Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért olyan ciki a tornadressz...

Miért olyan ciki a tornadressz, ha az úszódressz nem az?

Figyelt kérdés

Szinte mindenhol azt írják, hogy ciki viselni, holott gyakorlatilag ugyanaz, mint az úszódressz, pedig ha a lányosztály a teremben tornázik, akkor gyakorlatilag senki sem bámulja a csinos dresszes lányokat, míg az uszoda szinte mindig koedukált, pár tanuszoda órabeosztását leszámítva.

Pedig a kétféle dressz szinte ugyanaz!


2011. dec. 18. 00:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Nem tudom de én az úszódresszt sem szerettem soha, de hát úszni másban nem nagyon lehetett, tornázni meg simán jó egy póló + nadrág...
2011. dec. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem ciki egyik sem. De alapjában mindkettőt sportolónők hordják.
2011. dec. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
41%

Hol nem ciki az úszódressz? :D Ha nem lenne ciki és zavaró és kényelmetlen, akkor a strandon, nyáron is abban látnád a lányokat, nem bikiniben.

Úszni kényelmesebb benne, meg sok helyen iskolában előírják.

Úgy, ahogy a dresszt is.

Amúgy meg vesd össze: a víz alatt úszik egy csaj, olyan sokat azért nem látsz belőle. Vagy a suliudvaron, sok iskolában az iskola körül az utcán futnak egy szál tapadós cuccban, amiből mindenük kilóg, meg futáskor azért máshogy mozog az ember... :D Arról meg nem beszélve, milyen halál ciki, ha bemelegítéskor a tanár azt mondja: terpeszülés... főleg ha valakinek épp megvan a mensije.

Persze, egy tornásznak a versenyen nem ciki viselni. de egyébként marha zavaró és kényelmetlen tud lenni, na meg nem kicsit szexista dolog. Ahol tudom, hogy kötelezően hordani kell, érdekes mód férfitanár van...

2011. dec. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Régen mindenhol hordani kellett, a bikiniben több látszik, a menses meg egy hétig tart, meg hogy tornateremben van az óra és csak a lányok vannak ott. Tehát bizonyos helyzetekben ciki lehet, de ezek alapján nem mindenhol tűnik valósnak ez az érzés.
2011. dec. 18. 12:15
 5/25 A kérdező kommentje:

Még pár gondolat:

A dresszt utáló lányok (jó, nem mind, de azért sokan) a strandra bikiniben mennek, ami többet mutat meg, mint a dressz, miniszoknyát és topot húznak, ami szintén sokat megmutat. Lehet, hogy nem betétet, hanem tampont használnak, borotválják és sok esetben falatnyi bugyit húznak.

Na meg lehet kombinálni a dresszt biciklisgatyával, akkor alul már jól takarja a vonalakat, na meg nem látszik ki a bugyi sem, alóla.

Akin meg van egy kis plusz, a strandra is úszódresszben megy és nem bikiniben.

Ha a lányok csak bő nadrágot és térd alatti szoknyát viselnének, akkor megérteném a dressz-ellenességet, így csak részlegesen, pár indokolt esetben, de nagy általánosságban nem!

2011. dec. 18. 14:03
 6/25 anonim ***** válasza:

Anno tornadresszt utoljára általános iskola 4. osztályában hordtam. Mi közösen tesiztünk a fiúkkal. 5.től szerencsére fehérpóló + melegítőnadrág volt az előírás. Mellesleg anno vérciki volt, hogy átsejlett a bugyi vonala a dresszen, sőt volt néha, hogy ki is lógott.

Ráadásul olyan hurkákat csinált a kövérebb lányoknak, hogy megint cikizési alapot adott.


Az úszódressz más, utoljára az is 12 éves koromban volt, uszodába is bikiniben járok, mert nem érzem benne jól magam. Akik sportszerűen úsznak azoknak jó, meg a kövérebbeknek, mert nekik baromira nem áll jól a bikini és kicsit összefogja őket.


Manapság a tornászok nagyon szép dresszekben mutatják be a gyakorlatokat, max gyakorlásnak húznak hagyományosat.


Na mindegy, nekem a tornadresszről azok a királykék műszálas förmedvények jutnak eszembe. Nem csoda, hogy utálom.

22/L

2011. dec. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

A dressznek az előnye, hogy beszívja az izzadtságot, és hagyja elpárologni, ellentében a pólóval ami csatakos lesz.

Amúgy lehet venni szebb dresszt is, nem muszáj a legegyszerűbbet. A sötét dresszen meg nem sejlik át a bugyi.

2011. dec. 18. 20:30
 8/25 A kérdező kommentje:
Amúgy nem értem, amit írtál: A tornadressz hurkát csinál míg az úszódressz nem csinál azt a duciknak?
2011. dec. 18. 20:30
 9/25 anonim ***** válasza:

Nagyon sokáig mindenhol kötelező volt. Általánosban és középiskolában is. Nem tudom miért változott meg a kötelező tornaöltözet előírása az utóbbi időben.

A fiúknak pedig hagyományos ujjatlan fehér atlétatrikó volt a kötelező tornaórai viselet szintén mindenhol. Az is sokkal praktikusabb tornagyakorlatokhoz. Szabadabb mozgást biztosít, kevésbé izzad bele....stb. Az is valamiért pólóra lett lecserélve, de elég logikátlan.

2011. dec. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Miért, miért? Minden megváltozott az is ami jó, és az is ami rossz.
2011. dec. 19. 18:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!