Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Havonta 50.000 forintot ti...

Havonta 50.000 forintot ti sokra tartotok sminkre; ruhára, szépészeti szolgáltatásra?

Figyelt kérdés

Havonta a körmös fixen 7000 forint, a pillás 2 hetente 8000, tehát 16 000, ez már 23 000 ugye.

Akkor mindig van egy hónap, amikor egy-egy ruhadarabot megveszek, van, hogy 3000 forintért, de van, hogy 25-ért.

+jönnek mellé az elfogyott arcápolási, hajápolási termékeim és sminkek, amiket pótolni kell.

Nem olyan válaszokat várok, hogy minek smink meg körmös, hanem aki ezeket igénybe veszi, az mennyit költ a “külsejére” havonta?


2023. júl. 21. 08:07
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

#6 semmi baj az önbizalmammal, tetszik a pilla és a smink. A körmöm meg sajnos nem szép gél nélkül. Sajnos nem vagyok oly’ szerencsés.

A sminkem és a samponom sem minden hónapban fogy el, hanem mindig-mindig más. Ruhából tényleg talán túlvásárlom magamat, de ezen próbálok javítani. :s

Na, itt sokan mondtátok viszont a fodrászt. Annak örülök, hogy természetes színű, hosszú, egyenes, dús hajam van, így elég magamnak félévente levágnom a végét. :D

2023. júl. 21. 11:40
 12/24 A kérdező kommentje:
Amúgy szerencsére nem kell miatta szűkölködnöm, kijön a rezsi, a minőségi étel, mellette a szórakozás is, de picit jobb lenne többet gyűjteni.
2023. júl. 21. 11:42
 13/24 A kérdező kommentje:

“Te ezt így nevezed, én meg úgy, hogy a mai világban a nők annyira ellustultak és elkényelmesedtek, hogy k..rva jól meg tudnak belőlük élni egyesek.”


És ezzel mi a baj? Én energiát spórolok, más meg keres, mindenki jól jár.

Amúgy tisztáztam a kérdésben, hogy mire nem vagyok és mire vagyok kíváncsi. :D ergo mi a kérdésem lényege.

2023. júl. 21. 11:48
 14/24 anonim ***** válasza:
0%

"Amúgy tisztáztam a kérdésben, hogy mire nem vagyok és mire vagyok kíváncsi. :D ergo mi a kérdésem lényege."


Én meg aszerint válaszoltam is.

2023. júl. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Sunshinedoll ***** válasza:
83%

#10 Az étrendkiegészítők, vitaminok ugyanúgy pénzbe kerülnek, azt a pénzt ugyanúgy magadra költöd azért, hogy szebb legyél, ugyanarról a bankszámláról, ráadásul vannak olyan dolgok, amiken nem fognak segíteni, arról nem beszélve, hogy sok étrendkiegészítő sorozatos fogyasztása már mondjuk igényelne legalább egy dietetikus felügyeletét, de inkább orvosét.


Szerintem nem a te reszortod eldönteni, ki milyen úton éri el azt, hogy elégedett legyen magával, és őszintén szólva agyfaszt lehet kapni azoktól, akik attól érzik magukat kivételesebbnek, mert ők nem költenek ilyenekre. Teljesen egyet értek azzal, hogy abszolút túlzásba lehet esni a már agymosással felérő tukmálással és fogyasztói társadalommal, ugyanakkor ameddig valaki ebben a társadalomban él, kevesen tudják elkerülni azt, hogy asszisztáljanak hozzá, és nem gondolnám, hogy valaki amiatt lenne gyarló, lusta vagy buta, mert megtetszik neki ez vagy az.


Irreálisnak tartom, hogy a tiédhez hasonló, passzív-agresszív, kiokító, heves reakciót érdemel egy vadidegen nő meg az, hogy ő mire és hogyan költi a pénzét, vagy hogy ő azon akar időt spórolni, hogy másnak kifizeti azt a munkát, ami neki mondjuk 3-szor annyi időbe telne megcsinálni. Ezeknek a nőknek nagy része főállásban dolgozik, háztartást vezet, gyereket nevel, sokan még a férjüket is nevelik, ezer meg egy hasznosabb dologra lehet fordítani azt az időt, ráadásul a körmös, pillás is megél belőle :)

2023. júl. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Sunshinedoll ***** válasza:
80%

Minden más szolgáltatásban mások idejét is megfizetjük olyan tevékenységért, amiket mi vagy nem akarunk megcsinálni, vagy nekünk jóval több időbe telne.

