Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mennyire számít a jó megjelené...

Mennyire számít a jó megjelenés? (öltözködés)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az embert belsőre kell megítélni, de első ránézésre külsőre ítélünk. Illetve a külső nem fontos de lehet kizáró tényező pl ha valaki ronda (akár egy kapcsolatnál) ugyanígy az is, ha igénytelen, szakadt, koszos cuccokban jár.


Tehát nagyon is számít, nem?

És aki életrevaló turkálóból is fel tud manapság úgy öltözni, mintha minden darabot plázában vett volna így a pénz sem kizáró ok, csak a lustaság, tehát...


A kérdésem inkább arról szól, hogy tényleg annyit számít a ruha, hogy akár egy randinál, vagy kezdődő kapcsolatnál is olyan benyomást kelt ami döntő lehet?


2012. okt. 16. 00:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a srác nagyon jól néz ki, akkor is számít nálam egy kicsit, mert ha trehányan van felöltözve az az ápolatlanság jele...
2012. okt. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálam csak annyit, hogy ne legyen koszos, szakadt és büdös a srác. Az, hogy van-e divatérzéke vagy sem, egy kapcsolat szempontjából kb. a legutolsó szempont...
2012. okt. 16. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam inkább az igényesség számít, nem a divatosság. Előfordul, hogy mondjuk randira nem otthonról jön a srác és ebédidő alatt leette a pólóját, nem volt váltás, de akkor azt illik megmagyarázni. Hogy ne azt érezzem, hogy tökre nem érdekli mi van rajta, mikor velem találkozik. Hanem tudjam, hogy tart egy kis igényt a megjelenésére. Tehát nem agyonmosott, kinyúlt, kopott, foltozott, koszos ruhákban jön el. Hanem megtisztel friss és ápolt öltözékkel. Ennyiben tényleg számít a külső, dehát mi másból is ítélhetnénk elsőre, nem?

A barátomnál ez megvolt. Valóban nem divatozik, sokkal másabb érdeklődési körei vannak, mégis tudom őt szeretni. Ha már elhívtak randzini, onnantól kezdve a belső értékek miatt szeretek meg valakit, mert hiába a külső, ha pld. csak magáról tud beszélni vagy a tegnapelőtti meccsről...

Bár szerintem ezzel nagyon újat nem mondtam :)

2012. okt. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem a márka és a divat számít, de ne szakadtan, koszosan, lígő-lógó ruhában jelenjen meg az illető.
2012. okt. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sokat számít. Mert lehetsz te kedves, aranyos, őszinte, megbízható stb. ha szóba sem állnak veled, mert az első benyomás nem pozitív.


Én turkálóból öltözködöm, de nem vagyok mániákus. Nem veszek meg mindent. Nem az a lényeg, hogy minél több göncöm legyen, hanem az, hogy minél több jó minőségű, anyagú, egyedi darabom, amit jól lehet kombinálni.


Megvannak persze a márkák, amiket már megszerettem, de nem fogok bemenni az eredeti Marks and Spencer-be , mármint vásárolni nem megyek be. Szétnézni igen, de egyébként nem érdemes a 10x-esét költeni arra, amit olcsóbbért is lehet.


Míg a kolléganőm Mayo felsőket vesz 8-9 ezerért (amiről nem mondod meg, hogy annyiba került), addig én ezért az összegért vehetek kb.7-8 felsőt.


Nem a pénz számít!


Ismerek olyan felső vezetőket, akik szintén onnét öltözködnek, s senki nem veszi észre.

2012. okt. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon számít.

Nem azt nézem, hogy mennyire márkás ruha van az adott lányon. Legyen tiszta, illjen a személyiségéhez és ne legyen extravagáns. Hogy honnan veszi, piacról, turkálóból stb., nem számít.

2012. okt. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok vele hogy a személyiségem tükröződik vissza a ruháimon

Laza szabad gondolkodású vagyok, ezért nem hordok feszengős ruhákat mint pl nagyon komoly darabokat

Farmerból pl olyan nadrágot képzelj el nekem hogy a térde lyukas, vagy a combrésznél esetleg lábszárnál kivágott


Cipőm az olyan hogy kopott eljárt, de mivel direkt ez is egyfajta önkifejezés, ezért hazudnék önmagamnak ha mindig új cipőt vennék

Most pl bőr bakancsom van, ilyen hosszabb szárú, na az is ezeréves még kaptam, látszik rajta hogy kopott de mégis boxolom meg áttörlöm


Szvsz, nem fontos a ruha állapota, ha ápolt vagy, és a ruha is mosva van


Az ismeretségi köröm is olyan hogy nem feszengenek abban amit felvesznek, nem szoktam olyan emberrel ismerkedni aki távol áll tőlem

20/F

2012. okt. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon is számít a ruha, és a stílus. Persze az nem kizáró ok, ha egy srác farmer-pólóban mászkál, de számomra az az álompasi, aki ad a megjelenésre.
2012. okt. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!