Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mi értelme van replika cuccoka...

Mi értelme van replika cuccokat hordani?

Figyelt kérdés

Komolyan nem értem, kíváncsi vagyok miért vesznek emberek drága pénzért ócska, kínai utánzatot? Tele van minden ebayes Nike melegítőkkel, gagyi Michael Kors táskákkal, stb. De minek? Ez mire jó?

Ne értsetek félre, én nem hordok eredeti túlárazott cuccokat, nem sznobságból kérdezem. Szerintem ez ciki. Én soha nem akarnék pl egy replika táskával vagy cipővel villogni. Ha nincs pénzem megvenni a 60 ezres obaget,vagy Michael Korst, akkor nem fogok annak a kínai verziójára se tízezret költeni, inkább veszek szép, minőségi, noname darabot. Szerintem nem indok a "mert tetszik". Egy h und m-es táska, vagy egy Deichmannos saját márkás cipő is nézhet ki jól, sőt, mégis mindenki kamu converse meg air max cipőket hord, pedig a converse az aztán tényleg csak egy dorkó, semmivel nem néz ki jobban pár extra betűtől.

Persze, tudom, semmi közöm hozzá mindenki azt hord amit akar, stb., de kérlek segítsetek megérteni, hogy ennek mi értelme van?



2016. márc. 30. 09:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Az ilyen emberek elsősorban magukat csapják be, mert azt hiszik, hogy a márkajelzéstől ők többek-jobbak lesznek.
2016. márc. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Millió oka lehet, tetszik nekik, fel akarnak vágni vele, stb. Miért kell ezzel foglalkozni? Aki többnek érzi magát a replikától, azzal nem kell barátkozni/szóba állni/tudomisén és nem lesz eggyel több problémád... :D :D
2016. márc. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

én azt nem tudom megérteni,amikor mondjuk valaki kamu iphonet vesz. mármint max külsőre olyan, mint az eredeti. de amúgy meg egy kalap szar, és használhatatlan.. akkor azért megéri több tízezret kiadni..inkább vett volna egy samsungot vagy egy alcatelt annyiért.az legalább működik és nem vga kamera van benne:D

ruhák terén megértem,hogyha egy adott típus tetszik neki, akkor olyat szeretne.pl nekem tetszenek a michael kors órák. ezért kinéztem az ékszerboltban egy olyat, ami nagyon hasonlít rá. de mégsem az, más cég gyártja. szerintem ez nem olyan gáz. inkább az,hogyha rajta van a MK logó, de közben látszik, hogy nem igazi.

vagy romániából egyszer kaptam egy ismerőstől fordított pipás "nike" bemelegítőt. szóval látszik rajta,hogy koppintás.akkor inkább vettem volna egy noname bemelegítőt. mert a fordított pipással nem igen égek az utcán.

2016. márc. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%
Nem tudom miért nem gondol senki arra, hogy azért hordanak ilyet mert nekik ez tetszik... nem felvágás, mivel egy Nike és társaira felvágni nem is lehet, divatmárkák csak... és semmi értelme kiadni 40ezret egy cipőre ahol a márkáért fizetsz, mikor van ugyanolyan 6ezerért is. Nekem egy kamu Nike air maxom van évek óta, ugyanúgy néz ki mint az eredeti és semmi baja mióta megvettem, szóval nem gagyi/ócska. Miért ne lenne indok hogy tetszik? Nekem tetszik, ennyi az oka hogy megvettem. Deichmann? Hagyjuk, kb 7 cipőm/csizmám van onnan, abból egyik sem bírt többet pár hónapnál. Ott én nem vásárolok még egyszer. Mellesleg kisvárosban lakok ahol semmi értelmes bolt nincs, szóval nincs túl sok lehetőség.
2016. márc. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés már engem is foglalkoztatott.

Talán az lehet a válasz, hogy könnyű hozzá jutni. Amikor felkapnak valamit (pl a kamu air max), akkor úton-útfélen árulják, alig van olyan hely, ahol nincs. Egyre többen veszik, sokan egyre több ember lábán látják, ettől azt gondolják, hogy menő, mert mindenkinek van, és vesznek ő is. Buta felfogás, de sokan vannak így.


