Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért tartjuk elképesztően...

Stellaz kérdése:

Miért tartjuk elképesztően cikinek a zokni + szandál viseletet?

Figyelt kérdés
Ezt ki döntötte el és mikor, és főleg miért, hogy a bunkóság és suttyóság netovábbja szandálhoz zoknit viselni? Egyrészt semmi szélsőséges nincsen benne, nem bánt másokat, hovatovább sok ember lábát jobb is takarni, ugyanakkor kényelmesebb is, nem égeti a nap a lábfejet, nem dörzsöli ki olyan könnyen a szandál, stb.

2022. máj. 25. 12:07
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
44%

Azért mert öreges, legalábbis én idős bácsikon látom mindig.

Olyan mintha banyatankkal közlekednél.

Egyébként nekem is fura, szerintem kényelmetlen is, de senkit nem cikiznék ezért vagy másért sem.

2022. máj. 26. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:

#19

Az említettek közül egyedül a kabát szoknyával kombót szoktam hordani, abból az egyszerű okból hogy reggel amikor indulok melóba még hideg szokott lenni.

2022. máj. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
57%

Sokan írjátok, hogy értelmetlen kombináció, mert ha meleg van, amúgy is csak melegít a zokni.

De én pont ezért hordom. Hiszen nincs egész nap meleg. Tipikusan tavasszal, nyár elején van ez az időszak, hogy reggel 15 fok, napközben pedig 28. Na most erre milyen cipőt vegyek? A zárt cipőben megsülne napközben a lábam, a szandálban megfáznék reggel, váltócipőt nem hurcibálok. Erre a legjobb megoldás reggel a szandál alá zokni, aztán amikor már elég meleg van, levenni. Pont ahogy a 22-es írta a kabáttal. Az, hogy a pulcsit levesszük és alatta marad a póló, így elfogadott a réteges öltözködés. A szandál+zokni is ez lenne számomra. Tehát nem egész nap, csak reggel egy átmeneti megoldás. De engem is "felvilágosítottak" gimiben, hogy ez milyen "gáz".

Arról nem is beszélve, hogy szegény bácsik lába pl nem egy gyönyörű látvány, akkor süljenek a 35 fokban zárt cipőben? Én nem is értem azt, aki egész nyáron abban van.

2022. máj. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:

#23

Én pl. undorodok a gondolattól hogy mezítlábas szandálban tapicskoljak a kutyaszarban, csöveshúgyban, hányásban és a többiben ami a pesti belváros járdáit és aluljáróit borítja. Szóval egész nyáron zárt vászoncipőt hordok, jó anyagú szellőző darabot kell választani és egyből nem sül meg a lábam. :)

2022. máj. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

24

Számomra nehezebb kényelmes, jól szellőző vászoncipőt találni, mint egy kényelmes és csinos szandált. Ha könnyű anyagú a zárt cipő, akkor meg általában a talpa vékony, és emiatt nem kényelmes benne sokat sétálni. De ha tudsz mutatni konkrét modellt, márkát, azt megköszönném.

Illetve a zárt cipőhöz muszáj zokni, az mindig melegít nagyon. A szandált pont azért szeretem kánikulában, mert zokni nélkül is hordható. Ha nem lenne ciki zoknival, a szandál lenne a jolly joker lábbeli.

2022. máj. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:

#25

Viszkóz-len titokzoknit hordok, semmit nem melegít. :D

Converse tornacipőim vannak meg deichmannos / ccc-s vászoncipőim. A legnagyobb kánikulában is komfortos.

Ha a talpa nem elég jó, lehet bele talpbetétet rakni, de nekem nem szokott gondom lenni pedig sokat sétálok.

2022. máj. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%
Egy zárt cipőnek sokkal több az előnye, mint a hátránya. Eleve nem tudom értelmezni ezt a lábfejemnek melege van állapotot. Az jól bírja, 30 fokban tényleg ez a legnagyobb probléma? Mikor a testünk 98%-ának amúgy is melege van, mit számít az a 2%? Ellenben tényleg nem kell legalább a hugyos (és nem mellesleg 50-60 fokos) aszfalttól, gaztól, kutyaszartól, levegőben szálló portól fél centire lennie a meztelen lábnak, mert egy sportcipőnek van tartása, lehet benne futni és kényelmesen letudni akár 20 km-t is. Egyszóval arra tervezték, amire egy lábbelit kell, mert annak nem az a funkciója, hogy lábat szellőztessünk. Ehhez képest az az érzés, hogy nem a 30 fokos levegőt érzem a tűző nappal, hanem a 40 fokot a zokniban, teljesen elhanyagolható.
2022. máj. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%
nem tartom annak, sőt öregesnek sem, mert a legtöbb régebbi filmekben a gyerekek hordják így a szandált
2022. máj. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
55%

a converse gumitalpai talp gyilkosok

akkor már inkább Skinners

vagy ott vannak a nyári mesh felsőrészrs cipők hab talppal, simán fel lehet venni zokni nélkül, a szél átfúj rajta, a talp miatt meg mintha lebegnél. ehhez képest egy converse full fapad, de legalább drága

2022. máj. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
0%
#27 a lábadnak önmagától is van tartása, és napi több tíz kilométert tudsz gyalogolni, ehhez nincs szükséged cipőre, több tizezer éven át nem is volt. ok aszfalt nem olyan kényelmes, de próbáld ki a füvet. érzed a talajt, használod a lábujjaidat, érzed hogy a lábad erre lett tervezve
2022. máj. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!