Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A pizsamában tulajdonképpen...

A pizsamában tulajdonképpen mi a funkciója? Miért költenek pénzt emberek olyan ruhadarabra, aminek semmi értelme nincs?

Figyelt kérdés
Ez nagyon régóta érdekel, kíváncsi vagyok, van-e értelmes válasz rá.(szerintem nincs, úgyhogy az értelmetlen válaszokra is 100%-ot fogok adni.) :)

2016. jún. 14. 00:29
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
*pizsamának (hülye autocomplete)
2016. jún. 14. 00:31
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Te a meztelenül alvó típus vagy, vagy az egy szál fecskében alvó ? Nekem polár, téliesített pizsim is van, tudod te, hogy panelban ahol központi fűtés van milyen hideg tud lenni télen (?) sokszor nézem, hogy talán még a leheletemet is meglátom .
2016. jún. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A másik meg, életemben nem feküdtem még kórházban de mindenre fel vagyok készülve . Egy 4-6 ágyas kórteremben csak nem feküdhetek egy szál semmiben . Plusz jönnek a látogatók, nővérek, orvosok, prof., és talán sétálnom is kell a folyosón .
2016. jún. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Én azt nem értem, miért ne lenne értelme.
2016. jún. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 savanyújóska ***** válasza:
100%
Szerintem megszokás kérdése, én pizsamában kezdtem, alsóneművel, de egy ideje egy ismerős lelkesedésére ez utóbbit elengedtem, viszont nekem a meztelenül alvás sem adja (kivéve dögmelegben nyáron), mert nagyjából 1.4 másodperc alatt fázok meg (nagyon vicces, hogy már az atléta is kevés, mert kilóg a vállam :D, szóval általában valami könnyű nadrág (cca pizsamanaci) meg egy póló a menü. Ha megszoktad a pizsit, és nincs benne meleged, akkor nagyon kényelmes tud lenni egyébként.
2016. jún. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Az a funkciója,hogy ne meztelenül járkálj fürdés után.

Pl nálunk elég hülyén jönne az ki,hogy egy bugyiba járkálok apukám előtt,ha ki kell valamiért mennem a szobából.

Lefekvés előtt meg nincs értelme zuhanyozni,mert max reggel fogok elaludni.

Ezenkívül pedig melegít.

Ez főleg télen hasznos,mert nagyon könnyen megfázhat például a derekad és csak lesel,hogy fél percenként rohangálsz wc-re meg görcsöl a veséd.

2016. jún. 14. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy te nem látod értelmét, másnak még lehet értelmes dolog!

Nem annak hibája, aki használja, hanem aki nem érti.

Te is költesz olyasmire, amire én egy árva fityinget sem adnék, mégsem kérdem, miért csinálod.

Felfogom, hogy nincs közöm hozzá.

2016. jún. 14. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A pizsama egy kényelmes, praktikus ruhadarab arra, hogy fürdés után abban legyél, abban aludj, és azt viseld, amíg reggel fel nem öltözöl.

Otthon én sem hordok, meztelenül alszom, de ha megyek pl. ott alvós vendégségbe, a szüleimhez, barátokhoz, ott nem fogom a házigazdák ágyát meztelenül használni, főleg, ha nem is tudnak külön szobát adni, vagy többen alszunk egy szobában.

A kórház is ilyen, az is lehet, hogy valami céges hétvége van, és ketten kerülünk egy hotelszobába, akik nem élünk éppen együtt. Mások előtt nem meztelenkedek.

2016. jún. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Jó az a pizsama, én is megfázós vagyok, alvás közben alszik a hőszabályozás is. A pizsamás lovak is szeretik.

[link]

2016. jún. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

mármint úgy érted, hogy annak, hogy egyáltalán ruhában alszunk? én nyáron nagyon melegben néha szoktam meztelenül aludni, de egyébként meg fáznék valami minimális ruha nélkül. meg ha nem is öltözöl be, azért egy bugyit vagy gatyát nem árt felvenni, mert azért na.. mégiscsak az intim részeid érintkeznek az ágyneművel.


egyébként én szeretem a szép pizsamákat, bár ritkán veszek olyat, ami az üzletben is kifejezetten pizsamának van címkézve. leginkább sima pamut rövidnadrágban meg valami kényelmes pólóban alszom, télire vannak kifejezetten hosszú pizsamanadrágjaim.

de azért azt se felejtsd el, hogy nem mindenki lakik egyedül, mondjuk akinek van szobatársa vagy csak fennáll a veszély, hogy benyitnak hozzá reggel pl. a szülei, azért az nem akarja, hogy egy szál semmiben meglássák, nem?


szóval összefoglalva a pizsama funkciói:

- védelem a hideg ellen

- higiénia

- takarás mások előtt

- komfortérzet

2016. jún. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!