördítenek maguk elé, mert a média/filmek idealizálnak egy elétstílust és belemosta az agyukba, hogy annak úgy kell lenni, miközben nem, és amíg várnak, hogy eljussanak ahhoz az idealizált életstílushoz, amit 95% sosem fog elérni, mert reálisan nem is érhet el, elszalad mellettük az idő.

2022. jan. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
67%

#11

Melyik országban?

Igaz, én még csak 28 vagyok, pár évvel lemaradva, de mire elkezdtem dolgozni, addigra olyan irreális mértékben szaladtak fel az ingatlanárak, hogy hihetetlen. Átlagon felül keresek és elég spórolós vagyok, nem költök sokat. Mégis még pár év kell, mire egyáltalán egy önerőt összespórolok.

2022. jan. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
77%
Mert elkényelmesedtek egyébként nagyon gusztustalan látvány
2022. jan. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
13%
Mert családjuk van és onnantól nem költhetsz magadra, nem lehet hobbid stb.
2022. jan. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
85%
14-es na ez egy nagy baromság volt! :D
2022. jan. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
74%

#14

Ne magadból indulj ki kérlek. Oltári nagy hülyeséget írtál.

2022. jan. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
35%
Ezek a tények. Amikor otthon van egy követelőző házisárkány meg egy halom üvöltő puja a te igényeid nem igazán kerülnek fel a top listára.
2022. jan. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
79%
Szerencsére nem mindenki házasodik házisárkánnyal és csinál egy halom gyereket :D
2022. jan. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
64%

#12

A te eseted speciális. Most vagy 28, akkor fejezted be a BSc-t, amikor elszálltak az ingatlanárak, aztán jött a COVID válság. Egyébként kb. mostanában jutnál oda, hogy jó önrésszel ingatlant vehess az akkori árak alapján.


Egy 30-32 évesnek pont annyi előnye volt azzal a 2-4 évvel hogy már 2010-2013 körül kiesett egyetemről, pont akkorra tudott összeszedni elég önrészt, amikor 2015-2016-ban a mélyponton voltak az ingatlanárak, vagy rossz esetbern amikor kicsit megingott az ingatlanpiac 2020-ban a járvány első két hulláma miatt.


Neked sajnos jövőbelátónak kellett volna lenned, mert teljesen kiszámíthatatlan dolgok történtek, és már elsőéves egyetemistaként gyakornokoskodnod és aktívan spórolnod, hogy abból 30 éves korodra saját ingatlan legyen.

2022. jan. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom honnan hozod a példát de a társamnak jelenthetne sok 25 eves pali. Kimondottan ,,szép,, férjem van bár lehet ez manapság ritkaság számba megy ahogy elnézem a mai felhozatalt nem kéne egyik sem mind selejt. Epp ezert mai napig 15 év után is 41 évesen az én férjem a legjobb pali a világon🙂semmit nem változott azóta h 26 évesen megláttam. Az én koromban még voltak jóképű pasik s a 40esek között mai napig vannak jobb palik mint a mai 20as 30asok között. Épp ezért a férjem nem fogom megcsalni mert nem lenne kivel😆😆😆😆1szerűen nekem ő a favorit s ahogy az évek alatt tapasztaltam más nőnek is az lenne. Nem tudom te milyen lelakott pocakos xarokról beszélsz azok fiatalon se néztek ki jól csak bizonyos nőknek aztán ahogy telt az idő még xarabbak lettek de hidd el fiatalon se voltak különbek mindenesetre több volt akkor a jópasi mint most.
2023. aug. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!