Nekem is van egy kamu michael kors-os táskám. Ciki vagy nem, fogalmam sem volt, amikor vettem, hogy mi az a michael kors, vagy hogy van egy olyan nagy márka. Tetszett, megvettem, hordom, de nem a neve miatt. Nemrég tudtam meg, hogy mi az :D

2016. márc. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

#4

Akkor miért járnak ide a kis emberkék, hogy "Csajok, ha Rolex órám van, akkor kezdenétek velem?" vagy "Lányok! Mit gondoltok arról a fiúról, akinek nincsen márkás cucca?" vagy "Mit csináljak, nem látszik a márkajelzés a ruhámon?" vagy "Ha Calvin Klein inget és Levi's farmert hordok, valamilyen szintén márkás cipővel. Egy jó karórával. Az emberek szemében ez az összeállítás "átlagosnak" tűnik majd vagy láthatóan különbözni fog a kínai ruházattól?" stb....


Egyesek szerint az, hogy kinek milyen drága, esetleg nehezen elérhető telefonja/cipője/órája van határozza meg hogy ki hol helyezkedik el a ranglétrán és mennyire lesz népszerű. Természetesen mindenki azt szeretné, ha szeretnék és irigyelnék, nem pedig azt, hogy mindenki őt nézze le, mert neki nincs semmi irigylésre méltó cucca. Persze ezek az emberek már nem állnak úgy anyagilag, hogy tényleg márkás cuccokat tudjanak venni, ezért veszik meg az olcsóbb hamisítványt, azon az alapon hogy egy laikus úgy sem látja a különbséget...


Hamisítványt forgalmazni és venni amúgy büntetendő, ugyanis az eredeti termékeket szerzői jog védi.

2016. márc. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Elsővel értek egyet. Magukat is becsapják. Meg a környezetüket. Nem egy lány van Instagramon pl, akinek ordít a cuccairól, hogy hamisítványok, de a tizenéves kislányok ezt nem látják, és bálványként imádják az adott lányt, példaképnek tekintik. Es sok ilyen van, a kislányok meg elhiszik, hogy mindennapos százezres cuccokban szaladgálni. Közben meg a nagy példaképük 10ezerér vette valamelyik Rendelős oldalról. Van azért pár lány, akinek eredeti cuccai vannak, de azokon latszik is.

Ha valakinek nincs pénze az eredetire, akkor vegyen más márkát. Sok fazont lemásolnak olcsóbb márkák, ami nem hamisítvány, hiszen sajat márkanév alatt adják ki. Csak egy példa: a Zara kiadott egy ugyanolyan fazonú táskát, mint a LV alma táskája. De nem hamisítvány, hiszen Zara, ami Zara minőség, üzletben veszed, kapsz rá garanciát. És ugyanannyiba kerül - vagy még olcsóbb - mint egy kínai, hamisított, gagyi LV, amiről még ordít is, hogy nem eredeti. Miért kell akkor a kamu? Miért nem jó egy szép Zara? Sosem fogom megérteni.


Régebben nem volt pénzem designer táskákra, de sosem égettem volna magam hamisítvànnyal. Vettem kis táskaboltban szép kis táskát, amire lehet nem volt írva semmi. És nem hozott sehol sem kellemetlen helyzetbe. Akkori barátnőm vett vaterán tízezerért egy kamu "LV"-t, és mindenhol hangoztatta, hogy az bizony eredeti. Gondolom nem kell mondanom mennyien nevették ki.

Ha valakinek nincs pénze converse-re vagy Air max-re, akkor tényleg ott vannak az olcsóbb, de eredeti cipők. Egyébként outletben annyiért lehet venni eredetit, amennyiért a hamisítványt lehet kapni.

2016. márc. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én is az utolsóval értek egyet! De én meg amúgyse veszek meg semmit, amin látszik a márkajelzés, vagy maximum nagyon diszkréten, mert nem vagyok hiredtőtábla. A Mango outleten olcsóbb bevásárolni, mint a kínai piacon, akkor mi értelme van a nyilvánvalóan hamis, gagyi, rossz minőségű cuccokkal villogni?
2016. márc. 30. 13:56
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van például egy replika órám, azért vettem meg mert tetszett ahogy kinéz az óra, mégsem akartam rá több 10 ezreket költeni. És ha megkérdezi valaki akkor neki is megmondom, hogy nem igazi. :)
2016. márc. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 I.B.T. ***** válasza:
83%
Kommunizmus kell ide, meg tervutasításos életmód, meg csak egy márka legyen a sztojka melegítő:DDDDDDD oszt már is nem akar majd felvágni:D
2016. márc. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!