Végülis burkolni is tudnék egyedül is, de nekem lehet 3 hetembe telne és fele olyan szép lenne, míg a burkoló feleannyi idő alatt szépen megcsinálja. Persze, nyilván, burkolt fürdőszoba se kötelező, sz-rhatnék a kinti bokorba is.

2023. júl. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a mai árak mellett egy olyan nőnek akinek ezek a dolgok fontosak, és szeret magára adni, annak a havi 50ezer kb a minimum amit magára költ. Nekem hosszabb körmeim vannak, csak a körmöm 10-11ezer havonta.

Szempillám nincs, ugyanis nem bírja a szemem.

Emellett járok kozmetikushoz, valamint lézeres szőrtelenítésre is havonta amely 15-20ezer körül van.

Ruhákat állandóan vásárolok. Van ami elhasználódik abból újat kell venni, de ha alapvetően nincs szükségem új ruhákra akkor is megveszem ami éppen tetszik.

Ezek mellé jönnek a szépségápolási/ sminktermékek amelyek ugye fogyóeszközök.

A sportolásról még nem is beszéltünk 5 alkalmas infrashape bérlet 20 ezer körül…

Szerintem az egy tök korrekt havi keret amit te írtál, lehet hogy van olyan nő akinek nincs igénye ennyi mindenre, én tini korom óta járok kozmetikushoz, körmöshöz, ehhez vagyok hozzászokva, ettől érzem magam jól a bőrömben, mondjon bárki bármit. Hálás vagyok azért, amiért gond nélkül tudok ezekre költeni, amíg módomban áll ez így is marad!

2023. júl. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 hosszúhajú ***** válasza:
én rengetegnek. mert nekem sok pénz az 50 ezer. de úgy nézd hogy a bevételednek hány százaléka, mert az én bevételem jóval kevesebb így százalékban is más jön ki.
2023. júl. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
68%
Őszintén, ez nem sok pénz, 130 euró, egy normális országban 1.5 napi keresete egy utcaseprőnek. Magyarisztánban se sok pénz, csak megkeresni sok az átlag embernek sajnos.
2023. júl. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Sose számoltam össze, de ennél tuti hogy többet szoktam

A körmözésért mondjuk nekem fizetnek 😅 szóval a sajátomat megcsinálom magamnak vagy a lányokkal egymásnak.

Ami igazából ilyen havi jellegű visszatérő költség az a pillás meg a kozmetikusnál a gyanta. Szoktam más kezeléseket is igénybe venni kozmetikusnál de azokat ritkábban. Ugyanez a helyzet mondjuk a hajammal is. Egy balayage lehet hogy van 40, de utána hóbapokig jól van úgy. Szájfeltöltés hasonló, lehet hogy egy százas de évente egyszer elég kb.

Amire még sok elmegy az a sminkek és a ruhák, kiegészítők. Kár tagadni hogy súlyosan boltkóros vagyok, megveszem a századik cipőt is meg kipróbálom az ezredik highlightert is. Folynak ki a cuccok a ruhás meg a fürdőszoba szekrényből is 😅

De nem szégyellem. Megkeresem napi 10-12 órában a rávalót, nem ellopom. És élvezem ezeket a dolgokat, ez nekem kikapcsolódás. Jó mondjuk menet közben egy gyantázást nem így élek meg 😅😂 de amúgy a szabadidőmben is ilyesmiket nézegetek meg ilyesmikről olvasgatok. A pillásommal meg a kozmetikusommal meg tök jóba is lettem már az évek során, igazából kikapcsolódás a társaságuk előfordult, hogy elmentünk együtt valahova csak úgy is. (Mondjuk ilyen csak 1-2szer volt)

A munkám is a hobbim aminek tökre örülök. Bár azért arra már rájöttem az évek alatt, hogy munkaként csinálni nagyon más mint a barátnőknek körmözni, de ennek nem magához a körmökhöz van köze hanem pont a munka többi részéhez. De így se csinálnék mást soha

Mások motorozásra vagy hegymászásra költenek sokat, nekem meg a szépségápolás a hobbim 😊

2023. júl. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!