Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szerintetek is fel van fújva...

Progizo kérdése:

Szerintetek is fel van fújva a szőrmeviselés elleni hisztéria?

Figyelt kérdés

Én nagyon szépnek és szexinek találom, ha egy elegáns hölgy szőrmebundát vagy valamilyen szőrme alapú kiegészítőt (pl. stólát, stb.) visel.

Ezért sem örülök, hogy néhol és némelyeknél olyan nagy az ellenszenv emiatt, hogy még le is öntik festékkel, leszólják, rossz néven veszik az ilyet viselő hölgyeket.

Megértem az állatvédőket, de ha a prémes állatok tartási körülményeivel van bajuk, akkor miért nem azok megjavításáért harcolnak? Sőt, ha úgy vesszük, pont a tenyésztők érdeke az adott faj fennmaradása, hiszen belőle élnek.

Miért botlik az ember a médiumokban úton-útfélen olyan megnyilvánulásokba, amik azt sugallják, hogy a szőrmeviselést szégyellni kellene? Lehet, hogy ez a nagy szőrmeellenesség is csak egy felkapott, de múló divat?



2014. okt. 4. 14:58
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%

Érdemes az OLX-et és a Jofogas.hu-t nézegetni...


Kereken 7000 ft-ért vettem egy egész szőrmés SAGA FOX kékróka kabátot. 3-4 ilyet is láttam már hirdetésben, és ennyire lement az áruk.


Majd egy arra való lányra feladom egyszer :D Vagy továbbadom drágábban. Külföldön becsülik még ezeket. Ebay pl.

2014. nov. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Jaj fiúk, nagyon nehéz veletek úgy vitázni, hogy minden második mondatotokkal egyetértek. :) Igazatok van a túlzabálásban meg a pazarlásban, és abban is egyetértek veletek, hogy a felelős állattartásra is nagyobb hangsúlyt kéne fektetni. Csak azt nem értem, hogy ezeknek a szőrmeviseléshez mi közük van...


Az öltözködésre visszatérve: igen, kell öltözködni, ami ehhez nem kell az a bunda. A bundára egyszerűen nincs SZÜKSÉG, tehát SZÜKSÉGTELEN dolog miatt halnak meg állatok. És ezt a tényt nem cáfolja az, hogy a pl. Pick Szeged egyik farmján van egy eldugott kínai tartományban hogyan tartják a disznókat. Hús az kell, bunda nem. Vegetáriánusok mondjuk vitatják a húsevés szükségességét, ez egy hatalmas téma, én egyszer sem láttam, hogy megegyeztek volna a felek, de szerintem abban mindannyian egyetérthetünk, hogy a táplálék előbbre való a luxuscikknél.


A luxust én nem tudom érvként elfogadni állatok megölése mellett. Sajnálom, nekem ez felszínesség. Állatok halála árán szerintem nem kell teret adni neki. Az erotika ugyanez: nekem ez indoknak kevés.


Aztán szóba jött egy praktikussági érv, miszerint jó hőszigetelő. Nos, nektek van bundátok? Ti ilyen kabátot hordtok? Gondolom nem. És valahogy csak túléltétek az elmúlt évtizedeket halálra fagyás nélkül. Megsúgom: a nők is ugyanúgy kibírják ezt az antarktiszi időjárást, ami itt a Kárpát-medencében tombol, mint a férfiak, nincs szükségük a túléléshez bundára. ;) A kisgyerekek is felnőnek szőrme nélkül.

2014. nov. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%

Előző, remélem nem hordasz bőrcipőt, bőrtáskát, bőrkabátot, bőrnadrágot, bőrkesztyűt... Rossz hír, a bőrüket sem nővesztik vissza az állatok!

(Nincs szőrmém, imádom az állatokat, de ne legyünk már álszentek!)

2014. nov. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

#21.: "Kereken 7000 ft-ért vettem egy egész szőrmés SAGA FOX kékróka kabátot."


7000 Ft-ért??? Ez igen; ha jó a minősége és valóban tetszetős, akkor jól jártál. Gratulálok!

2014. nov. 24. 16:16
 25/28 A kérdező kommentje:

#22.: "szóba jött egy praktikussági érv, miszerint jó hőszigetelő."


Azon mindenesetre érdemes elgondolkodni, hogy melyik termék előállítása környezetkímélőbb: egy természetes szőrmebundáé, vagy egy mindenféle mű anyagokból összerakott kabáté? Utóbbiak gyártása, alapanyagának előállítása milyen környezeti terheléssel járhat?

S nem utolsósorban - normális esetben - az ember jobban vigyáz az értékes szőrmére, mint a mű anyagos kabátjára: míg előbbi évtizedekig is meglehet, utóbbiból ugyanannyi idő alatt többre is szükség lehet, többet kell legyártani, így a környezetet is szennyezni.

2014. nov. 24. 16:22
 26/28 anonim ***** válasza:

Nem vagyok álszent. Nincsenek bőr holmijaim sem, elsősorban azért, mert az én pénztárcámnak drága. Nem vagyok az övek szakértője, de úgy tudom, hogy a bőröv tartósabb, mint a nem bőr. Így megint bejön a praktikusság, ami a szőrménél nincs meg.


Kérdezőnek: a környezetkímélés elgondolkoztatott. Azt hiszem ebben igazad lehet, nem vagyok ennek a szakértője. Ezt akkor tudnám eldönteni, ha most jóóóóóó alaposan utána járnék a gyártási folyamatnak, de ezt most kihagyom. Feltételezem, hogy te tájékozottabb vagy nálam, úgyhogy hiszek neked.


A jobban vigyázáshoz: én vigyázok minden holmimra. :) Egy olyan ruha meg könnyen el tud állni évtizedekig, amit csak kivételes alkalmakkor, évente párszor vesz fel az ember, és utána taxival megy haza... A napi használatban persze, hogy jobban kopnak a ruhák, akkor is, ha vigyázol rá. Szőrmét meg nem hordanak mindennap az emberek. Ha mindennap hordanák, az is kopna, abból is sokat kéne gyártani.

2014. nov. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Nekem sem bőr, sem szőrme táskám, ruhám, cipőm nincs. Egyformán undorító,ma már a bőrcipőre is van sok alternatíva vagy lehet venni újrahasznosított bőrből készültet is. Mindenki elgondolkodhat a karmán : amit az egyik élőlénnyel megtesz, azt vele is meg fogják tenni.
2020. nov. 4. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

1. : olvasgass a vegán bőrről :anyaga kaktusz, ananász,almahéj...stb.

[link]


Az állati bőr és szőrme feldolgozása is mesterséges úton történik, illetve tartósítani kell, hogy ne kezdjen el bomlani, szóval nem értem a poénkodást a részedről, mintha az nem lenne ugyanúgy művi és mesterséges folyamat, ha bőrt vagy bundát készitenek.


Kérdező : régen pl. állati bőrből készítették az óvszert, a viktoriánus korban tehén, kecske beléből csinálták házilag. Ma meg mesterséges anyagból állítják elő iparilag. Ha ekkora fétised van a "természetes" "állati eredetű" termékek iránt, akkor készits magadnak bélből kotont, ne vedd meg a bolti gumit....


mert szerintem kb. ugyanannyira beteges a látásmódod, hogy szexinek tartod a szőrmét, mint amennyire betegesnek tartjuk ma már, hogy régen állati bélből csináltak óvszert... decsak azért, mert nem volt lehetőségük, technológiájuk, ötletük rá. nem véletlen, hogy ma már nem állati bélből van a koton. ugyanez a véleményem a szőrméről és a bőrről is.

2020. nov. 4. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!