Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szerintetek is fel van fújva...

Progizo kérdése:

Szerintetek is fel van fújva a szőrmeviselés elleni hisztéria?

Figyelt kérdés

Én nagyon szépnek és szexinek találom, ha egy elegáns hölgy szőrmebundát vagy valamilyen szőrme alapú kiegészítőt (pl. stólát, stb.) visel.

Ezért sem örülök, hogy néhol és némelyeknél olyan nagy az ellenszenv emiatt, hogy még le is öntik festékkel, leszólják, rossz néven veszik az ilyet viselő hölgyeket.

Megértem az állatvédőket, de ha a prémes állatok tartási körülményeivel van bajuk, akkor miért nem azok megjavításáért harcolnak? Sőt, ha úgy vesszük, pont a tenyésztők érdeke az adott faj fennmaradása, hiszen belőle élnek.

Miért botlik az ember a médiumokban úton-útfélen olyan megnyilvánulásokba, amik azt sugallják, hogy a szőrmeviselést szégyellni kellene? Lehet, hogy ez a nagy szőrmeellenesség is csak egy felkapott, de múló divat?



2014. okt. 4. 14:58
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
#9.: Na látod, ez a kettős mérce: más állatok felhasználásával, a velük való bánásmóddal bezzeg nincs bajuk. Lefogadom, a szőrmeellenesség az irigységből fakad leginkább, ez a buta média meg felkapta és divatot csinált belőle a lükéknek. De szerencsére egyre többen vállalják, fedezik fel újra a szőrmeviselést, legyenek hírességek vagy hétköznapi emberek.
2014. okt. 21. 14:39
 12/28 A kérdező kommentje:
#10.: Nagyon szép a kép... A barátnőidnek meg inkább örülniük kéne, hogy bundával lepnéd meg őket, hiszen az egy nőt még szebbé, vonzóbbá, királynőiesebbé tesz.
2014. okt. 21. 14:41
 13/28 anonim ***** válasza:
0%

... Igen csak a mai lányok főleg érzelmi alapon ítélnek meg dolgokat. Persze én örülnék a legjobbab ha tetszene neki egy ilyen kékróka kabát... de...

A nagyon nagy többség, szerintem kb mindenki akit ismerek gyűlöli a szőrméket, és imádja a kis szőrmés állatkákat. Előbb hagynának éhendögleni egy EMBER csövest, mint megmenteni egy cuki kutyuskát a menhelyről.


Ez a kettősség pedig óriási álszent dolog. Lájkolják az "Állatkísérletek ellenes" fészbúkcsoportot, de a patkány/egér/majom kísérletek gyógyszeres és kozmetikai eredményeit ugyan úgy érzelemmentesen használják. Ugyan úgy tonnányi Avon szart használnak, ami miatt sok állatnak kellett meghalnia, csak hogy ember számára biztonságos legyen. Biológia területén tanulok és dolgozok, és ilyeneknek hála szigorították meg az egér/patkánykísérletes dolgokat is.


Másrészt pedig érzelmi alapon válogatnak egyes állatok életes és halála között. Ugye milyen finom a fittness csirke sali? Csak abba nem gondol bele, hogy egy csirketelepen brutális körülmények között, biológiai masszaként tartott állatokat sokszor úgy vágják le futószalagon, hogy egy gép szabályosan kitépi a fejüket, mert így több hús marad a nyakon.


Ehhez képest egy Saga Fox telep, ahol kíméletesen tartják és tenyésztik az állatokat, hogy szép szőrméjük legyen... semmi kb. Ha össze lehetne adni az élelmezésre szánt állatok fájdalmát és szenvedését, hatványozottan nagyobb lenne a szám, mint a kabátnak tenyésztetteké. Persze az durva, amikor kihaló félben lévő fajokat vadásznak a szőrükért, de manapság a tenyésztés sokkal kifizetődőbb...


Szóval megint miről van szó? Emberi tudatlanságról és hülyeségről, ha szőrmékről beszélünk.

2014. okt. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
0%

ezt figyeld... ezen elpusztulsz :D Éves fizetésemet rákölteném a csajra és a rajta lévő szőrmére :D


[link]

2014. okt. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
#14.: Wow! Nem semmi! Bár én jobban szeretem azokat a darabokat, amiken nem kapucni, hanem nagy gallér van, de ez se rossz!
2014. okt. 26. 14:36
 16/28 A kérdező kommentje:

#13.: Teljesen igazad van.

Azt kellene megérteniük, hogy nem az jelenti az állatvédelmet egy tenyésztett populációnál, ha a belőlük készült termékeket nem használjuk, hanem pl. az, ha jobban odafigyelünk a tartási körülményeikre, szeretően gondoskodunk róluk, és bizony azt is megbecsüljük, ami belőlük készül.

