Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogy találtátok meg a stílusot...

Hogy találtátok meg a stílusotokat?

Figyelt kérdés
Mennyi idő alatt alakult ki? Mennyit költöttetek (nagyvonalakban) a cuccok beszerzésére?

2022. jan. 20. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
40%

Úgy jött ki a lépés, hogy 18-19 éves korom környékén, 1 héten belül több helyen is öltönyben kellett lennem, és persze az oda-vissza úton is.

Akkor vettem észre, mennyi mások az emberek egy magas, erős testalkató férfi felé, aki öltönyben van. A pincérek udvariasabbak lettek, a banki őr előre köszönt, és megkérdezte személyes ügyintézésre jöttem-e, a nők a recepciókon és az utcán mosolyogtak, elpirultak, közvetlenebbek lettek. Egy szórakozóhelyre úgy engedtek be, hogy nem kértek belépőt, és ruházatvizsgálat sem volt.

Másnap kiraktam a régi ruháim 90%-át, és ingeket, meg zakót vásároltam.

Azóta csak ing, öltöny, zakó, szövetkabát, nyakkendő, bőrcipő.


ÉS! Az a vicc, hogy olcsóbban kijövök, mint a sok márkás, divat cuccot viselő ismerőseim.

2022. jan. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Nekem el sem veszett.
2022. jan. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Metionin ***** válasza:
100%
Igazából már ovis koromban meghatározott dolgok tetszettek, de csak 16 éves koromtól tudtam magamnak ruhát venni, akkor sem volt rá sok pénzem. Tiniként, amikor már hozzáfértem az internethez, jöttem rá, hogy az tulajdonképpen egy stílus, ami nekem is tetszik (goth) de sosem voltam olyan, hogy felveszek valamit, csak mert másvalaki, aki ugyanebben a stílusban mozog, felveszi. Gimiben az anyagi helyzetem sima fekete nadrágot és sima fekete felsőket engedett de nekem ez is nagy dolog volt, mert anyám mindig a saját ízlése szerint vett ruhákat, amik méretben is mindig nagyok voltak rám. Úgy igazán egyetem vége felé tudtam beszerezni különlegesebb ruhákat, meg amikor már volt főállásom de akkor is jelentős részüket turiban vettem. Emiatt nem tudok összeget írni, ha találtam valamit, megvettem és így pár év alatt az összes ruhám olyan lett, amilyen tetszik. Vannak köztük 7-8 éves darabok is. Szóval vicces, de ez nem csak így jött hogy na akkor most csere minden mert hirtelen olyan goth lettem, hogy innentől denevért xarok, (nem is kategorizálom be magam, csak ha nagyon muszáj), hanem már oviban meg kisiskolában is feketére színeztem a hercegnők ruháját, mert szebbnek találtam, harmadikban meg ráfüggtem Edgar Allan Poe-ra és a novellákban szereplő hölgyeket rajzoltam le gyönyörű ruhákban és álmodoztam, hogy bárcsak ma is lehetne hordani olyat. A másik poén, hogy ovis koromban valahogy kitaláltam, hogy ha lehetne választani, kék hajat szeretnék és minden elérhető eszközzel (tempera, filctoll) próbáltam megvalósítani. Ez olyan szinten megmaradt, hogy amikor már megtehettem, az első dolgom volt kékre festeni a hajam és azóta is olyan.
2022. jan. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

1-es

Ők nem tudták, hogy nem a ruha teszi az embert. Sokan viszont tudják. A legnagyobb gazemberek is egytől egyig öltönyös figurák.

