Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Homage óra viselete szerintete...

Homage óra viselete szerintetek elfogadott?

Figyelt kérdés

Magyarul az olyan óráké, amelyek akár 99,99%-ban hasonlítanak egy ismert, eredeti luxusmárka darabjára.

Sokak szerint ez szánalmas, mások véleménye szerint inkább ez, mint egy hamisítvány és amúgy sem elítélendő dolog.



2022. nov. 15. 19:25
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
29%
Lesajnálnak vele. Ne vedd!
2022. nov. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
20%
Egy fokkal kevésbé szánalmas mintha hamisítványt hordanál de még mindig a nagyon szánalmas kategória főleg hogy amennyiért egy közélsz.r homage-t megkapsz, tudsz venni egy eredeti karórát.
2022. nov. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
63%
Vannak minőségi homage márkák mint a Steinhart, Davosa, Baltic stb, de akkor már inkább veszek egy olcsóbb svájcit vagy egy Seikót. A hamisítványnál mindenképp jobb.
2022. nov. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
97%

#2: Látom még így, hogy a kérdező elmagyarázta mi az a Homage, még így sem érted :D.


#3: Szintén nem értelek... Steinhart, Davosa. De inkább veszel egy olcsóbb svájcit?? Steinhart meg Davosa konkrétan belépő svájci...


Nem, egyáltalán nem gáz. Megmondom miért nem. Mer még a nagyon nagy nevek is egymás designjait """lopkodják""". Direkt 3 idézőjelbe.


Itt a híres neves Rolex Submariner. Mi is az? Egy búváróra. Klasszik búváróra jegyekkel. Ezeket nem lehet újra feltalálni. Búváróra az búváróra. Kicsit lehet variálni, alakítgatni, játszani a méretekkel. De attól még búváróra marad.


Ezek a Homage-ok egyáltalán nem a megtévesztésre vannak kitalálva, ezt sok hülye nem tudja... Ezek nem replikák. Ezek eredeti órák, amik ugyan hajaznak más (esetleg nagyobb) márkák modelljeire. De mivel nincs a design 100%-ban levédve, miért ne lehetne felhasználni?

Ez órakedvelőknek van kitalálva, akik olcsóbb, de imnőségi alternatívát keresnek bizonyos modellekre. Elvégre nincs mindenkinek 5-10-50 millió forintja egy-egy népszerű modellre. Elmegy, vesz egy olcsóbbat egy másik márkától és örül neki.


Senki nem azér vesz Davosa-t hogy átverjen vele, hogy hohóóó azt hittem ez Rolex! Én is gondolkodtam Davosa-n, mert rohadtul tetszik a Rolex Submariner. Most hirtelen nincs rá 5 millióm. Akkor inkább ott rohadjak meg, mint hogy vegyek egy alternatívát?


Kíváncsi lennék ti milyen búvárórát rajzolnátok, ami nem hajaz egyik már meglévő termékre. Ne legyenek illúziók, nem tudnátok. Nem fogod feltalálni ismét a melegvizet.


Ez olyan, mint ha azt mondom lapos sportautó. Ferrari. Oké. Akkor minden más lapos sportautó egy Ferrari homage? Nem. Kb. ennyi értelme van erről vitatkozni.


Itt egy Omega:

[link]


Itt egy Rolex:

[link]


Mind a kettő többmilliós svájci. Akkor legyetek kedvesek mondjátok meg melyik melyiknek a Homage-a...

2022. nov. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

#4


Leírtad azt, amit én is gondolok a témáról és ezen órákról.


Szerintem már 200$ körül is lehet nagyon jó homage órákat kapni, amikről tényleg nem ordít, hogy silány minőségű.

2022. nov. 18. 21:17
 6/26 anonim ***** válasza:

5

250-300 körül meg kapsz mikrobit eredeti dizájnnal, normális szerkezettel sokszor jobb minőséggel. Akkor minek vennéd a csingcsung rolexet?

2022. nov. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Olcsó svájci alatt pl egy Longinest, Hamiltont, Orist értettem. Három kilóért vehetnék egy Steinhartot vagy Davosát is, de ha egy kicsit többért már kapok olyat aminek a neve mögött történelem is van, nyilván azt fogom választani. De ez az én filozófiám.
2022. nov. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Egy Seiko nh35 miért nem normális szerkezet? Zafír üveggel, kerámia lünettával. Magyarázd már el, légy oly kedves.
2022. nov. 18. 21:27
 9/26 anonim ***** válasza:

"Steinhart meg Davosa konkrétan belépő svájci...".

Aha igen, maximum ott szerelik össze. A szerkezetek meg alap eta 2824-ek, miyoták, meg seiko 7s26-ok...hagyjuk már. Azért ne nevezzük őket svájcinak.

2022. nov. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
#8 Itt nem ez a lényeg. Hanem az hogy ha hasonló árfekvésben kapsz egy Seikót ezzel a szerkezettel akkor miért vennél helyette egy homage márkát? Nem a hatos vagyok.
2022. nov. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!