Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Itt mindenki olyan kőgazdag,...

Itt mindenki olyan kőgazdag, hogy több tízezres parfümöket meg ruhákat vásárol? Vagy ez csak hazugság, hogy jobb színben tüntessék fel magukat? Bár ez egy anonim oldal, nem tudom, mi értelme lenne.

Figyelt kérdés
2013. febr. 5. 13:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hol látsz te ilyet ezen az oldalon?
2013. febr. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én munkanélküli vagyok, és tutira nem veszek ilyesmiket. Parfümöt nem használok, ruhát meg már csak akkor veszek, ha valamire nagyon szükség van és akkor is leginkább a turkálóban.
2013. febr. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem kajára alig futja ebben az országban, nem hogy tízezreket költsek szükségtelen dolgokra,De biztos van aki megteheti én még álmodni sem merek ilyesmiről
2013. febr. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nő vagyok, parfümöt soha nem használtam, amikor volt régen, mindig elfelejtettem magamra fújni, így az nincs.

Ruhából viszont sokszor megjártam, hogy olcsót vettem, pl. pólót és fél óra hordás után úgy állt rajtam, mint a sz@r. Azóta inkább drágábbat veszek, de abból kevesebbet. De ez is relatív, mert pl. Retro-ban 3000ért vásároltam akcióban pólót. Inkább egy márkához ragaszkodok, ami tudom, hogy megbízható. Van olyan ruhadarab, ami viszont drágább, kabát vagy cipő. Egy-egy drágább ruhadarab nálam is előfordul, pl. télen kerestem cipőt, az én lábamat minden töri, így 30.ezerért kellett vennem. De ez biztosan több évig cipő marad.

2013. febr. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4. vagyok. Pár éve még én is sok cuccomat turiban vettem, nagyon jó márkás cuccok voltak. Viszont azóta leromlott a színvonal, legalábbis erre felé. A vállfás turi pedig nem olcsó annyira. Kilósba jártam.
2013. febr. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
van egy 15ezres parfümöm, azt használom már több mint egy éve... nem hiszem h ettől kógazdag lennék:D
2013. febr. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Hát figyelj, biztosan van aki hazudik is, de el kell ismerni, hogy vannak jó keresetű emberek. Illetve mindenki másra költ. Én is azok közé tartozom, akik kissé másra költenek, mint a többi ember.


Megveszem a Diesel, Armani cuccokat, drága parfümöket. Ugyanakkor kinézek az ablakból, és sorakoznak a panelház előtt az 5 millió feletti autók, néha 10-15 milliós autó áll ki a garázsból. Én nem tartok fenn autót. Mégis ez a helyzet, amit a kérdésedben is írsz, hogy engem "kőgazdag"-oznak le sokan.

Továbbá ugye mint említettem másra költök: pl. nekem nem az nyáron a pihenés, hogy elmegyünk autóval strandra, vagy akár 1-2 hétre valahova, utána hulla fáradtan beesünk otthonra a 40 fokos épületbe, aztán aludni sem tudunk. Hanem: pénteken lemegyek a Lidl-be, bevásárolok jó sok üdítőt, pálcikás jégkrémet, aztán egész hétvégén megy a klíma kellemes 24 fokon. Haverok, csajok mindig énhozzám jönnek, mi így érezzük jól magunkat, külön házimozi célra kialakított szobában. Nekünk ez a kikapcsolódás.


Nem mondom, hogy sokat keresünk, azt sem, hogy keveset. Úgy fogalmaznék, hogy a mi családunk tényleg megdolgozik a pénzért: saját könyvelési Kft, tesóm jogi képviselő, én programozást tanultam.

Nem tudom miért lenne probléma, hogy megengedek néha magamnak 1-2 drágább dolgot.

Azt meg végképp nem értem, hogy miért az a kőgazdag sokak szemében, aki megvesz egy 15 ezres parfümöt, aki megvesz egy drágább ruhadarabot, akinek van egy sima 300 ezer Ft-os klímája?

Ezeknek az embereknek szoktam azt mondani, hogy ne éntőlem kérdezd miből telik erre, hanem attól kérdezd meg először , akik kiállnak a garázsból 5 milliós (vagy feletti) autóból. Ja, hogy az természetes.


Tehát mi is a helyzet?

Akinek telik 5 millás autóra, vagy felettire az természetes, nézzetek ki az ablakból. Aki megvesz egy 300 ezres klímát, 15 ezres parfümöt, az kőgazdag.


Tényleg nem bántásból, de magyarázzátok már el nekem, hogy ez miért alakult ki. Mert tényleg ez az emberek felfogása.

2013. febr. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Utolsó egyet értek veled!

Sok ember tele van hitellel, pl autó hitel és másra nem is telik, éppenhogy tudja törleszteni. Aztán az autó elromlik, a hitelnek pedig csak a kamatait fizette eddig az illető. ismerek ilyet.

Sok mindenre lehet költeni, valaki majdnem havi 30at költ cigire, és sok családban nem csak egy ember dohányzik.

Valaki egész évben nyaralásra gyűjt.

Nekem se autóm, ha lesz is, valami pár száz ezres használt, nem dohányzok, nem nyaralok. Legfeljebb egy napos fürdés tóparton, ami ingyen van.

Persze van aki nem dohányzik, nem veri a pénzt, de drága ruhára sem telik.

2013. febr. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem vannak több drága parfümöm (Versace, CK, Dior..stb), vannak drága ékszereim (DKNY óra, eredeti Swarovski ékszerek), néhány jobb ruha, de elhiheted, hogy ezeket ha nem ajándékba kaptam volna, max. csak álmodozhatnék róluk. Úgyhogy ha neked valaki ezzel dicsekszik, elég sanszos, hogy nem ő vette a saját, megkeresett pénzéből...
2013. febr. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is csak ajándék révén voltak/vannak ilyesmi cuccaim. Én magamnak sosem venném meg, nagyon drágák. Parfümöt persze használok, van ajándékba anyukámtól meg ilyesmi, de ilyen 8-10-en valahány meg 20-on nem tudom mennyiért tuti nem vennék.
2013. febr. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!