Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A nők többségének szekrénye...

A nők többségének szekrénye miért van tele olyan ruhákkal, amiket nem is hordanak?

Figyelt kérdés
Komolyan kérdezem. Én férfiként addig hordok egy ruhát, míg le nem foszlik rólam. Ha ez megtörténik, veszek egy másikat. Érdekelne, mi a hiba az én logikámban?

2023. márc. 13. 15:20
A kérdező szavazást indított:
Bizonyos ruhákat pusztán birtoklási, nem pedig hordási szándékkal vesznek
Az áruházi tükörben még jól nézett ki, az otthoni tükörben már nem
Eszeveszett költekezési, vásárlási mánia következménye
Olyan szép, ne legyen már elhordva
Egyszer felvette, de az a nap rossz emlék számára, így a ruha negatív aurát áraszt onnantól
Kihízták
Kiment a divatból
Valaki ócsárolta a ruhát, és adnak más véleményére
Simán csak elfelejtik a ruha létezését még annak ellenére is, hogy ott lóg a szekrényben
Mit kell ezen agyalni? Nem hordják, oszt kész!
29 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Enne így nem sok értelme van.


Nyilván az egyik ruhát kihízta az illető, de reméli, hogy még valamikor fel tudja venni. A másik alkalmi, megvette pl. egy esküvőre, temetésre, nem sűrűn hord. Van olyan, ami csak a legnagyobb melegben, legnagyobb hidegben kell stb.

2023. márc. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Mindegyik az említett közül :D
2023. márc. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem viszonylag gyakran változik az ízlésem, bár ezt okozhatja az is, hogy fiatal vagyok (18) úgyhogy meglehet, még nem alakult ki a stílusom. Emiatt megesik, hogy valami pár hónapig nagyon tetszik, utána meg már az életben nem venném fel. Ilyenkor egy darabig halogatom a komplett szekrény átválogatást, mert fárasztó, meg macerás utána gyűjtőkbe elrángatni a ruhákat, szóval azok a darabok addig csücsülnek a szekrény mélyén. Vannak olyan ruháim is, amiket már nem hordok, de nem akarok megválni tőlük, mert valamiért fontosak számomra (pl. régi nyáritáboros pólók).
2023. márc. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem is a hanyagolt ruhákkal van a fő probléma, hanem azokkal, amik soha nem is voltak hordva, max egyszer, úgymond, még esélyt se kapnak.
2023. márc. 13. 16:08
 5/10 Metionin ***** válasza:
100%
Sokféle oka lehet, nem egy nőt ismerek, akik megvesznek egy ruhát de aztán nem merik hordani, mert valamiért félnek, hogy megszólják őket. Vagy nincs alkalom felvenni. Vagy a súlyuk változott és most reménykednek, hogy majd később újra jó lesz. Én csak 3 db ruhát tárolok így a szekrényben, az egyik az államvizsgás fehér blúzom, ami arra az egy alkalomra kellett és 2 alkalmi ruha, amik eddig 1-1 alkalommal voltak rajtam, mert nincs esemény, ahova felvegyem, eladni meg nem akarom, mert ahhoz túl szépek és később még kellhetnek.
2023. márc. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%
A nőknek 2 féle gondjuk lenni a ruhákkal. Az egyik, hogy a rengeteg ruhájukat nincs hova tenniük. A másik, hogy, amikor fel kéne öltözniük, jön a nyafogás, hogy nincs mit felvenniük...
2023. márc. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

Hozzátartozik a női nemhez hogy szeretjük a csajos dolgokat mint ruha smink ékszer táska…

Nemi különbség ennyi

2023. márc. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
7.Ezt értjük is. De mi a mennyiségről beszélünk.
2023. márc. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy csomót kaptam, örököltem és nem akarom kidobni mert jó állapotban vannak, de annyira nem a stílusom, viszont később még jól jöhetnek. Mentett már meg ilyen ezer éve a polcon porosodó öröklött ruha mikor tényleg konkrétan nem tudtam volna mást felvenni az adott eseményre.

A másik pedig a kisebb átalakításra szoruló ruhák. Ebből 2 van, mindkettő drága volt, de olyan iszonyat kivágottak hogy nem hordom őket, csak tartogatom hogy majd elvigyem egyszer egy varrodába. Csak mindig elfeletem.

Olyan is van pár, amit ritkán van alkalom felvenni. Meg ott lóg egy régi koszorúslány ruhám, és a saját esküvői ruhám. Azokkal sem tudom mi legyen majd.

2023. márc. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
93%
Egyrészt önbizalom hiány, másrészt a határozott stílus hiánya. Az előbbit kompenzálják vásárlással. Az utóbbi miatt vesznek sok olyan dolgot, amit később ritkán vagy egyáltalán nem vesznek fel. Akinek tűpontos ízlése van az ritkán vásárol, de amit megvesz azt szét hordja. A férfiak azért esnek kisebb arányban ilyen téren túlzásokba, mert sokkal szűkebbek a lehetőségeik. Egy nő sok stílus közül választhat, míg a férfiak megjelenése szűkebb keretek közé van szorítva (például egy szoknyát se vehetnek fel). Kisebb merítésből nehezebb túlzásba esni. Másrészt a nők felé nagyobbak is az elvárások. Ha megnézed például az oscar gálát, senkit nem érdekel, hogy a férfiak milyen öltönyt vettek fel. Mindenki arra kíváncsi, hogy miben jelentek meg a nők.
2023. márc. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!