Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Aki kövér, attól miért várják...

Aki kövér, attól miért várják el, hogy bűntudatot érezzen és szégyenkezve vásároljon magának nagyméretű ruhákat a ruhaboltokban?

Figyelt kérdés
Számtalan boltban vásároltam már, és láttam, ahogy kövér vagy duci sorstársaim ruhát vásárolnak maguknak. A legtöbbjük enyhe szégyenkezéssel mondta be a méretét a segítségére siető előadónak, szinte lesütött szemekkel. Néhányan erőltetett vidámsággal, öniróniával beszélnek az eladónak a méretükről, de ott is feltűnik, hogy valami baj van, az önirónia sebeket takar. Miért nem tudnak a sorstársaim teljes természetességgel beszélni a nekik való méretről?

2018. jún. 25. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

A vásárlás sokszor kellemetlen.

Én nem vagyok kövér, duci sem. Vékony vagyok, de nem xs-es a méretem, mert magas vagyok.

Mindig a legkisebb ruhákat akarják odaadni az eladók. Aztán olyan furán néznek, hogy nekem nagyobb kell, mintha valami bűnt követtem volna el :D

Szóval, mérettől függetlenül, ahol nem a legjobbak az eladók, ott mindenkivel ilyenek.

2018. jún. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
Senki nem várja el. Amit leírsz abból is az tűnik ki, hogy annak a fejében van a gond aki nem tudja magát elfogadni kövéren
2018. jún. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én egyetem mellett dolgozom eladóként egy kisebb ruhaboltban, és ezt én sem szoktam érteni. Nálunk is kérni kell a méretet, kicsi az eladótér, sok mindenből csak egy-egy db van kint, a többi méret pedig a raktárban van hátul. Az égvilágon semmit nem gondolok, mikor valakinek ki kell hozzak pl. egy 46-os zakót, vagy egy XXL-es blúzt, megkeresem, kiadom, ennyi. Ruhadarab, méret, parancsoljon. Pont, mintha 36-ost adnék, számomra nincs különbség.


Azért tartunk annyiféle méretet, amennyit, hogy mindenki találjon magának megfelelőt :) Nem kell szégyenkezni, semmi értelme, higgyétek el. Ha valaki egyébként poénkodik, öniróniával beszél és még viccesen is jön ki, én annak örülni szoktam, legalább feldobja a napomat. Múltkor jött egy hölgy, betoppant és elkiáltotta magát, hogy "angyalkám, van-e nektek olyan szoknyátok, amibe én is beleférek?" Mondom megnézem, biztos találunk pár szépet, erre rávágta hogy de nehogy a felettünk lévő erkélyről a lepedőt akarjam rásózni :DD

2018. jún. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne szégyenkezz!!!!!!
2018. jún. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!