Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Varrtatok már magatoknak ruhát?

Varrtatok már magatoknak ruhát?

Figyelt kérdés
Szeretnék varrni bálra ruhát, már meg terveztem, de más varrónőkbe nem bízok tuti nem úgy nézne ki ahogyan szeretném..:( mennyire kell szaktudás hozzá? Igazából kisebb dolgokat már varrtam de ruhát még nem :S

2011. dec. 5. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen kezdd el időbe, ha magadnak csinálod! Ha van egy kis segítséged, akkor kicsit könnyebb(pl. hátul, ha szűkített a fazon, akkor ha valaki segít betűzni.. meg hasonlóak:olyan helyek, amiket te magadnak kihúzott háttal nem érsz el..)

Egyébként én szoktam varrni, de egyre inkább kezdek leszokni róla, mert nagyon időigényes... azért van hogy egy-egy cuccot, csak bevenni kell, és potom áron jutottam hozzá(pl.turi), de ezen felül a pontosítások, s testre igazítások-mint ahogy egy báli ruhánál kell-sok energiát, s türelmet igényelnek!

Sok türelmet kívánok neked és hogy úgy sikerüljön, amilyenre szeretnéd!:)

2011. dec. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) igazából szabásminta nélkül is hozzá lehet fogni? mivel én találtam ki nincsen sztem ilyen szabásminta külön :S
2011. dec. 5. 21:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Bálit nem, de más ruhát igen. Na de ennyi alapján nem lehet válaszolni... Tehát kérdeznék előbb:

1/ Hány éves vagy? És mi az iskolai végzettséged?

2/ Milyen ruhákat varrtál eddig magadnak?

3/ És azokat hordtad-e és mennyit?

2011. dec. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én pl nekiállnék simán egy báli ruhának...

De nem teljesen szabásminta nélkül! Persze ha valami nem sok szabást igénylő a terv, inkább úgy hajtogatva van az anyag, meg ilyesmi, akkor anélkül is lehet, de akkor viszont gombostűzdelni kell magadon, és ahhoz segítség kell!


Már varrtam több felsőt magamnak. Nem póló, hanem inkább top... Ilyen karcsúsított és cipzárast pl. Azt burda szabásminta alapján...

Azt lehet báli ruha alapjának is használni mondjuk... Csak esetleg kicsit hosszabbra hagyom az anyagot a csípőnél, esetleg v-alakban vágom az elején az alját, esetleg vékonyabb pántot varrok rá (akár gyöngysor is pótolhatja), esetleg varrok rá egy színes szalagot keresztbe, stb... Vagy az eleje-közepét 15 centivel szélesebbre szabom, és utána csíkokban levarrogatom, hogy újra az eredeti szélessége legyen és a csíkok mintaként szolgáljanak... bármi.... De, az alap az a top szabásminta...

Na érted, én egy ilyet rajzolgatnék át, amit már megvarrtam előtte....

És hogy hosszú legyen ugye, csinálnék szoknyarészt, ami ha mondjuk bő, akkor tök egyszerű... Ahhoz nem kell nagyon minta...


Ezt tenném a helyedben. Te tudod, hogy tudod-e és bemered-e vállalni...

2011. dec. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!