Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A pizsamában tulajdonképpen...

A pizsamában tulajdonképpen mi a funkciója? Miért költenek pénzt emberek olyan ruhadarabra, aminek semmi értelme nincs?

Figyelt kérdés
Ez nagyon régóta érdekel, kíváncsi vagyok, van-e értelmes válasz rá.(szerintem nincs, úgyhogy az értelmetlen válaszokra is 100%-ot fogok adni.) :)

2016. jún. 14. 00:29
1 2
 11/17 Sunshinedoll ***** válasza:
49%
Nyilván nem fekszik le az ember aludni abban a ruhában, amiben nappal volt és amibe beleizzad. Nyilván nem azt veszi fel az ember nappal, amiben éjszaka beleizzadt (vagy reggeli magömlésből, menstruációból adódóan piszkos lett). Tehát egy igényes ember vagy meztelenül alszik, vagy olyan ruhába, amit máshová nem vesz fel. Az, hogy vannak külön pizsamák már csak dizájn. A pamutpizsama a kényelmet szolgálja, vékony, kényelmes anyagú, esetleg a csipkés pizsama meg nyilván esztétikailag kielégítő.
2016. jún. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdező arra gondolt, hogy más ruhadarabokkal is lehet helyettesíteni az úgynevezett pizsamát és így én sem látom értelmét. Természetesen nem alszom meztelenül, de talán 10 éve nem vettem pizsamát, mert mindig egy bő pólóban, télen cicanadrágban/háremnadrágban nyáron pedig egy shortban alszom. Ezek vagy itthoni ruhák vagy kifejezetten alvásra félretett darabok. A pizsamának nevezett ruhának így valóban nem sok haszna van. Annyi a különbség hogy más anyagból készült mint a hétköznapi viseletben használt darabok.
2016. jún. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerinted miért nincs értelme? Csak érdekel...
2016. jún. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én szeretem a pizsamákat, néha úgy érzem betegesen gyűjtöm is őket :)

Ha lehet csak abba alszom, persze vannak hálóingjeim is. Én nem rajongok a bugyi bő póló kombinációnak.

2016. jún. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szerintem xy ncs sok... Nem is hordok, mert annyiert veszek ket-haromy lazabb leggingset meg topot es kesz is a pizsi.

Telen uaz a leggings, es hosszitott polo, nyaron bugyi-top.

2016. jún. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Észrevettem ha meztelenül alszom reggelre ragadok. NAgyon kényelmetlen tud lenni. Általában alvás közben is izzad az ember, a pizsama valamelyest fel is szívja a nedvességet, ezért is jó. Na meg amit fentebb írtak, szóval nagyon is van értelme.
2016. jún. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
én a kérdést úgy értelmeztem, hogy miért költenek az emberek pizsamára, amikor szimpla átlagos egyszerű bármilyen póló illetve laza nadrág megteszi. én nem szoktam pizsamát venni, mert megoldható minden kevésbé szeretett, utcai viseletre nem megfelelő felsőből is
2016. szept. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!