Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Igaz, hogy a gazdag, jómódú...

Igaz, hogy a gazdag, jómódú üzletemberek körében már nem divat az öltöny, nyakkendő?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömmel beszélgettünk a múltkor, és ő mondta, hogy manapság már abszolút nem státuszszimbólum az öltöny és a gazdagabb, menő üzletemberek (akik inkább vállalkozók és nem ilyen külföldi nagyobb cégeknek a vezetői) már inkább lazább cuccokban járnak és nem öltöny, nyakkendőben.

2016. jan. 29. 16:41
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

Ja, és ő mindezt onnan szűrte le, hogy ő egy kávézóban dolgozik és gyakran járnak oda üzletemberek megbeszélésre, tárgyalásra. Ő úgy fogalmazott, hogy minél nagyobb, drágább autóval érkezik valaki, annál lazábban van felöltözve.


Én ezzel azért nem teljesen értek egyet, mert azért ha megnézzük az igazán nagy milliárdosokat, pl Csányi, Demján, stb. szinte mindig öltönyben vannak.

2016. jan. 29. 16:46
 2/22 anonim ***** válasza:
hát az ieneknek csináltatott öltönyük van ami ot kezdődik h el se hiszed:D
2016. jan. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Aki kávézóban tárgyal, az minek öltözzön ki...
2016. jan. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Igen!

En sem vennem fel mert minek?

Mindenkin az van azzal a tudattal,hogy de elegans vagyok ,holott ha mindenki ezt hordja akkor inkabb egyenruha mintsem egyedi ruhadarab es nekem olyan kellemetlen mint amikor egy estelyen ket non ugyan olyan ruha van...

2016. jan. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
4: Hogy érted, hogy mindenki ezt hordja? Mindenki öltönyben jár?
2016. jan. 29. 18:39
 6/22 anonim ***** válasza:

Van olyan helyzet, amikor kell az öltöny. De egy lazább megbeszélésre (pl egy kávézóba) teljesen jó a business casual. Ez régóta így van!

Plusz egy nap nem egy találkozó van, így a rohangáláshoz, autóban üléshez sokkal megfelelőbb a lazán elegáns öltözet. Nyilván a partnertől is függ, illetve egy komolyabb találkozót illik megtisztelni öltönnyel!

2016. jan. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

4 vagyok igen ugy ertem!

Mindegy hol vagy dragabb olcsobb a fazonja ugyan az!

Es valoban mindenhova mindenki felveszi pl. Ugyved,vizsgazo,eskuvore volegeny vendegek,ballagasra,temetesre,szinhazba,a buszvezeto,es meg egy ket csovesen is lattam de az nyilvan kukazta.

2016. jan. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
47%
7: hogy lenne már ugyanaz a fazonja? Ne égesd magad.
2016. jan. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

OFF

Azért egy szabó által készített öltöny nem mérhető egy sima bolti tömeggyártotthoz. A fazon sem ugyanaz, ugyanis a részlétekben rejlik az ördög. Számtalan lehetőség van az öltöny egyedibbé tételére, a nyakkendőtől kezdve, a galléron át, az öltöny szabásmintájáig, és ez csak pár volt a rengeteg közül.

ON

Az én meglátásom szerint egyedül azok a vállakozók öltöznek lazábban, akik amúgy a mindennapokban sem van rákényszerítve, hogy felöltözzenek.

2016. jan. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Van különbség öltöny és öltöny között, meg aki hordja, más benne a tartása egy megviselt munkásnak, és más egy sikeres üzletembernek.
2016. jan. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!