Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Titeket nem zavar a kínai...

Titeket nem zavar a kínai ruhákban lévő káros anyagok?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam már, hogy olyan mérgező anyagok vannak bennük amik pl a hormonháztartást károsítják. Ti ennek ellenére is megveszitek és nem foglalkoztok ezzel vagy kerülitek inkább és drágábbat vesztek de minőségit? Igen tudom, hogy sok embernek csak az olcsóra van pénze, de nem ez a kérdés most. Hol lehet venni "egészségesebb" ruhákat? (megjegyzem turkálóban is láttam kínai ruhát) Esetleg a Lidl-ben kapható ruhák megbízhatóak? Tudtommal Lengyelországból hozzák.
2015. márc. 11. 18:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Vétel után ki kell mosni, így a "káros anyagok" is távoznak a ruhákból. Egyébként nem tudom, milyen káros anyag lehet bennük (rossz minőségű festék?).... Nem mellesleg a legnevesebb divatmárkák is kínában állítják elő a ruhákat. Szóval hagyjuk már ezt a fa.szságot!
2015. márc. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Minden ruhát ki kell mosni, mielőtt az ember egész nap hordaná. És minden ruhában vannak káros anyagok, gyári "kosz", túl sok festék, rovarírtó (hogy ne molyosodjon), szállítás, pakolás közben az emberek koszos kezével érintkezik, a bolt raktára is retkes, a boltban az emberek összefogdossák, leverik, megtapossák a fülkében, ráhúzzák a büdös, izzadt testükre, stb...

Szóval rohadtul nem érdekel, hogy milyen káros anyag van a ruhákban, mert amint hazahozom, dobom be a szennyesládába. Ha itthon veszem ki a nejlonból, akkor is, ne legyen már gyári szaga.

2015. márc. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ki kell mosni, ki is szoktam, de állítólag ezek az anyagok (nem a koszra értem) ki se jönnek a mosással.
2015. márc. 11. 18:17
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos a hülyeséget sem lehet lemosni valakiről egy alapos zuhannyal...
2015. márc. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell minden hülyeséget elhinni, amit az interneten olvas az ember.
2015. márc. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
A plázákban kapható legtöbb márka is kínai, szóval mégis hol kéne vásárolnunk? És mi garantálja hogy a drága olasz vagy franc tudja milyen ruha mondjuk az nem ugyanolyan?
2015. márc. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
17%

A kínai anyagból gyártott ruhák, amiket a kínaiban lehet kapni, mosás után is mérgeznek, hiszen a festéket nem tudod kimosni.

Attól pedig, hogy valami Kínában készül, még nem biztos, hogy kínai, csak ott varrat a cég sajàt anyagból az olcsó munkaerő miatt.

De vásároljatok nyugodtan a kínaiban, mossátok, és nyugtassátok magatokat azzal, hogy márkás cuccok is készülnek ott. Ja, csak nem kínai anyagból és nem kínai festékkel!


Mondjuk én a kínai boltok szagát sem bírom...

2015. márc. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
22%
És nem, a drága olasz ruhák nem olyanok!
2015. márc. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
amiket megveszel ruhákat, lehet az márkás is, jó eséllyel ázsiában készült, nagyjából ugyanazzal a technológiával, ugyanazon a gyártósoron
2015. márc. 12. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

ja, 7-es, odaviszik a kész anyagot, hogy ott csak összevarják, hogyne

hidd ezt

2015. márc. 12. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!