Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Családos vagy egyedül élők...

Családos vagy egyedül élők milyen gyakran cserélitek ruhatáratok?

Figyelt kérdés
Olvasom, hogy mennyire fellendült a turkálós boltok forgalma is, és olyat is hallok, hogy sokan három havonta mennek turkálni stb. Mennyi idő után szoktatok kiselejtezni egy pólót mondjuk? Függ e a környezettől ahova jártok dolgozni, stb, hogy ne lássanak ugyanabba hetenként titeket? Van e értelme ha ezt nem nézzük? Én praktikusan gondolkodva van két három mondjuk pólóm ami új, azokat melóba nem is hordtam, mert izzadós meló, ott nem számít gyárban, maggyarán ezért nem költöttem. :) Ti hogy álltok ezzel? Amit már ciki sokáig hordani, de nincs kikopva kidobjátok? vagy?...
2012. ápr. 23. 08:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Én nem járok turkálni, hanem ruhaboltokba :) De ez nem attól függ, hogy mikor van szükségem plusz ruhadarabokra, hanem hogy mikor tetszik meg valami. Ha valami nincs kikopva, kinyúlva, tehát még jó állapotban van, csak régi, akkor nem dobom ki. De ha pl egy pulcsi már nagyon kinyúlt, akkor nem veszem fel többet utcára, maximum itthon vagy a ház körül. Az, hogy mennyi idő után selejtezek változó, a ruha minőségétől függ, akkor selejtezem ki, mikor tönkremegy :)
2012. ápr. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mondjuk én vigyázok a dolgaimra. Meg nagyon nem ivódott belém, hogy... bár ha milliomos lennék cserélgetném én is ha tudnám, de felesleges. Azt hiszem ez a legjobb szó rá.
2012. ápr. 23. 08:27
 3/17 anonim ***** válasza:
96%

Én évekig hordom a ruhákat. Turkálóba ritkán megyek (ruhaboltba még ritkábban :D).

Alapvetően egy heti ruhatáram van, hétvégén kimosom, aztán újra azt hordom. Tudom, hogy az összes ismerősöm kívülről fújja, milyen pólóim vannak, de nem zavar :)

2012. ápr. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Úgy vagyok mint az első. Turkálóba nem járok, csak rendes ruhaboltba. Új ruhát akkor veszek, ha megtetszik valami, heti egyszer el szoktam menni nézelődni, aztán ha látok valami jót, megveszem. A régebbi darabokat addig hordom, amíg meg nem unom őket, vagy amíg elnyúlnak, elkopnak. Van olyan felsőm ami kb. 3-4x volt rajtam, semmi baja, de már nem tetszik, meg olyan is ami már ki van nyúlva meg minden, de még tök szívesen hordanám, így viszont marad itthoni pulcsinak... 20n
2012. ápr. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
erre akartam utalni, hogy én is így vagyok ezzel, mármint komosom és másik héten ugyanazok. de amúgy sem vagyok ilyen kimosok, és ennyi. :P
2012. ápr. 23. 08:29
 6/17 A kérdező kommentje:
Egyébként azzal sincs gond ha az ember kéthetente jár, gondolom nőként inkább, én férfi vagyok, csak valszeg egy csomót nem is hord, ott van a szekrény aljába és kész. :) Egyébként szerintetek ez mennyire igényesség kérdése, hogy néha néha valami újjat is lássanak az emberen? Mert pl melóztam gyárba, volt aki szalagmunkán úgy volt mintha diszkóba öltözött volna ki. Azért ez is hülyeség nem? Ha kell öltözik az ember, ha nem, akkor nem.
2012. ápr. 23. 08:32
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én nem azért veszek új ruhákat, hogy mások lássák hogy na, van egy új ruhám, hanem csak szimplán mert megtetszik és úgy gondolom jó lenne hordani. Szerintem annyira igényesség kérdése, hogy néha vegyél új ruhákat, hogy ne kopott holmiba járj. De "csak úgy hogy legyen", úgy szerintem teljesen felesleges, ha nincs baj a mostani ruháiddal, akkor hordd azokat.
2012. ápr. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
persze. azért is írtam, hogy olyan helyekre értem. szóval kopott pólóba nem megyek fel a városba.
2012. ápr. 23. 08:47
 9/17 anonim ***** válasza:

én úgy vagyok vele ha valami jót látok akkor azt megveszem. De általában tavasszal és ősszel van egy nagyobb ruha bevásárlás. A páromnak és nekem is.

Ami felső kopott lesz azt otthon húzom fel( na nem annyira kopott mert vigyázok a cuccaimra) Vannak olyan ruháim amiknek semmi baja de mégsem hordom többet azokat általában odaadom az unokahúgomnak vagy anyukámmal cserélgetünk. Az unokahúgom meg nagyon örül neki.

2012. ápr. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Na igen, nem beszélve, az egymás közti cseréről, vagy ami neki nem kell, az nekem jó még főleg ha nem kopott. Nekem mondjuk bátyám túlzásba viszi néha. megvesz valamit amit még a boltba jónak lát, aztán átadja nekünk. Ez azért baj, mert nincs úgy eleresztve amúgy, csak szerintem nem akar úgy kijönni, hogy nem vett semmit. De ez is hülyeség szerintem.
2012. ápr. 23. 09:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!