Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Volt annak idején olyan...

Volt annak idején olyan ruhátok,amit gyerekként ki nem állhattatok, mégis viselnetek kellett?Vagy az utálatosság ellenére mégis megszerettétek azt a bizonyos ruhadarabot?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok,mint a bársonynadrág,kötött mintás pulóver,ünneplő ruha,az a régifajta (űrhajós)sapka,kötött pamut harisnyanadrág, vagy télikabát, amiket a szülők előszeretettel ránkerőltettek?

2022. okt. 4. 14:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
Szerencsére normális családban nőttem fel. Ha valamit nem akartam felvenni, akkor nem kellett. Persze nyilván kabát kell, de ha nem akartam felvenni a kéket, akkor kaptam pirosat. Bársonynadrág?? Soha nem volt rajtam ilyen, életem első két éveben sem.
2022. okt. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
2022. okt. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Persze, volt egy csomó ilyen, felsorolni se tudnám. Főleg nagyobb rokon gyerekek kinőtt cuccai.

Az ilyeneket nem szerettem meg később se.

2022. okt. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok


A linkelt képen kívül még a kabát úján madzaggal vagy mivel összekötött kesztyűt utáltam.

2022. okt. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Kantáros nadrág 😵 fuu de utaltam. Kb 10 éves koromig csak olyan nadragom volt.
2022. okt. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Metionin ***** válasza:
100%

Persze, kb az összes ruhám gyerekkoromban. Anyám szerette a cifrát, a pasztellt, a csiricsáré mintákat és gondosan ügyelt, hogy az alsó és a felső egyszínű legyen. Minden, ami nekem tetszett volna (sötétebb színek, nem feltűnő minta, felesleges fodor, masni, egyéb sallangmentes) szerinte fiús volt. Amiket rám adott, azokban lehetetlen volt kényelmesen játszani, de ő azzal intézte el, hogy nem kell rohangálni, hanem szépen egy helyben kell ülni és akkor nem lesz kényelmetlen.

Nagyobb koromban nem engedett pl. farmert és sportcipőt sem. Úgy általános alsóig tartott ez az öltöztetős dolog, felsős koromra már nem volt pénz ilyesmire, meg addigra már nem voltam kis cuki akit mutogatni lehet, így sima piacos meg családsegítős cuccokat hozott haza, általában 2 számmal nagyobbakat hogy sokáig jó legyen, úgy néztem ki, mint a csóró gyerek a rajzfilmekből. Alig vártam, hogy végre legyen saját pénzem, hogy olyan ruhában járhassak, amit szívesen veszek fel de erre 16 éves koromig kellett várnom, amikor ösztöndíjat kaptam és vettem magamnak ruhát. Életemben olyan boldog ritkán voltam, mint amikor a városi kínaiban megvettem azt a 2 fekete farmert és 3-4 sima egyszerű fekete felsőt meg a tornacsukámat.

2022. okt. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálam neurodivergencia van a háttérben, és nem, nem szerettem meg ezeket a dolgokat.


A gyapjút továbbra se tűröm meg magamon, és csak nagyon bizonyos harisnyákban, nadrágokban tudok sokat ülni mert irritálni kezd, annyira, hogy nem tudok koncentrálni.


A pólóim nyakát le szoktam vágni, mert ha túl közel van a torkomhoz, nem kapok levegőt.


Online vásárolni még mindig utálok, mert az azonos összetétel ellenére a ruha textúrája totál lutri.


Van bársony amit imádok, és van ami smirglis. Van ilyen tornadressz anyag ami irritál és van ami nem.


Ha harisnyát vagy zoknit veszek, simán van, hogy a felük megy a kukába, mert hiába pamut, a szövés mintája túl barázdás és irritál.

2022. okt. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

A kötött ruhákat és a nadrágokat utáltam. Most érdekes módon szeretem a kötött darabokat, viszont a nadrágot továbbra sem bírom elviselni magamon így azt nem is hordok.

23/L

2022. okt. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én harisnyát utáltam hordani.
2022. okt. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Mellényt utáltam, most szeretem.
2022. okt. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!