Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A divattervezők miért nem...

A divattervezők miért nem mutatják be azt, aki megvarrja a ruhájukat, ha ők nem tudnak varrni? Nem igazságtalanság ez?

Figyelt kérdés
anyukám egy új,de manapság nagyon felkapott divattervezőnek varr. a csaj nem tud varrni-egyáltalán!- mindent anyukám készit. mégis,mindenhol csak a tervező van jelen,pedig ha nem lenne aki megvarrja, ő sem lenne sehol..
2013. máj. 7. 10:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az audinak is kellene minden átadásra behívni az összes közreműködő munkást, hogy bezony ők csinálták
2013. máj. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez nem a szabó-varrónőről szól, hanem a tervezőről. A varrónő munkája, háttérmunka. Ebben nincs semmi igazságtalanság. A divattervező kifizeti neki a munkáját.
2013. máj. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
ez azért nem ugyanaz. 1-1 darabokat varr,ő és egy másik nő. slussz. nincs senki más. ez nem egy szalaggyártás.
2013. máj. 7. 10:07
 4/10 A kérdező kommentje:
elég szomorú h a háttérmunka szinte semmit sem ér.. pl az együtteseknél is az énekes a főszereplő,sokszor a többieknek a nevét sem tudják..
2013. máj. 7. 10:08
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezen nem kell felháborodni, mert aki ilyen szakmában dolgozik, az tisztában van vele hogy az ő munkája nem a sikerről és a csillogásról szól. Referenciának később fel tudja használni majd, hogy x-y divattervezőnek készített ruhákat. Ennyi előnye már lesz. Egyébként zárójelben megjegyzem, hogy a legtöbb varrónő örül ha van munkája és nem azzal foglalkozik, hogy még sztárolják is. Pénzből élnek és nem a csillogásból.
2013. máj. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Pl. Sugarbird.... központban a tulaj a Hédi meg a celebek akik reklámozzák a ruhákat... és vannak akik ténylegesen tervezik, varrják... azok kapnak gondolom korrekt fizetést érte.... lehet örülni h nem kínában varratják és van munkájuk a varróknak, tervezőknek, és nem reklamálni.
2013. máj. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
ezt komolyan gondoljátok? h örüljön h van munkája???? eszem áll meg! kapjátok be!
2013. máj. 7. 13:49
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen komolyan miért mit kellene???? Van 1000 nő aki tud varrni... és van aki tervezi a ruhákat. Ő csak kivitelezi az elképzeléseket.

Én titkárnő vagyok, akkor mondjam hogy legyek én is reflektorban mert én főzöm a kávét ha vendég jön vagy mert én írom meg a leveleket a főnöknek (helyett?)??

Mindenki maradjon a saját helyén, a tervező a reflektorfényben, anyukád meg a varrógépnél vagy ha sokat ugráltok még az állását is elvesztheti és lesz másik 100000 jelentkező a helyére.

2013. máj. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

kapd be te,basszus..egyszerűen csak nincs igazad,fogadd el,és kész.

tudod te,hogy manapság milyen kevés varrónő él meg a szakmájából?!+ a legtöbben gyárban dolgoznak,szalag mellett,minimálbérért.Anyukád hozzájuk képest még szerencsés.

a divattervezőt nem a varrási tudása miatt,hanem a tervei miatt szeretik.

2013. máj. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Már a kérdés is hülyeség... megvarrni BÁRKI képes egy ruhát ha ott vannak a szabásminták tervek, anyag, gép stb. és ért a témához... a tervezés az ami a lelke a ruhának... a márka pedig a maketingtől függ... ki kiváncsi arra hogy ki varrta meg a ruhát????

Én amikor veszek egy Sugarbird rucit Regi kollekciójából (az övéből szoktam ha veszek) akkor én vele azonosítom pedig nem Ő varrja és a tervezésbe max részben üti a nóziját... illetve Hédi a tulaj- főtervező... pont nem érdekel ki csücsül a varrógépnél és varrja meg a cuccot... Kis Jánosné vagy nagy Zoltánné stb... tökmindegy.

2013. máj. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!