Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért lett újra divat a...

Miért lett újra divat a szandál-zokni vagy a papucs-zokni kombó?

Figyelt kérdés

Rengeteget látok mostanában és nem csak nyuggereket, hanem fiatalokat is így. Szandál fehér zoknival, DRK papucs, Fila zoknival. S ez nem csak magyar jelenség, mert külföldön is ezt láttam, így flangálnak a reptéren.

Ez valamiféle ellen-divatkultúra lehet? Egy kis lázadás? Egy kis punk-rock? Akkora suttyóság volt így hordani, hogy lázadásból így hordják a fiatalok? Én ezt még megspékelném egy lukas zoknival, fehér pörköltszaftos trikóval, glotgatyával (boxeralsót rövidgatyaként hordva), meg csuklóra tekert Tesco nejlonszatyorral.



2023. aug. 15. 10:22
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem a papucs zokni még bőven elmegy.


A szandál zokni kevésbé dehát akinek tetszik.

2023. aug. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerintem nincs különbség. Nem arról van szó, hogy feláldozzuk az esztétikumot a praktikum oltárán, mert szandált vagy papucsot azért húz valaki, hogy szellőzzön a lába. De ez a zokni miatt nincs. Tehát minek hozzá a zokni. Gondolom csak lázadásból.
2023. aug. 15. 10:40
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki azt vesz fel amit akar és amije van.
2023. aug. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

A zokni a portól véd, és sokkal jobban szellözik benne a láb, mint egy zárt cipöben.

Másrészt sok embernek a papucs/szandál önmagában feltöri a lábát, zoknival meg nem

2023. aug. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
Egyáltalán nem volt suttyóság, inkább a hülye előítélet ellen mennek. Kifejezetten szandálhoz is illik például a titokzokni, a férfiak pedig nem szeretik mutogatni és tocsogtatni az izzadt lábukat szandálban. Az is lehet, hogy valakinek beteg a körme és nem akarja azt mutogatni. De mégis jót tesz a lábának nyáron a szandál. Titokzoknival vagy rövidre hajtott zoknival teljesen elfogadható. Akkor érthető az ellenszenv, ha magas zoknit vesz fel valaki. Az tényleg gáz.
2023. aug. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Sosem figyeltem, mivel nem érdekel ki mit visel. Nem kötelező mindenkinek egyformán öltözni.
2023. aug. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
Azért, mert a divat úgy alakul ki, hogy "menőt" csinál az addigi gáz dolgokból...
2023. aug. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

Hogy idegesítsük vele azt a sok marhát, aki megmagyarázni nem tudja, de szerintük nem kell zokni a szandálhoz.

F.

2023. aug. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Hiába no, nyuggerek diktálják a divatot, többiek alkalmazkodnak...
2023. aug. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 E-Zsolesz válasza:
#5: Full true! Ennyi!
2023. aug. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!