Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Színházba ünneplőben kell menni?

Színházba ünneplőben kell menni?

Figyelt kérdés

Péntek este színházba megyünk az iskolával, és azt mondták ünneplőben menjünk.

Sokan hisztiztek, hogy minek, meg hogy nem jönnek abban. Olyan is volt aki azt mondta, ha ezt tudja, nem is jelentkezett volna a színházra.

Én nem tudom. Egyrészt úgy vagyok vele, ha a tanárom azt mondja ünneplőben kell lenni, akkor azt veszem fel, pedig nekem sem a kedvencem.


Érdekel, hogy tényleg abban kell-e menni attól függetlenül, hogy azt fogom felvenni.


Szerintetek nem lesz kényelmetlen a fehér blúzban és a fekete szoknyában? Fehér kardigánt vennék még ha hideg lesz.

Általában az elején nagyon kényelmetlen nekem az ünneplő, de végül megszokom. A színházban szerintetek probléma nélkül fogom tudni élvezni az előadást attól, hogy nem a kedvenc ruhám lesz rajtam?

Ezen gondolkozom már az első óra óta >< (Most mondták)


14/L



2017. okt. 11. 08:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Ennek a dolognak van egy kultúrája, amit te ünneplőnek nevezel az valójában elegáns öltözéket jelent. Egyébként igen, van egy ilyen íratlan szabály, hogy ilyen helyen illik elegánsan megjelenni. Vannak akik nem tartják ezt be, de ez őket minősíti.


Majd látni fogod, hogy a felnőtt közönség is hasonló színvonalú, elegáns öltözékben lesz jelen.

Megjegyezném, hogy egy ruha nem attól kellene hogy kényelmes, vagy kényelmetlen legyen, hogy elegáns e. Nyilván úgy lenne célszerű elegánsan felöltöznöd, hogy az kényelmes is legyen.


Ami pedig az élvezetet jelenti, az nagyban függ majd attól, hogy mit néztek meg és hogy mennyire fog neked tetszeni :D

2017. okt. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Nem feltetlenul unneploben, de elegansan kell oltozni. Fiuknak oltony, unneplocipo, lanyoknak elegans nadrag, egy csinos bluz, magassarku, vagy egyberuha, esetleg szoknya harisnyaval. A szinhaz nem mozi, hogy beessetek farmer-pulcsiban. Illik egy kicsit sminkelni, meg a hajaddal is kezdeni valamit, de legalabb frissen mosottal menni.
2017. okt. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem iskolai fekete-fehér ünneplőben, hanem bármilyen, a hétköznapinál csinosabb/elegánsabb ruhában.
2017. okt. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Normálisan felöltözve kell menni. Nem farmer, póló, tornacipő.

Viszont nem kell fehér blúz, sötét alj. Bármilyen csinos, normális ruha lehet. Húzhatsz egy csinosabb felsőt, pulóvert egy csinosabb nadrághoz. De húzhatsz egy egyberuhát is.

Szerintem az előadás élvezetét egyáltalán nem befolyásolja, hogy milyen ruha van rajtad :D

2017. okt. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nekünk azt mondták fekete-fehér ünneplőt vegyünk fel. Gondolom,hogy mindenki alkalomhoz illően legyen felöltözve, és senkin ne legyen nem oda való ruha. Meg persze jönnek a picik, meg mi felsősök is. Egyszerűbb volt ezt mondani ^^


Mindegy, ha fekete-fehér ünneplőt kérnek akkor az lesz rajtam. Meg fogom szokni ^^


Először megyek életemben színházba amúgy.

A hajam hosszú, egyenes. Ha megmosom és kifésülöm, úgy jó szerintetek?


Köszönöm amúgy a válaszokat, így már nem én fogom bután érezni magam, ha kiöltözve, ünneplőben megyek, ahogy kérték. :)

2017. okt. 11. 10:10
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
Igen, a hej feltétlen ne legyen kócos, zsíros! Na meg nem ront egy nagyon halvány szolid smink se, de ne vidd tulzásba. Az előttem szólók hivatkoztak a kultura hagyományaira. a szinháznak van egy ünnepélyessége, amihez nekünk nézőknek is hozzá kell járulni. Meg fogod szeretni és szokni!
2017. okt. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy jól érzem majd magam mind a ruhámban, mind az előadáson ^^ Majd megkérdezem anyut, hogy szerinte mennyi smink nem sok. Törpesarkú cipő jó?
2017. okt. 11. 11:37
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem kell túlzásba sem esni... Attól is függ, hogy milyen előadásra mentek, melyik színházba, de azért gyerekeket általában csak "lazább" előadásokra szoktak vinni. Értelemszerűen, ha valaki Operába megy, akkor oda illik a magasabb rendű dresscode szerint felöltözni, még akkor is, ha hivatalos előírás nincsen, de a legtöbb helyen ma már sokkal lazábbak a szabályok. Elég, ha valaki egyszerűen csak egy kicsit elegánsabban, csinosan, nem hétköznapi ruhában jelenik meg és ezzel is megtiszteli az előadást, a színészeket, de azért nem kell kiskosztümben, estélyiben meg ezüstcipellőben érkezni, főleg nem gyerekeknek...Nyilván ne szakadt ruhákban, mosatlan hajjal, igénytelenül menj el, de azért ennyi idősen nem is kell feltétlenül magassarkú és smink, persze, ha szeretnél, akkor nyugodtan.
2017. okt. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
8-as! Egy 14 éves lány már nem gyerek!!!!!
2017. okt. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
De, szerintem egy 14 éves lány még gyerek, nyilván nem kisgyerek, de gyerek.
2017. okt. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!