2014. okt. 26. 14:48
 17/28 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy elrontom a bulit. Én szőrmeellenes vagyok. Kicsit fáradt vagyok az íráshoz és nem is olvastam el minden kommentet. Elmondom miért nem szeretem: fölöslegesnek tartom. Egy jó bőrcipőnek van funkciója, tartósabb, mint egy 5000 forintos Deichmannos cipő, de a szőrmekabátban nem látom azt a pluszt, amiért megérné inkább azt választanom. És én nem tartom helyesnek azt, hogy olyasmiért öljünk meg állatokat, aminek olyan igazi haszna nincs. A táplálkozás és a vízálló cipő az fontos, de a királynői kinézet az nálam kicsit hátrébb van a sorban. :) Nem járok Operabálba, nem is tudnám hova hordani. Nem tudom mik jöttek fel itt a beszélgetés során, már tényleg elég álmos vagyok, szóba jött az irigység, na, hát engem tutira nem ez motivál, meg hogy a lányok érzelmek alapján döntenek... Most erre mit mondjak, az is egy szempont! Nektek meg egyszerűen tetszik ez a fajta kabát, az meg ízlés kérdése, nem értem miért lenne ez erősebb "érv" az érzelmekkel szemben.

Na,csak hogy valami objektívet is felhozzak a szőrme ellen: nagyon vékony vagyok, és ezekben a kabátokban egyszerűen elveszek, nem is állnak nekem jól. :D

Azért cukik vagytok fiúk, hogy így aggódtok az állatokért, tényleg, ezt most nem cinizmusból mondom. Mondtatok sok okosságot is, de már elmúlt éjfél szóval... Jó éjszakát!

2014. nov. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
76%
Ja, még annyit gyorsan hozzáfűznék, hogy a festékkel való leöntést gusztustalannak tartom.
2014. nov. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
0%

Nem értek teljesen egyet. Értem, hogy a bunda mint luxuscikk felesleges. Ez oké. Luxus... de nem is hordják sokan, nagyon ritka a viselés manapség, annak ellenére, hogy egy jó nőn gyönyörű tud lenni. (Ízlés kérdése...)


A másik az élelmezés és a bőrcipő. Olyan szinten iparosodott manapság az állati hús felhasználása, és olyan irtózatos mennyiségű húst állítanak elő, hogy az felfoghatatlanul nagy szám nagyságrendileg a szőrme miatt legyilkolt állatoknál. A nyugati pazarló jóléti társadalomban óriási mennyiségű húst zabálnak az emberek. Túlzabálás folyik és kóros elhízás. Míg a világ másik fele éhezik, addig itt borzasztó mennyiségű húst eszünk meg feleslegesen. Ebből erednek olyan civilizációs betegségek, amik óriási mértéket öltöttek. Ha nem zabálnánk ennyit, visszaesne jóval a szintje. Gyógyszerkutatást is tanulok, és megdöbbentő volt hallani, hogy a gyógyszerek jellentős része civilizációs betegségekre van kifejlesztve, ami megelőzhető lenne helyes táplálkozással és mozgással, kevesebb stresszel.


A bőrcipő is luxuscikk, drágább és kiváltható műbőrrel, csak az "nem ugyan olyan". Tehát ez is ugyan olyan mint a szőrme-műszőrme hasonlat.

2014. nov. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

#17.: A kérdés az, hogy mit értünk azon a bizonyos "igazi hasznon", ami miatt érthető az állatok leölése?

Szóval ha megesszük őket, az érthető, mert enni kell (bár ekkor adódik a kérdés, hogy mennyit, mert manapság már akkor is eszünk, ha nem vagyunk éhesek, illetve kekeckedhetnek tovább egyesek, hogy miért nem kizárólag növényi táplálékot fogyasztunk, pedig az egészséges táplálkozáshoz a helyes húsfogyasztás is hozzátartozik tudtommal).

De öltözködni meg nem kell? Szerintem a szőrmebundának is megvan a maga helye a (z elsősorban) női öltözékek között.

Igaz, hogy szezonális vagy alkalmi viselet (bár én egész évben elnézném a hölgyeken), meg luxus, de a luxusnak is teret kell adni, ha mód van rá. Nameg az erotikának! :-) S nem utolsósorban a legjobb hőszigetelő, tehát hideg napokon bizony jóleshet felölteni egy bundát, vagy más szőrméből készült ruhadarabot.

És az nem igaz, hogy vékony lányokon nem áll jól a bunda; a szőrme mindenkin jól áll, különösen a karcsúkon.

2014. nov. 23. 15:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!