Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Volt annak idején olyan...

Volt annak idején olyan ruhátok,amit gyerekként ki nem állhattatok, mégis viselnetek kellett?Vagy az utálatosság ellenére mégis megszerettétek azt a bizonyos ruhadarabot?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok,mint a bársonynadrág,kötött mintás pulóver,ünneplő ruha,az a régifajta (űrhajós)sapka,kötött pamut harisnyanadrág, vagy télikabát, amiket a szülők előszeretettel ránkerőltettek?

2022. okt. 4. 14:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Triko, jezusom, a mai napig kisert az a szar!!!

A trikot anyam eroltette hidegben, a polom ala, mert o borzasztoan fazos volt, de en meg pont az ellenkezoje voltam gyerekkent is es most is, egyaltalan nem vagyok fazos.


Emiatt allandoan szarul ereztem magam, melegem volt, szoval sokszor az lett a vege, hogy titokban levettem es kidobtam, pl vendegsegben, suliban :D


De olyan 8 eves korom korul vegre sikerult elengednie a temat, de addig valami borzalom volt, tisztan emlekszem.

2022. okt. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Metionin ***** válasza:
100%
11. Hú, az én anyám is nagyon fázós, így szeptember elsejétől már fel kellett venni a trikót a póló alá meg a harisnyát a nadrág alá. A mai napig ráz a hideg tőle, az iskolában azonnal levettem ahogy lehetett.
2022. okt. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen nekem is volt egy pár dolog amit nagyon nem szerettem, emlékszem hogy a harisnyát nagyon utáltam. De mindig fel kellett vennem. Viszont mikor el kezdtem járni dolgozni az ha jól emlékszem 99-ben volt és pont tél volt, ráadásul elég hideg, na de akkor saját magam döntöttem úgy hogy veszek magamnak, na azóta viszont rendszeresen hordok télen harisnyát. Volt még az a borzadáj szerencsére nekem nem olyan belebujós sapka aminek volt egy nagyon hosszú bojtja az is kötött volt, hát az valami eszméletlen idiótán nézett ki!!! Na abból ki maradtam.
2022. okt. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Fehér zokni. Tesire kellett, ezért inkább életvitelszerűen azt hordtam.

Trikó a póló alá, mert anyám fázik. BRR.

Utálom most is mind a kettőt

2022. okt. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Volt bizony,mégpedig az a bordás harisnyanadrág a komcsi rendszerben,de még utána is sokáig kapni lehetett!Oviskoromtól,egészen nyolcadik osztályos koromig kénytelen voltam hordani,mert anyukám ebben a tekintetben rendkívül szigorú volt!Csak azt akarta,hogy ne fázzak hűvösebb időben. Utáltam is azt a fajta harisnyát,mert folyton gyűrődött,harmonikázott a térdemen,lábfejemen is.Főleg mikor az iskolában ünnepség volt,akkor szinte kötelező volt nekünk lányoknak,az a harisnya!Az az egy jó oldala volt,hogy télen jó szolgálatot tett,hogy nem fáztunk benne,de mondom,csak ennyi!A piros,a kék színű volt a divat,a fehér az ünneplőnek számított! Ja,egyszer 13 évesen kisírtam magamnak egy farmerszoknyát.Anyum meg is vette nekem,másnap vonattal utaztunk apuval,anyuval vonattal a budapesti állatkertbe.De az örömömet beárnyékolta a fehér harisnyanadrág,nem volt mese,kénytelen voltam felvenni.Ugyanis kicsit borús,szeles idő volt azon a hétvégén,és június elején lehetett,ha jól emlékszem,a 90 évek elején!

Viszont annak ellenére, hogy kislánykoromban utáltam ezt a harisnyát,azért felnőtt fejjel hordtam én is szürke,bordó,kék,drapp,fehér színekben,amíg még kapni lehetett.

2022. okt. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 15.válaszoló!

