Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mik azok az ALAP ruhadarabok...

Mik azok az ALAP ruhadarabok és smink/szépségápolási cuccok amik kellhetnek egy 20 év körüli lánynak?

Figyelt kérdés
Sajnos sok felesleges cuccot is megveszek és ezért úgyérzem,hogy nincs egy ruhám sem.Ezen változtatni szeretnék és elsőlépésben az alap ruhákat szeretném megtartani vagy venni.ugyanez vonatkozik a sminkcuccokra és a szépségápolási termékekre is.előre is köszönöm a segítséget!!!
2010. márc. 6. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Nekem is sok a cuccom, nem tudom milyen a stilusod de leirom nálam mi számít alapnak!

Szóval cipők: 1fekete csizma, egy köröm cipő, sport cipő, papaucs, utcai-hétköznapi szaladgálós. ( nekem kb 70 pár cipőm van de ezek amikből van egy egy fekete ami mindenhez illik a szinesekhez nem)

Kell egy fekete táska plusz olyan táskák amilyen szinből van ruhád, cipőd vagy kiegészitőd. Nekem főként piros lila barna fekete és fehér cuccaim vannak ezért a cipőim ésa táskáim szine is ilyen!

Kell 2-3 kosztüm aminek a nadrágját zakóját külön akár hétköznap is horthatod. néhány nem túl bonyilitott farmer. Pólók, blúzok vékony kötött pulcsik kardigánok pár sport cucc. Egy fekete szövetkabát egy ballon kabát sportos dzseki.

Kozmetikum: Mindenkép kell egy jó sampon és balzsam esetleg hajpakolás. Hajadtól függően formázásnak vax,lakk,hab. Testápolókrém kézkrém arckrém, arctisztitók.Szemceruza, szempillaspirál korrektor alapozó púder pirositő néhány szemhély festék sé szájfény, ajakápoló, borotva/gyanta/ epillátor.

2010. márc. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%

Tyű ha, ez nehéz kérdés, mivel 20 körül vagy (amúgy én is) kellenek már elegánsabb darabok, de még nem szabad szerintem túl komolynak se lenni öltözködésben.

felsorolás szerűen:

- nadrág: pár sima farmer, fekete és fehér nadrág (vagy valami színes, de ezek sose mennek ki a divatból :))

- pulcsi: 2-3 meleg télre, 4-5 átmeneti tavaszra/őszre és vékonyabbak nyárra reggelre, ezenkívül cipzáros felső(k) nagyon praktikusak és néhány kardigán sem árt

- polo: télre is kell a pulcsi alá arra elég ha sima minta nélkülid van, szerintem mintásból olyan 8 körül jó ha van és nyárra kb ennyi top kell

- fehérnemű: pár szett (melltartó+bugyi) ebben a korban már kell, de ezenkívül mindig legyen pamut bugyid és bugyiból minimum annyi amennyi nap van a héten + 1-2 darab (ezt anyu hajtogatja mindig, de igaza van) zokniból is kb annyi kell, de abból jó ha van rövidebb szárú nyárra és persze néhány harisnya (nejlon és sima is, ha nagyon hideg van, akkor úgy se mutogatjuk)

- külön buli cuccok, minimum 1 nadrág és 2-3 felső, ezt persze növeld, ha bulizós vagy

- alkalmi cuccok: egy nadrág és elegáns felső

- cipők, ebből szerintem sosem elég :) mindenképpen kell egy téli csizma és átmeneti cipő vagy csizma, aztán sportcipő sem árt, topánka nyárra és tanga papucs, akkor elegánsabb szandál, magassarkú cipő...

- táska: nekem van egy boltba leugrós, és kb 4-5 darab a mindennapokra és egy övtáska

- smink: nem kell túl sok, ha problémás a bőröd akkor egy korrektor és erre színezett hidratálót használj (kerüld el a púdert és az alapozót messziről) pirosító (alkalmakra) egy fekete szempillaspirál, és néhány szemcerka vagy tus ebből jó ha van fekete és fehér, és szemhéjfesték (ebből érdemesebb egy palettára beruházni így tudsz variálni a színekkel) 1-2 rúzs, és ajakbalzsam

- szépségápolás: tusfürdő, testápoló, sminklemosó, sampon, balzsam, fésülést könnyítő spray, hajvégápoló, arckrém, arcmaszk, arcradír, tonik, pattanás elleni ha kell

hát most így hirtelen ennyi jutott az eszembe

2010. márc. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az mindkét felsorolásból kimaradt, hogy szoknya. Az nagyon fontos pedig.
2010. márc. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok igazad van kedves utolsó. Szoknya sem árt. Nyárra lengébb, őszre/tavaszra kicsit vastagabb, akkor farmerszoknya és alkalmi is lehet szoknya.

De kihagytam a kabátot: szerintem télre kell 2 kabát, egy szövet és egy sportosabb, átmenetinek is egy szövet, egy sportosabb (széldzseki szerű, de lehet nagyon szépeket is kapni belőle) és ha meg vagy elégedve a méreteddel, alakoddal akkor beszerezhetsz egy bőrkabátot, elég drágák, de nagyon sokáig bírják.

Amit az első írt: szerintem nincs szükség több darab kosztümre, nekem egy sincs, és nem is hiányzik, inkább van több fekete alkalmi nadrágom és szoknyám és 2 blézerem, így olcsóbban is jöttem ki, mintha egybe venném. De úgy őszintén el sem tudnám hordani a kosztümöt. Vizsgázni teljesen jó a fekete nadrág fehér blúz is, erre pluszba a blézer fölső már nem is igazán kell, ha meg esküvőre megyek nem venném fel.

2010. márc. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az első vagyok! írtam hogy ez az ami nálam alap! Nekem alap a kosztüm mivel suli mellett irodában dolgozom ahol ez elvárás és ha már van akkor én ezeket használom külön külön is pl a blézert farmerrel hétköznapra vagy a kosztüm nacit veszem fel blúzzal vizsgázni. A szoknyát azért nem írtam mert utálom a vádlim és ezért nem hordok!
2010. márc. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tomai Evelin válasza:

Szerintem az alap ruhadarabok:


Cipők: egy bokacsizma,egy magasabb szárú csizma,több sport cipő,egy otthoni papucs,egy otthoni melegebb cipő, kb.2 magassarkú,egy szandi,egy strand papucs,egy topánka.

nadrág:egy fekete ,egy fehér,kb.3-4 farmer,pár melegítő naci,2-3 térd nadrág,pár rövid naci.

Szoknya is kell azért vagy egybe ruha.

Kell egy hoszabb kapát és egy dzsekii.

Jó ha van kb.5 cibzáros pulcsiii,3 belebujoss.

minimum 1 karbóó.

3 hószú ujjú poló,5 rövid ujjú,5 ujjatlan,1-2 csőtop.

3 bulizós felső hozzá illő alsóval.

Fehérnemű:pár szett(butyi és melltartó) emellé 3 melltartó

10 bugyii,10 pár zoknii.

Kiekészítők:5 pár fülbevaló,pár nyaklánc,pár karkötő,karóra,bokalánc,pár gyűrű,hajpánt ,hajgumi,hajcsatt,pár táska(nagyobb,kisebb,válltáska),

napszemcsii,övek,kitűzök,pár pénztárca....


Most csak enyii jut eszembe ha majd eszembe jutt irok..

2010. okt. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!