Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Lányok, ha valakit érint...

Lányok, ha valakit érint hasonló probléma, tudnátok valamit javasolni? (Harisnya kérdés, tehát ha valakit ez idegesít, még most szólok, h inkább meg se nyissa! )

Figyelt kérdés

Most h itt a jóidő, ruhatáram szerves részét képezik a vékony harisnyák. Cipőkből főleg balerinák, magassarkúk, slip onok amiket gyakran hordok. Ugye az ilyen cipőket kifejezetten jó harisnyával hordani. (Nekem legalábbis jobb így mint pl titokzoknival) Ez még rendben is van a baj akkor kezdődik, amikor bemegyek valahova, és le kell venni a cipőt. Nem tudom, h csak én vagyok e ennyire szerencsétlen de az utóbbi időben 10-ből 8 alkalommal tönkre ment a harisnyám talpa amikor mezítláb voltam. Hol a parkettába akadt bele, hol a küszöbbe, hol a földön valami hegyes vacak kiszúrta, de olyan is volt, h egy picit megcsúsztam a járólapon, és már szakadt is. Na mindegy, nem is ragozom tovább, a kérdésem az lenne, h tud e valaki valamit javasolni amivel picit tudnám óvni a harisnyát, mert ez nem állapot, h az összesnek szétmegy a talpa. És mindig csak ott. Én amit kitaláltam eddig, amikor otthon vagyok, de még nem akarok levetkőzni mert megyek tovább, addig fel veszek valami zoknit. Ez amúgy be is vált, de tök idiótán néz ki. Otthonra ok, elmegy, na de ha vendégségbe megyek, vagy házibuliba, vagy bármi ilyesmi helyre, ott azért elég égő lenne egy zoknit húzni a harisnyára, szóval ez csak otthon játszik. Így hát az a kérdésem, tud e valaki valamit javasolni erre a problémára, vagy kezdjem el szoktatni magam a gondolathoz, h elég sok harisnyát el fogok még használni az elkövetkező hetekben?

Egyébként nem értem a dolgot, mert tavaly is meg tavaly előtt is így öltöztem, de akkor nem hullottak így a harisnyák, jó persze, akkor is ment tönkre néhány, de kb az egész szezonban annyi, mint most az utóbbi 2 hétben...


2018. ápr. 30. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Öszintén szólva vendégségben az is idiótán néz ki, ha a vendégek harisnyában vannak (a megfelelö lábbeli ugyanis az öltözék része), szóvan szerintem teljesen mindegy, mit veszel a harisnyára.

Én vagy valami egész vékony házicipöt/balerinát vennék, vagy ha ezt nem akarod, akkor éppen csak bokáig érö zoknit, ami színben passzol az öltözetedhez.


Mellesleg a harisnyákhoz annyit, hogy az elsö használt elött feltétlen mosd ki, mert akkor tovább tart.

2018. ápr. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
elsö használt = elsö használat
2018. ápr. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Jó, ezt én is tudom, h a lábbeli az öltözék része, de elég sok helyen elvárják, h ne cipőben menjünk be a lakásba, akkor ha már mindenki leveszi, nyilván én is. Van amúgy ilyen belebújós mamuszkám, éppen el is férne a táskában, de nem hinném h bármelyik ruhával nem nézne ki hülyén. Balerina az nem hinném, h jó lenne, mert amúgy is abban vagyok a legtöbbet, és az milyen lenne már, h leveszem a balerinát fölveszem a másikat. Végülis a pici zokni még jó is lehet, ha nem csúszik le a harisnyáról, mert anno még csizmában rendszeresen úgy jártam léptem tizet, aztán már le is csúszott a talpam közepére. Mondjuk akkor vastag harisnya volt rajtam, majd kipróbálom vékonnyal milyen. Akkor egy kis segítséget kérnék abban, h a testszínűhöz milyen színű tokni kéne? Van itthon fekete, fehér, világoskék, rózsaszín, és szürke-fehér csíkos. Szerintem ezek nem nagyon mennek hozzá. Oké, azt tudom, h fekete harisnyához fekete zokni. De pl szoktam még szürke harisnyában is lenni, ahhoz, passzolna a szürke-fehér csíkos, vagy inkább natúr szürke kéne?