Akkor mi sorstársak vagyunk ebben a témában! Én is rühellettem ezt a fajta bordás harisnyát.Hordtam oviban,suliban,majd 10 éves koromban(1987- ben) vált igazán csak kötelezővé! Ugyanis azév végén matekból bukta volt,és hármasnál jobb jeggyel nem is rendelkeztem.Arra számítottam,hogy a szüleimtől jó nagy verést,veszekedést fogok kapni,de szerencsére csak csak az utóbbi valósult meg.VEgész nyáron magolhattam a matekot,így átmenetem a pótvizsgán.Azt hittem most már oké minden,de a java még csak azután jött!aztán egy szeptemberi napon,mikor a suliból hazajöttem,anyukám ezzel fogadott,hogy : Kislányom! A szobádban az ágyadon van pár dolog,amit ma délelőtt vettem neked,viseld őket egészséggel! Azt hittem,valami új melegítő szettet,szoknyát vett,de ehelyett 7 db.bordás harisnyanadrág sorakozott az ágyamon egymás mellett szépen kiterítve! Pontosan emlékszem rá,eleve vett két fehéret,pirosat,világoskéket,királykéket,drappot,világosszürkét.

Azt hittem rosszullátok,de anyám nem sokat törődött,hogy az arcom el volt kenődve.

Majdnem sírva mondtam,hogy: De anyu,én ezeket utálom!

Erre anyám:Tudom életem,de ezeket fogod mostantól hordani,szoknyával, itthon rövidnadrággal,ha megyünk valahová,majd a szoknyával a fehéret kell felvenned!Tudod nekem,meg apámnak nagy csalódást okoztál,hogy nem tanulsz,és majdnem évet ismételtél! Így hát ne is haragudj,de büntetésből ezeket a harisnyákat fogod hordani,amíg fel nem tornázod magadat a 4-5 szintre!Ez jó lecke lesz neked,és nincs semmi de!

Hiába vitatkoztam volna vele, falrahányt borsó lett volna az egész,pláne az apukám is mellette állt ebben a témában.

És nem volt mese,hordanom kellett,viseltem a büntetést.Ezzel sakkban tartottak!Emlékszem,elmentünk egy Május elsejei majálisra. A szoknyához természetesen a fehér harisnyát kellett felvennem.Szép napos idő volt,azt hittem meg fogok benne gyulladni,de szerencsére nem.

Utólag így visszagondolva 45 éves fejjel már tudom,hogy jobb módszer volt, mintha vertek volna,de a mai napig nem vennék fel ilyen harisnyát, ha akarnék se,mert nem lehet már sehol se kapni.Mondjuk a gimiben (92-96-ig)volt egy osztálytársnőm aki pont ilyen harisnyát hordott szoknyával.Sötétkék,szürke,meg bordó,sötétbarna színekben.

2022. okt. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
A bélelt nadrág, de később megbékéltem vele. Anyám minden egyes télen úgy beöltöztetett, mintha minimum szibériában éltünk volna. Játszani máshogy nem mehettem ki, napköziben is csomó időbe telt, mire mindent magamra vettem. Hótaposó csizma, vastag zokni, és a rendes nadrágomra (ha otthon voltam akkor elég volt ha csak egy vastag harisnyát vettem alá) kantáros, fekete, csatos bélelt nadrág, ami persze a mellkasomig ért, póló, pulcsi, és arra pufi télikabát, nyilvánvaló tartozékként a kabátujjba húzott zsinóros kesztyűvel, meg kötött sapkával. Mikor délután az udvaron voltunk, mozogni is elég volt ilyen hacukában, nemhogy még játszani vagy ilyesmi. Ráadásul anyum megkérdezte a napközis tanárt, hogy fel voltam-e öltözve rendesen, és ha nem vettem fel a vastag nadrágot, nagyon le voltam szidva. Egyik évben még márciusban is hordanom kellett, ráadásul olyan is volt, hogy amikor elestem és összesároztam, anyám megbeszélte a tanárral, hogy amíg délután napköziben kint leszünk, mellette kell állnom, és nem játszhatok a többiekkel.
2022. okt. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az irgalmatlan (vagyis más szemében normál) hosszúságú sálakat utáltam, mindig idegesítettek.

A térd alá érő, "szentfazék" fazonú egyenruhaszoknyával se volt felhőtlen a viszonyom :'D

2023. júl. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!