Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Havonta 50.000 forintot ti...

Havonta 50.000 forintot ti sokra tartotok sminkre; ruhára, szépészeti szolgáltatásra?

Figyelt kérdés

Havonta a körmös fixen 7000 forint, a pillás 2 hetente 8000, tehát 16 000, ez már 23 000 ugye.

Akkor mindig van egy hónap, amikor egy-egy ruhadarabot megveszek, van, hogy 3000 forintért, de van, hogy 25-ért.

+jönnek mellé az elfogyott arcápolási, hajápolási termékeim és sminkek, amiket pótolni kell.

Nem olyan válaszokat várok, hogy minek smink meg körmös, hanem aki ezeket igénybe veszi, az mennyit költ a “külsejére” havonta?


2023. júl. 21. 08:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
81%

Fodrász három havonta 6000 Ft. Festeni én szoktam otthon.

Manikűr pedikűr, gellak cca 12 ezer. Sampon tusfurdo, testapolo, smink cucc nem kell havonta. Műkörmöm sincs.

Ápolt, igényes a megjelenésem, de inkább szolid, nem szeretem a túlzásokat (pld műszempilla, nekem az olyan buta-nős dolog), helyette szempillaspiral ami szintén nem kell havonta.


Összegezve, én a toredeket sem költom el havonta a tiednek.

2023. júl. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Nem tartom magam buta nőnek, de persze van, aki ezzel azonosítja. Nekem visszafogott 2D szempillám van, nem a dohányboltos eladós style, ami lesepri a szemöldököt. :D

Amúgy köszi a választ!

2023. júl. 21. 09:06
 3/24 anonim ***** válasza:
79%
Jó jó, nem bántasnak írtam, azért is írtam oda zárójelbe, hogy nekem... 😀 Akiket eddig láttam műszempillas nők, az szinte mind az általad említett szemöldöksepros, ami iszonyat proli dolog szerintem. 😀
2023. júl. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Minden hónapban igen. Nekem is van, hogy van ennyi egy hónapban, pl. ha több termékem is ugyanabban a hónapban fogy el, és veszek ruhát is, cipőt is. Akkor akár jóval több is a kiadás.

De ilyen rendszeres kiadások nekem nincsenek. Nincs pillám, pont azért, mert 2 hetente kéne menni, hogy ne legyen igénytelen. Körmöshöz meg hetente kéne, mert egy hét után már látszik a lenövés. Szerencsére a körmöm normális, felesleges is lenne körmöshöz járni. Pillámat meg kispirálozom. Én nem bírnék ennyi kötöttséget, hogy mindig mindenhova időre kell mennem. Sokszor a fodrásznál is nehéz időpontot kapni, meg összehozni úgy, hogy legyen szabad hely és én is ráérjek.

Egyébként teljesen attól függ, hogy ez mekkora része a bevételednek.

Amikor elkezdtem dolgozni, akkor nem költöttem ennyit ruhákra, termékekre. De most már elkértem sok mindent, amit akartam, így most "élvezem" hogy nem kell nagyon spórolnom.

2023. júl. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Sunshinedoll ***** válasza:
79%

Az, hogy mi sok, attól függ, mennyi a bevételed, ebből mennyit költesz ilyenekre, mellette milyen életszínvonalon élsz. Pl. ha normális minőségi kajára, rezsire/albérletre, szükség esetén gyógyszerekre nem vagy csak szűkösen futja ezek miatt, akkor sok, egyébként meg mindenkinek egyéni dolga, mennyit költ magára.

Nekem ha nézem a 2-3 havi lézeres kezelést, 3 hetente körmös, edzőterem, alkalmanként személyi edző, masszázs, egy-egy új ruha vagy kozmetikum vásárlása, összességében sztem nekem is lenne olyan hónap, amikor megközelítené ezt az összeget.

Én fodrászhoz félévente járok, pilláshoz, kozmetikushoz, szoliba meg egyáltlaán nem, szóval nekem azok nem játszanak.

2023. júl. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
39%

"Havonta 50.000 forintot ti sokra tartotok sminkre; ruhára, szépészeti szolgáltatásra?"


Igen, nekem sok, mert a sminkem nem fogy el egy hónap alatt, a ruhám nem megy tönkre egy hónap alatt, hogy újat vegyek, a krémjeim, samponom nem fogynak el egy hónap alatt. Körmöshöz, piláshoz meg nem járok.


