Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Korai lenne egy 16 éves...

Korai lenne egy 16 éves lánynak magassarkú csizmában járnia suliba hétköznaponként?

Figyelt kérdés
2011. okt. 22. 14:19
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk ez teljesen átlagos. Nincsenek visszajelzések, csak ha nagyon kirívó a cipő. A mi sulinkban pl. szinte minden lány hord rendszeresen legalább egy pár magassarkút. Ha tudsz benne menni elmehetsz 10 cm-ig szerintem. Afelett én már nem nézem a többi ruhát, sem a lány arcát, viselkedését, az a cipő r.bancos. Ami nem minden esetben csúnya, vagy baj, mert attól lehet szép.


Egyik válaszoló írta, hogy a "normális lányok" és a felnőtt nők kiröhögik őket/minket. (17/L)

Meg szeretném kérdezni, hogy milyen az a normális lány? Nem hord magassarkút? A magassarkúhordásban mi a nemnormálisság?

Milyen felnőtt nő foglalkozik ezzel?


Persze ha valaki nagyon botladozik benne, azt mindenki megmosolyogja, de a kérdezőnek lesz annyi önkritikája, hogy úgy nem megy utcára, szerintem :)

2011. okt. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
52%
Nem korai :D
2011. okt. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
29%

Normális lány: akit nem a média, a közösségi kényszer befolyásol a kinézetében, mint titeket, hanem a saját ízlése. Nyilán lehet hordani magassarkút ennyi idősen, de szerintem egy normális lánynak eszébe sem jut ebben menni minden nap a suliba, mert egyrészt egészségtelen, másrészt kényelmetlen egész napra, a sulitáskát cipelve majd hazasétálva...

A felnőtt nők többnyire azért foglalkoznak ezzel, mert egyrészt röhejesnek tartják, ahogy a kicsik próbálnak nagynak tűnni. Másrészt (a normálisabb fele) inkább visszagondol arra, hogy teszem azt, egy 5-7 éve még csak az osztály ringyói jártak ilyenben ennyi idősen, és szomorúan konstatálják, hogy mára már ez a tendencia, az átlag.


Lehet kapálózni, hogy hát igen, nem 5 évvel ezelőtt van, de ez nem változtat azon, hogy nem egy jó irányba halad az a világ, ami szinte elvárja ezektől a gyerekektől, hogy foggal-körömmel kapaszkodva nőnek akarjanak látszani, holott még messziről nem azok, és bármilyen idősebb látja ezt rajtuk. Önámítás, ennyi.


Félreértések elkerülése végett: a magassarkúak szépek. Szeretem őket. Felnőtt nőkön, mert nekik találták ki őket. És nem, nem láttam még olyan kamaszlánykát, aki tudott volna benne szépen menni, vagy ízlésesen öltözött volna mellé. Mert nincs ilyen.

2011. okt. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
76%-os ön milyen idős?
2011. okt. 22. 15:33
 15/31 anonim ***** válasza:
3%

10 évvel vagyok nálad idősebb csak. És nem kamuból írom, amit írok, csak ezt látom a környezetemben. A korombeli nők (hát még az idősebbek) többnyire így gondolkodnak erről, legalábbis az én környezetem.

De lényegtelen igazából, mert úgy is csak a saját korosztályodra fogsz hallgatni... csak arra figyelj oda, hogy ne hordj minden nap ilyet, mert a lábad csúnyán deformálódni fog tőle, ilyen korban különösen ártalmas!

2011. okt. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
28%

Egyáltalán nem korai én már elsős gimis koromban (15 évesen) is magassarkúban jártam sokat.


Amúgy meg a finnyáskodó öt évvel ezelőtti állapotokról beszélőtől kérdezném hogy hány éves? Mert most kifejezetten kevés lány jár magassarkúban a középsulis korosztályból. Csupa topánka meg ízléstelen tornacipő, én épp azt látom hogy a mi korosztályunk akik tényleg 5-6 éve jártak középsuliba sokkal többet foglalkozott a kinézetével. Most csupa rocker meg cicagatyás kislányos középsulis lány van.

2011. okt. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Lehet igaza van a 76%-osnak. És köszönöm,hogy így válaszolt és nem lett ideges! Ezen az oldalon sose értenek egyet..
2011. okt. 22. 15:54
 18/31 anonim ***** válasza:
12%

Egyáltalán nem való ilyen korban a magassarkó SULIBA. Én 15 vgayok, és aki az osztályba egy nap magassarkút vett fel, annak szerintem, örökre lement tőle a kedve, mert leszóltuk. EGyálatlán nem való. És egészségtelen is, de ha az egészségtelenségét nem veszed figyelembe, úgy jársz, mint a nővérem: 5 évig kellett lúdtalpbetétet hordani, és nem volt valami sok nőies cipője.

NE HORDD!

2011. okt. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Hát szerintem akkor felváltva fogom hordani: néha magassarkú, sokszor pedig lapos talpú csizma. Köszönöm a válaszokat! És hogy elmondták a hátrányait :) Utána kerestem és sok mindenben igazatok volt. Nagyon óvatosan fogom hordani a magassarkút.
2011. okt. 22. 16:38
 20/31 anonim ***** válasza:
30%
különlegesség legyen ha magassarkút veszel ne az átlag ! annyira nem szeretem , hogy ma már mindenki mindennapra sminkel, ékszert, magassarkút, élénk lakkot, virágokat hord magán egyszerre... zsúfolt, csicsás. Törekedj az egyszerűen nagyszerűre úgy izgalmasabb vagy :) Az úgy teljesen jó ha nem mindig ez van rajtad, szép cipő amúgy:) 17/l
2011. okt. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!