Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ennek mennyi valóságalapja lehet?

Ennek mennyi valóságalapja lehet?

Figyelt kérdés
Valamelyik nap mondták a hírekben, hogy egy átlag magyar család 180.000 Ft-ot költ ruhára egy évben. Fejenként. Mi kettőnkre nem költünk ennyit 2 év alatt. Vagy beleszámolták a milliomosokat is? :) De akkor már nem érvényes az "átlag" szó.
2009. júl. 10. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Az átlagot ugy számolják, hogy az összes ruhafélet, amit egy évben vettek a boltokban, elosztják a családok számával (pl. a boltok 1800000 ft-ert adtak el ruhát és MO-on 10 család él - természetesen ez nagyon leegyszerüsitett számokka). Eddöl következik, hogy a miliomosok is bele vannak számolva.

Egyébként nagyon sok család van, amelyiknek az évi jövedelme 1 200 000 - 1 500 000 Ft, és 3 - 6 ember él belöle. Ha kiszámolod, hogy ebböl tudnának-e ennyit ruhára külteni, akkor rájössz, hogy nem lehetséges, mert akkor meg nem lenne mit enniük.

2009. júl. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kár ezen rágodni, mindenki annyit költ ruhákra, amennyire telik neki...valaki igyis márkás ruhákat vásárol, valaki pedig örül, ha a kínaiban vehet magának valami aproságot:(
2009. júl. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem sem költ annyit, mi 4en vagyunk, össz évi bevétel 3.5 -4 millió között van, de még így se költünk sztem 180 ezret összesen ruhára. kb én költök magamra 50-60 ezret nagyon max, a többiek ennél márcsak sokkal sokkal kevesebbet. (én az egyik 24 éves "gyerek" vagyok :D)
2009. júl. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi több évente veszünk ruhákat kb. Évente fejenként 30ezret se költünk ruhára szerintem... örülünk, ha a hitelt kibírjuk fizetni! 180.ezret nem is keresünk több hónap alatt sem együtt. Nem tudom ki számít bele ebbe az átlag magyarságba. :D
2009. júl. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
23%
Én múltkor csak egy bevásárlás alkalmával 50000-et költöttem el. Egy évben biztos elköltök egy 200-at. Manapság már egy cipő is legalább 10000, ezért nem lepődöm meg.
2009. júl. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Uhh. Hát mi 4en vagyunk a családba.. És szerintem mi összesen együtt sem költünk el 180.000-et.. Szóval ez nagyon vicces! És nem azért nem költünk ennyit mert nem telik.. Hanem nincs rá szükség..

Most ne h azt gondoljátok rólam, h ilyen szakadt turkálós cuccokba járok!:D XD Csak nekem elegendő 5 nadrág és 30 felső..A többi ruha meg csak itthon ülős..xD

Sztem mindenkinek a szekrényének a 3/4-be olyan göncök vannak amiket nem is hord..Vagy csak otthonra veszi fel..

2009. júl. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!