Tudom, mindig kimosom őket langyos szappanos vízben, majd egy türcsibe csavarva szárítom. Valamint, mielőtt felvenném a lábam is be szoktam kenni testápolóval. És még így is alig bírnak ki egy használatot. Mi lenne, ha szimplán csak felvenném, egy napot sem bírna? Amúgy lehet, mert múltkor menet közben ugrottam be harisnyáért, anyuékhoz ugrottam be fölkapni. Késésben is voltam, gyorsan felkaptam és már rohantam is. 2 utcát mentem, éreztem a talpamnál, h megpattant egy szál, és már futott is fel a szem, hál istennek csak nagyon kis vékonyka csík volt, és a bokám vonalában megállt, de hát ha azt leveszem, akkor az már kuka, mert ha megpróbálnám újra felhúzni, akkor végig futna a csík teljesen, azzal meg már úgy mit kezdjek?!

2018. ápr. 30. 17:52
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha ennyire rosszul viselik rajtad a harisnyák, inkább ne hordj, most úgy is meleg van. Amúgy lehet kicsi méretűt veszel és feszes nagyon, azért szakad könnyen.
2018. ápr. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát mostanság tényleg elég rosszul viselik, de attól még hordom, mert nem szeretem, ha nincs semmi a lábamon, főleg még most tök fehér is így muszály egy picit sötétebb árnyalatú testszínűvel csalni egy picit. Meg az az igazság, h már majd 10 éve harisnyázok intenzíven nem érzem jól magam harisnya nélkül. Zavar, h nincs meg az a lágy szorítás a lábaimon, ami ad neki egy kis plusz tartást feszességet. Csak lycrás harisnyát használok, az ilyen "lógós" krepp, meg üvegszálas szóba sem jöhet! Nem is gagyi vacakokat hordok, hanem erősk középkategóriásat. Anno sokat végigpróbtam még Wolfordot is hoztam Bécsből jó-jó, de annyival nem jobb mint azok amiket használok, viszont 3-4x olyan drága. Van 3-4 márka amik a kedvemceim, online rendelem őket évek óta ugyanonnan, és többnyire ugyanolyanokat, bár ez a kínálattól függ. A méretekkel is tisztában vagyok, mivel egy ideje már ugyanazokat veszem tudom miből mi kell többnyire 3-as a méret, de van 1-2 tipus amiből a 4-es a jó. Szóval nem azzal van itt a baj, h nem tudom, h milyen kell. Cipőkből is minőségit hordok, bár van egy amire oda kell figyelni, mert lyukasztott már ki néhányat.

Amúgy az nem lehet, h azért mentek szét ilysn gyorsan, mert ezek tvaly őszről maradtak meg? Mert tavasztól őszig hordok csak vékonyat, ahogy hűl az idő vastagabbakra váltok. Örülnék neki, ha csak ennyi lenne, mindenesetre a zoknis módszert azért kipróbálom. Na de akkor mi passzol a testszínűhöz? Valami bézs árnyalat jó lehet?

2018. ápr. 30. 19:02
 6/9 anonim ***** válasza:

C&A-ban keresd ezt a balerinacipőszerűséget. Még a színe is passzol:

[link]

2018. ápr. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Nem érdemes drága lycra fajtát venni, könnyen szakad, az olcsóbb fajták tovább bírják azt tapasztalom.
2018. ápr. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A calzedoniában kapni nejlon titokzoknit, nekem azt javasolták belülre, hogy a lábkörmöm ne szakítsa ki a harisnyát, de neked biztos jó lehet kívülre is.
2018. ápr. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
25%

Én is azért viselek harisnyát mert bizonyos cipőkhöz kifejezetten jó érzés hordani, viszont nálam ezek a gondok azért nem állnak fennt mert én megtanúltam másképpen járni ha harisnyában vagyok.

Javaslom te is próbáld ki és akkor tovább is tartanak.


F/41

2018. máj. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!