Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Van értelme szoknyában,...

Van értelme szoknyában, blúzban munkába járni a munkahelyen, ha rajtam kívül mindenki csak farmerben és valamilyen felsőben jár az adott helyen?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy nem tűnnék ki nagyon vele, vagy nem lennék nagyon kirívó?

Iskolatitkárnő vagyok, s szeretnék csinosan, elegánsan öltözködni, de mindenki más csak felhúz magára valami ruhát, s nem nagyon foglalkoznak azzal, hogy hogyan néznek ki.


2015. márc. 9. 10:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne másokhoz igazodj, hanem úgy öltözz, ahogyan neked tetszik.
2015. márc. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van értelme.
2015. márc. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Öltözz úgy ahogy akarsz. Legtöbb ilyen állami munkahelyen sajnos nincs konkrét elvárás a ruházatot illetően pedig szerintem az irodisták akár iskolába akár kollégiumba vagy más közintézményben elvárandó hogy legyen vagy csinos egyenruhájuk vagy elvárás arról hogy csinos szoknya harisnyával vagy nadrág és blúz vagy kardigán legyen rajtuk.


Nekem az unokanővérem egy magániskolába dolgozott a gazdasági irodába és ott kötelező volt a fekete szoknya fekete harisnyával abból kapott váltást is, az iskola címeres blúzt is fel kellett vennie pont azt amit az ottani tanároknak kellett viselniük ünnepnapokon, és kapott még cipőt is abból egy magassarkút és egy lapos sarkú csizmát is, meg egy alkalmi nadrágot amit csak hideg időben vehetett fel! És bizony szóltak érte hogy ha nem az volt épp rajta. De ott felmondott mert csak 2 évre kapott szerződést mivel részben gyakornoknak vették csal fel oda. Utána átment az adóhivatalba dolgozni amihez szintén volt iskolai végzettsége mert járt ő estire is. És ott is ugye szoknya, harisnya, magassarkú és egyen felső kellett ami egy blúz szerű valami volt, de mivel pénz nem volt ugyan így mondták hogy saját ruhába menjen csak nézzen ki valahogy, ő is eleinte alkalmi szoknya alkalmi felső, blézer, kardigán, blúz ezeket hordta de mivel az ottani dolgozók kb letojták így ő sem csinált ebből ügyet simán bejárt farmerba meg egy igényesebb felsőbe mert unta már hogy folyton koszos lett a harisnyája vagy vizes amikor rossz idő volt kint, és egyáltalán nem szóltak neki érte.


Én munkahelyemen is kötelező lenne az irodista hölgyeknek a szoknya meg az ottani egyen blúz, nálunk ezt elég szigorúan veszik a cégnél, csak ugye én raktárban vagyok irodista és mivel nekem keresztül kell mennem a gyártósorokon meg sokszor az adott sor irodahelyiségébe is gyakran be kell járnom adminisztrálni így nekem is olyan hosszú munkás ruhám van mint az ott dolgozóknak csak annyi hogy vékonyabb anyagú, de ugyanúgy cipő, póló, meg munkás dzsekit kell viselnem ha tetszik ha nem. És így értelmetlennek látom hogy csinosan járjak be dolgozni mert amint belépek a portán már az öltözőbe kell mennem ahol teljesen MINDENT át kell vennem, régen még külön fehérneműt is adtak hogy abba kell lenni csak hogy ne ócska műszálasokba legyenek a dolgozók, bár erről letettek mert főnökváltás után rájöttek hogy ez egy baromság.

2015. márc. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az irodában más is van hasonló pozícióban vagy csak te és a tanárok vagytok? Ha hasonló pozícióban nem öltöznek ki akkor nem biztos, hogy kiöltöznék vagy csak visszafogottabban öltöznék, nehogy kinézzenek.
2015. márc. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. 1-es és 2-es, teljesen igazatok van.

3-mas köszönöm!

4-es: van még ez pénzügyis, 2 igazgatóhelyettes(és persze az igazgató), akik ugyanúgy irodában dolgoznak, s ők is csak valami nadrághoz felvesznek valami felsőt, s egyáltalán nem öltöznek csinosan. Ezért is érzeném magam furán emiatt.

2015. márc. 9. 12:22
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a Pető Intézetben dolgozom, konduktorként. Nem irodában, hanem a gyerekekkel, mégis minden nap elegánsan megyek be és jövök ki délután. Ott persze átöltözöm, mert azért egy szűk szoknyában nehéz lenne dolgozni, de nem adom fel önmagam emiatt.


Öltözz úgy, ahogy te szeretnél!

2015. márc. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem öltözz úgy, ahogy jól érzed magad.

Én pl. tuti nem vennék fel mindennap szoknyát és nem öltöznék ki, hacsak nem elvárás. Egy iskolában pl. az igazgató azért jó, ha mindig elegánsabb, mert azért hozzá jönnek kívülről megbeszélésre is, vagy ő megy, de mikor en tanítottam szimpla tanárként, akkor mindig kényelmesben voltam, mert nem lett volna praktikus szoknyában és cipellőben tipegni a gyerekek után, meg fel-alá libegni a teremben, mikor mutogatok valamit.

2015. márc. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én egy gyárban dolgozom jelenleg, mégis kiöltözöm. Mindenki azt hiszi, hogy magas beosztásban vagyok, aztán nagyon meglepődnek, mikor megtudják, hogy a termelésben dolgozom.

Nálunk is mindenki egyszerű (farmer, póló, sportcipő), még az irodai dolgozók is.

Magam miatt öltözöm úgy, ahogy. Szeretem a szépséget, a nőiességet, az igényességet, mindig is ilyen volt a stílusom és ilyen is lesz, akármilyen munkahelyre is sodorjon az élet.

Az ember megjelenése általában nem a munkahelyi pozícióját tükrözi, hanem a saját igényét, ízlésvilágát, belső világát.

Ez is egy módja lehet az önkifejezésnek, ráadásul a fél napodat így töltöd, szóval öltözz úgy, ahogy jól érzed magad! :)

2015. máj. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Férjem is gyárban dolgozik, s ott is van egy lány, aki mindig kiöltözik, aztán, ahogy beér, átveszi az egyenruhát, s azt tapasztalja a férjem, hogy emiatt a háta mögött sajnos állandóan kibeszélik... Én ezt nem nagyon szeretném. Emiatt egyébként maradtam azóta egy köztes megoldásban: átlagos öltözködés, de csinos.
2015. máj. 12. 13:07
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is ment a kibeszélés, de úgy vettem észre, hogy minden csoda 3 napig tart. :)

Egy ideig suttogtak, megnéztek, ma már észre sem vesznek szerencsére.

2015. máj. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!