2022. jan. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi koromban a rózsaszín volt a kedvenc színem, mindig abban jártam. Aztán ahogy beléptem a tinédzser korba már kínosnak éreztem ezt a színt, így elkezdtem mindenből kéket hordani. Aztán mikor idősebb lettem, kb 17 rájöttem, hogy leszarom ki mit gondol. Elkezdtem újra rózsaszínt hordani, de nyilván nem csak azt. Most mr úgy megyek vásárolni, hogy azt veszem ami megtetszik, nem másoknak akarok megfelelni.
2022. jan. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
Bűnözésbe, gettóba nőttem fel itt Miskolcon, cigányok között voltunk páran magyarok, a rap-et nagyon szerettük ez hatással volt arra is hogy milyen ruhákat hordtunk.
2022. jan. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan 12-13 éves koromban kezdődött, mikor is felfedeztem a zenei stílust, amit a mai napig is preferálok (metál majdnem minden alfaja, illetve goth). Akkoriban már volt beleszólásom mit hordok, a szüleim mindig lazán kezelték az ilyesmit. Viszont akkor még csak annyi történt, hogy majdnem minden cuccom fekete volt, illetve volt néhány szegecses kiegészítőm. Ez akkoriban volt, mikor az emo/scene stílus virágkorát élte, így az ilyesmi nagyon népszerű és könnyen beszerezhető is volt.

Gimiben is végig maradtam az alternatív stílusnál, fekete szűk gatyákat hordtam fekete vagy bandás felsőkkel, bakancsot, tornacipőt, kockás ingeket, stb. Nem igazán volt nőies így visszagondolva, de akkor nem is az számított.

Gimi utolsó évében, illetve az egyetemi éveim alatt kezdett kialakulni az a stílus, amit most képviselek. Sokkal nőiesebben öltözöm, inkább a goth irányzat van behatással a jelenlegi kinézetemre. Még mindig minden cuccom fekete, de már bátran választok nőiesebb szabásokat, megoldásokat, akár szoknyát, ruhát is. A viszonylag egyszerűbb ruháimat extrább, figyelemfelkeltőbb kiegészítőkkel szoktam feldobni. A kedvenc lábbelim viszont még mindig a bakancs, hisz az örök. :)

Talán nem szorosan a stílushoz kapcsolódik, de abban a szubkultúrában, ahol én mozgok meglehetősen fontos része a megjelenésnek a haj meg a smink. Pont gimi végére-egyetem elejére tanultam meg úgy sminkelni, hogy már bátrabban készítek merészebb, színesebb sminkeket is, ebben is szeretem a különleges, nem hétköznapi megoldásokat. A hajamat 14 éves korom óta festem, a szivárvány minden színében pompázott már, de mindig visszatérek a feketéhez.

Illetve 18 éves korom felett már egyéb módokon is kifejezésre jutattam a stílusom, jópár piercinggel és tetoválással gazdagodtam azóta, ami hihetetlenül sok önbizalmat adott.

Szóval azt mondanám, hogy a stílusom igazából idestova 14 éve alakul, és még fog is, mert nem gondolnám, hogy a stílus az olyan, hogy egyszer kialakul, aztán konstans. Nyilván a legtöbb embernél van egy behatárolt irányzat, de azon belül is van azért mozgásra, fejlődésre tér bőven.

Az árat, amibe kerültek a cuccaim nem tudnám megmondani, mert mint mondtam én mindig is ilyesmi stílust képviseltem, így soha nem kellett teljesen a nulláról egy új ruhatárat beújítanom. Rengeteg olyan ruhám van, amit még gimiben vettem és a mai napig megvannak és nagyon szeretem őket.


26/N

2022. jan. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
általános vége fele sok metál és rock zeneakart hallgattam, ezért kezdetem el feketét hordani, meg hát a bandás pólók mindig feketék :D azóta felnőtt lettem és a fekete még mindig megmaradt, ellentétben az akkori zenei ízlésemmel
2022. jan. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sehogy még most is alakul.

Mondjuk tini korom kezdetétől megmaradt a fekete ruha imádatom, annyi, hogy nem kizárólag feketét hordok. Most már sokkal nőiesebb vagyok, mint mikor suliba is jártam.

2022. jan. 22. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!