Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Zavar, ha másvalaki nyilvános...

Zavar, ha másvalaki nyilvános helyen mezítláb van?

Figyelt kérdés
Több kérdést olvastam, ahol szinte egymásnak estek verbálisan emberek ebben a kérdésben. Értem, ha valakinek olyan félelme van, hogy belelép valamibe. Az is világos, ha nem akarja, hogy koszos legyen a talpa, vagy egyszerűen szégyellős. A kérdésem az, miért zavarja, mi zavarja abban, ha másvalaki van mezítláb? Nem mindegy? Miért tartja pl. igénytelenségnek? Miért ítéli el? Kulturális oka van rá? Így nevelték? Vagy valami más miatt? Kíváncsi vagyok.

2013. ápr. 17. 13:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

meg párszor bicikliztem mezítláb itt bp-n, ugye csak ha megállsz akkor kell letenni a lábad és mindig figyeltem hova rakom le

no akkor volt hogy megnéztek, pl macdrive-nál, de senki nem szólt egy szót se

2013. ápr. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
"De egyébként ért valami sérelem ez ügyben? vagy mire fel a kérdés?" - Nem. Volt itt egy félig-meddig félreértett kérdés, és abból egy vita. Én meg csodálkoztam, hogy miért fáj valakinek, ha a másik egy ilyen, szerintem teljesen ártatlan dolgot művel. Hisz nem kötelező utánozni, meg semmi. Ha baj is éri, az ő baja. Minek vitatkozni, ítélkezni? Nekem pl. mindegy. Arra vagyok kíváncsi, mi a mozgatórugója egy ilyen, a számomra meglepően erős ítéletnek.
2013. ápr. 18. 07:20
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha nő és szép, igényes, szexi lábfeje van, akkor nem. :)


30/F

2013. ápr. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretek mezítláb mászkálni, de meglep, hogy a válaszolók többsége nem ismeri a lábmosás illetve fürdés fogalmát és ez elég elkeserítő a 21. században.
2013. ápr. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

OFF Külön köszönöm a kulturális felvilágosítást, amit magánban kaptam, a jó pap is holtig tanul, hát még én! ;) ON


Főleg azt a részét nem értem, milyen hátránya származik ebben a konkrét esetben a negatívan ítélkezőknek? (Sajnos ezt még mindig nem értem, nem járt erre olyan válaszoló, aki ezt kifejtette volna.)


A látvány engem nem botránkoztat meg, nekem mindegy, hogy valaki a cipője talpán, vagy a pőre bőrén viszi a koszt innen-oda meg vissza, ha nem ismerősöm, a lakásom sem lesz veszélyeztetve általa, nem kell többet takarítanom stb. Biztosan vannak más jó példák is, engem most pont a mezítláb járás fogott meg. Ha valaki aggódik a másikért, ettől biztosan jobb embernek érezheti magát, ami nekem ebben idegesítő: miért gondolja bárki, ő jobban tudja, mi a jó a másiknak? Én nem mondom, hogy járjon mindenki így vagy úgy, szerintem járjon mindenki úgy, ahogy neki jó! ;)

2013. ápr. 18. 11:20
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legtöbb ember szeret(ne)mezítláb mászkálni, csak nem mer..Ennek az oka szerintem a társadalom elvárásaiban van: légy olyan mit a többiek (legyen rajtad annyi ruha, cipő, stb., mint másokon)- ha ettől eltérsz, az emberek ujjal mutogatnak rád. Én már évek óta áprilistól októberig/novemberig mezítláb járok - bárhol. Megtanultam kirekeszteni a kommenteket, és a lában elé nézni, hogy mibe is léphetek bele.
2013. ápr. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
90%
Nekem bejönnek a mezítlábas csajok :DDD
2013. jún. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem zavar, lányoknál még tetszik is. Barátnőm is ilyen, imád mezítláb lenni, ha lehetne, soha nem hordana cipőt. A városi utca sem koszosabb vagy veszélyesebb, mint a park füve vagy a strand homokja, legfeljebb nem olyan kellemes érzés. Ha nem igénytelen és otthon megmossa a lábát, akkor csak járjon nyugodtan mezítláb.
2013. jún. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
100%

A kerdest elolvasva elso reakcio : :DDDDD

Koszonom szepen a kerdezotol, hogy feltette ezt a kerdest helyettem is! Rengeteg intrika er engem is a mezitlabaskodasaim miatt, dehat kit zargat?? :D meg kulon elvezem is, mikor a sok begyepesedett tomegmaca megbamul. Hogy igenytelenseg-e? Nem nagyobb igenytelenset, mint leulni a buszmegalloban, vagy megfogni a kapaszkodot tomegkozlekedesin ;) amig van otthon viz+szappan, es nem tapisgalod ossze masok ruhajat, addig no problem, elvezd az eletet :D

Hogy miert bantjak az emberek azokat, akik picit masabbak, mint a 21. Szazadi ideal? Hat... Gondolom, mert masak, mint az ideal...?! :O mi az ideal? Legyen nagy a melled, legyel sotet es fogd be a szad, ne kulonckodj, azt nem szeretik! :$ es meg mielott barki nekem szandekozna ugrani, hogy "nem igaz, nem ez az ideal" , "ne altalanosits, nem mindenki ilyen" ... Tudok rola es hala egnek! :D ;)

Hogy en mit mondok? Elvezd az eletet, nevess sokat, ne vitazz szemelytelenul neten (haha:D) az nagyon ciki :$, es ne akarj beolvadni. Igy szines az elet:)

2013. jún. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Én imádom, ha egy nő mezítláb van a környezetemben, azonban elég hamar kiszűrik, hogy sasolom a tappancsait az adott nő... Magam nem szeretek mezitlábazni.
2018. máj. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!