Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Faluban miért nézik meg...

Faluban miért nézik meg azokat akik szépen öltöznek? Városban pedig nem.

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, ha a faluban kicsit csinosabb az ember egyből megy a súgdalózás, megnézés mintha először látnának. :D
2018. jún. 10. 18:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Mert unalmukban mar nem tudjak mivel foglalkozzanak. Ha van valami amit ruhellek egy faluban, az az allando susmogas, pletykalkodas, 'latta Mariskam azt a fiatalasszonyt, na az se lesz sokaig a ferjevel'...
2018. jún. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
33%
Mert maradiak és mindenki ismer mindenkit. Budapesten pl. ilyen nincs akármilyen ruhadarabot veszel fel, persze megnéznek, de itt toleránsabbak, nem ítélkeznek annyira, mint falun. Ezért szeretem Pestet.
2018. jún. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

Érdekes, mert én pont másképp látom. Faluban soha nem laktam. De ha átutazóban járok egy kis településen, azt látom, hogy még a biciklin is az öreg nénik kosztümben tekernek. Míg a városban mindenki abban ugrik le a kisboltba, ami éppen otthon van rajta.

Gondolom ez azért lehet mert a faluban majdnem mindenki mindenkit ismer, jobban meg is szólják az embert ha nem öltözik ki. Pletykásabbak, jobban ráérnek ezzel foglalkozni. Míg mondjuk Bp-en nem nagyon érdekli az ismeretlen embereket, hogy az utcán ki miben van.

2018. jún. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%
Mert a vénasszonyoknak nincsen jobb dolguk.
2018. jún. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Megfigyelésem szerint van egy határ ami alatt a tolerancia Budapesten áll nyerésre. Viszont felette viszont egálban van a vidékkel. Még az aktuális trendeknek vagy átlagos causal, smart casual stílusnak megfelelő darabokat viselsz a fővárosiaknak nincs gondjuk veled. De a goth ninja stílus kedvelőjeként és ingázóként (Pest és vidék) azért volt már sok-sok negatív tapasztalom. Például a metrón egy srác rám mutagatott és röhögtek a barátnőjével a pólómon. Másik eset is szintúgy a metrón volt. De kaptam már beszólást a kis divatos plázafiúktól is moziba menet. Ellenkező irányba tartó mozgólépcsőről könnyű pimasznak lenni:)


Vidéken már hozzászoktam ehhez. Fővárosban viszont meglepett az intolerancia.

És az ok? Mindkét helyen másban keresendő szerintem.

2018. jún. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ha olyan esemény van, amire ki kell öltözni (keresztelő például, vagy születésnap) arról tudnak.

Ha "váratlanul" látnak téged szépen kiöltözve, akkor csodálkoznak, hogy miről maradnak le :D

2018. jún. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Metionin ***** válasza:
85%

Mert nincs saját életük, így a másével foglalkoznak. Ha kicsit is szokatlan dolog történik (idegen kocsi áll be valahová, Marika a sonka mellé téliszalámit is vett a boltban, pedig sose szokott, Icuka a szokásos kínais pólója helyett blúzban lépett ki a házból stb.)

Keresik az ilyen alkalmakat, mert ez beszédtéma és addig se a saját elcseszett dolgaikkal kell foglalkozniuk. Amikor a szüleim mentek valami hivatalos dologra pl. ballgásom, diplomaosztóm, az egész utca lesben állt hogy hova mehetnek ezek kiöltözve. Anyám egyenruhában dolgozik, egyszer szabadnapos volt és felugrott a városba, oda egy normális felsőt vett fel és egyből kérdezegtték, hogy hova mész Gizikém, hogy ilyen csinos vagy? Amikor egyszer otthon felejtettem a nyári munkás pénzemet, anyám mondta hogy no para, berakja ő a számlámra, akkor meg a bankban kérdezte a nő hogy na mi van, utalsz a gyereknek? (köze bmeg?) Vagy ha gyümölcsöt vesz a boltban, az eladó mindig kérdezi mézesmázosan hogy úúúú jön haza a kislááány? Mintha saját magának nem vehetne gyümölcsöt...innentől kezdve képzeld el amikor én évente 4x odamegyek és végigvonulok az utcán a kék hajammal. Konkrétan a dédit is előhívják a nyárikonyhából hogy nézze meg.

2018. jún. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Metionin ***** válasza:
34%

#3

Én meg azt vettem észre, hogy ha egy falusi néni bemegy a városba (orvoshoz vagy ügyet intézni) akkor kiöltözik, míg a helyiek normális, de hétköznapi ruhában mennek. Nekik ez nem esemény, a falusi néniknek igen. Mindig meg tudom különböztetni a villamoson, hogy ki jött a mi környékünkről és ki városi. A falusi nénik feszengve ülnek ott a ritkán hordott szép ruhájukban, a városi néni meg lazán flessel a szép igényes, de kényelmes cuccaiban. Ennek a lenyomata még anyáméknál is, hogy kiskoromban mindig kiöltöztettek ha orvoshoz vittek, mert az Orvos (képzeljétek el a szót dőlt betűkkel), a rendelőben sokan látnak minket, mit mondanak ha ilyen meg olyan ruhában meg hajjal megyünk. Ha történetesen 40 fokos lázad van vagy majdnem kinyúlsz, bizonyára ez érdekel a legjobban...Tizenévesen majdnem letépte a fejem, amikor megtudta hogy farmmer-póló-sportcipő kombóban mentem el orvoshoz.

2018. jún. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Aranyosan egyszerűek az ilyen jellegű kérdések :) Olyan, mintha azt kérdeznék, hogy mit szólnak a bikinihez egy skandináv országban, mert ott biztostuti nem láttak még olyat :)

Na de válaszolva a kérdésre: falu és falu között van különbség, illetve a falun élő emberek között, ahogyan Budapesten is megtalálható az otthonkás nénike, aki a miniszoknyás szomszéd csajról pletykál, meg a kosztümös üzletasszony is és még sorolhatnám a sztereotipiákat.

Én egy faluban lakom kb másfél éve, városból költöztem ide, sokat hallgattam akkoriban a városi ismerősöktől, hogy majd így meg úgy fognak minket megbámulni, kibeszélni, kiközösíteni stb. Ehhez képest semmi ilyesmit nem tapasztalok. Elég homogén a lakosság itt, van aki csak divatosan, elegánsan lép ki az ajtón, van aki macinaciban sétál, és van népviseletes nénike is. De senki nem néz meg (legalábbis nem rosszindulatúan) senkit, az emberek elfogadják egymást, így sokszínűen. Az öltönyös üzletember mosolyogva tartja az ajtót az otthonkás néninek, és senki nem néz rájuk furán.

Ok tudom, ez nem mindenhol van így, de talán nem árt tudatosítani néhány fejben, hogy ilyen is lehet az a bizonyos "vidék" :)

2018. jún. 11. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, gondoltam nem árt hozzátenni a mondandómhoz, hogy ez egy nagyváros közelében található falu, talán ez hozzajárul a sokszínűséghez, amiröl beszéltem. Gondolom nem minden településre jellemző az ilyesmi, és biztosan akad olyan falu is, ahol jellemző az, amit a kérdező írt, de szerintem nem szabad általánosítani.
2018. jún. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!