Az, hogy te ezektől a mai divatos művi dolgoktól (pilás, körmös) jobbnak, szebbnek hiszed magad, oké, az önbizalomhiányodat legalább ezzel palástolod, meg nem érzed magad kilógva a sorból, ha ezekkel, amikre költesz, nem költenél.


Ezek nélkül is tuti, hogy szép lennél. :)

2023. júl. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Nem sok,ha megengedheted magadnak.Nekem csak liftingem van,az 9000,fodrász kb 11000.Két,három havonta járok.Ruhára én is elköltöttem pár hét alatt 50 ezret.Ha még pótolnom kell valamit az is pár ezer.

Nem is kell drága kategóriáju dolgokat választani,hogy ennyi pénz elmenjen.

2023. júl. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Sunshinedoll ***** válasza:
77%

#6 De ha ezekkel együtt ő még szebbnek látja magát és neki ez fontos, akkor meg nem mindegy? :)


Nem tudhatod, milyen állapotú gyárilag a szempillája, a szemöldöke, a keze/körme, és nem attól lesz kevésbé önbizalomhiányos valaki, hogy nem költ magára semennyit vagy nem költ ilyenekre.

Én pl. sok esetben azért költök ilyenekre, hogy időt spóroljak meg, és ne kelljen naponta foglalkoznom bizonyos dolgokkal. Pl. ahelyett, hogy kétnaponta borotválkoznék, ami fáj, szúr, begyullad, inkább elmegyek lézerre, ami 20 perc alatt kész van és 2-3 hónapig sima minden.

Van, aki nem akarja naponta újrarajzolni az amúgy kikopott, szöszi, vékony, formátlan szemöldökét, hanem kitetováltatja vagy lamináltatja. Szerintem ez nem önbizalomhiány, hanem hatékonyság.


Nem értem, miért önbizalomhiány, ha valakinek tetszik az, hogy szépen meg van csinálva mondjuk a pillája vagy a körme :D

2023. júl. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Metionin ***** válasza:
100%
Én egész évben költök kb. ennyit ilyesmire, szóval havonta nekem sok. Sok mindent magamnak csinálok, így anyagárban jövök ki pl. hajfestéssel, vágatni csak évente 1-2 alkalommal szoktam, a körmömre a géles erősítést magamnak rakom fel, ruhát és sminket nem veszek gyakran, a tisztálkodószerek-arcápolási dolgok meg nem kerülnek olyan sokba. Viszont 2 helyre járok sportolni, ami kb. 20 ezer havonta, van aki meg azt sokallná. Szerintem mindenkinek vannak ilyen dolgai, amikre többet költ, igazából ha mellette telik minden másra ami kell, akkor miért ne. Magánügy, hogy ki mit tart fontosnak, szükségesnek vagy mitől érzi jól magát.
2023. júl. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
64%

#8

"Nem tudhatod, milyen állapotú gyárilag a szempillája, a szemöldöke, a keze/körme,"

Akkor szedjen rá vitaminokat és étrendkiegészítőket, amik segítenek rendbe tenni a dolgokat.


"hanem hatékonyság."

Te ezt így nevezed, én meg úgy, hogy a mai világban a nők annyira ellustultak és elkényelmesedtek, hogy k..rva jól meg tudnak belőlük élni egyesek.


"hogy szépen meg van csinálva mondjuk a pillája vagy a körme :D"

És ezt ki is sulykolja a nők többségébe? A szépségipar és a média. Legyen pillád, legyen műkörmöd, mert anélkül szinte semmit se érsz. Pedig ezek nélkül is szép egy nő, én már csak tudom.. :D hisz folyamatosan tapasztalom.

Nem ezektől lesz valaki több és szebb, ezeket, csak a közösségi média és a szépségipar tukmálja rá a befolyásolható nőkre. Költs erre, költs arra, mert ettől vagy te igazán nő...stb..stb..


Persze, mindenki arra költi a pénzét, amire akarja, ha megkeresi rá és nem más, sokkal fontosabbtól veszi el. Ebből kifolyólag az ilyen jellegű kérdések kiírása teljesen felesleges, mert valaki szerint nem sok, más szerint meg igen. És mivel mindenki arra költ, amire akar, ezért nem kell megkérdezni vadidegen embereket, hogy most ki szerint sok és ki szerint nem.

És tuti van olyan, aki ettől sokkal többet is költ a külsejére havi szinten.

2023. júl. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!