Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért járatták régebben a...

Miért járatták régebben a gyerekeket télen is rövidnadrágban?

Figyelt kérdés
Feltűnt régebben játszódó filmekben, hogy a 12-14 éves gyerekek télen, hóban is rövid nadrágban jártak. Nemcsak Magyarországon. Mi volt ennek az oka a divaton, a szokáson kívül? Nem féltek az akkori szülők, hogy a ízületi gyulladást kapnak a gyerekek? Akkor sokkal hidegebb telek voltak, mint ma.

2015. júl. 22. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:

A gyerekek - akár fiúk, akár lányok - egész évben rövid nadrágot/szoknyát hordtak. Ehhez télen vastag harisnyát adtak a gyerekre, ezért nem fáztak meg.


Mellesleg izületi gyulladást sokkal inkább kapnak a túlöltöztetett gyerekek.


Az föként MO-on divat, hoyg a gyerekre télen két nadrágot plusz harisnyanadrágot adnak már 0 fok körpl is, ami teljesen fölösleges és káros dolog.


Nyugaton-Északon a legnagyobb télben - 15-20 fök kröül kezdenek a gyerekre a nadrág alá harisnyát adni, és "ennek ellenére" -sokkal kevesebbet vannak a gyerekek megfázva, illetve a reumás, izüleit problémás emberek száma is sokkal kevesebb arányban.


Meg a másik, ami miatt ez gyakori, az a téli túlfütés - ha ugyanis a lakásban 20 foknál megelebb van,akkor sokkal hajlamosabbá tesz a fertözésekre, az immunrendszert igen ersöen lecsökkenti.

2015. júl. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"Ehhez télen vastag harisnyát adtak a gyerekre, ezért nem fáztak meg."

..............


Ez valóban így van, de akkor is volt a lábukon egy 20-25 centis rész térd körül, ami szabadon volt. Semmilyen harisnya nem takarta. Most hirtelen a Légy jó mindhalálig Nyilas Misije jut eszembe, aki rövid nadrágban és vastag kabátban feszített a téli nagy hidegben. Rengeteg külföldi filmben is láttam hasonlót.

2015. júl. 22. 10:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Télen olyan harisnya volt rajtuk, ami a térdet is takarta.
2015. júl. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nagyon egyszerű oka volt a fentieken kívül. A bokarészt állandóan összesarazzák a gyerekek. Zokni, harisnya olcsóbb volt, több is volt, nadrágból kevesebb...
2015. júl. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én ismertem 2 fiútestvért, akik félig magyarok félig németek voltak és nekik pl egész évben rövidnadrágban kellett járniuk. 8 és 14 éves koruk között ismertem őket és csak rövidnadrágban láttam őket, akármilyen hideg volt. Egyébként jól is állt nekik.
2015. aug. 2. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!