Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogy reagálnátok ha egy...

Hogy reagálnátok ha egy prémium kategóriás üzletben gúnyosan közölnék hogy itt nincs semmi a méretedre, hiába is szeretnéd?

Figyelt kérdés

Az üzlet dolgozói nagyon készségesek voltak eleinte amíg kiderült hogy az adott darab nem úgy illeszkedik rám “ahogy a tervezték”.

Ami megfelelt volna és kényelmes számomra az túl nagy, nem ileszkedik pontosan a lábfejemre és nem mutat rajtam előnyösen mivel, túl nagy a lábam nő létemre. Ami pedig optikailag megfelelne, az nagyon szoros. De a probléma az hogy túl nagy a lábam és túl széles nő létemre igy itt nekem nincs olyan ami megfelelne. Ezt az üzlet munkatársai mondták a szemembe.

Ilyen szarul régen éreztem magam és nem tehetek róla hogy ekkora a lábam (amin még plasztika se segít). Az egészre még az anyám is rátett egy lapáttal: egyetértett a üzlet munkatársaival, túl nagy a lábam és olyan mint egy hajó az adott cipőben. Nekem ez nem való.

Nem tudom miért kell ilyen nyíltan megalázni, főleg egy olyan üzletben ahol egy pár cipő 120 ezer forint.

Ha nekem kényelmes és számomra tetszik miért gond ha kicsivel nagyobb a lábamon “mint ahogy a nagykönyvben megvan írva”.


2018. aug. 15. 20:41
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

,,olyan mint ha azt mondaná maga túl sovány/kövér ehhez a ruhához"

Egy normális eladó azt is megmondta volna, persze nem ilyen szavakkal hanem úgy, hogy "sajnos ezek a ruhák túl nagyok/kicsik az ön alkatához"

nincs ezzel semmi baj,én nem rabolom az idejüket, és ők se az enyém ,mert megyek máshova keresgélni.

2018. aug. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
41%

Én is eladó vagyok, nem luxus, de felsőbb kategóriás üzletben. Ilyenért én repültem volna.

Női 34-48 méretig tartunk ruhákat, ha bejön valaki, akire nem jó semmi, attól nekem kell elnézést kérnem. Normál esetben szerintem ennek így kellene mennie.

2018. aug. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Tetszett az egyik modell de nagyobb volt a lábamon, mint ahogy a cég ajánlja a lábviselethez. De ez engem nem zavart. Nő vagyok, a hidegebb hónapokban vastag 100denes harisnyával és szoknyával hordtam volna. igy ami most a nylon zoknival nagyobb, harisnyával megfelelő lett volna.

Nyíltan a szememben mondtak hogy itt ekkora női lábra nincs cipőjük, nem lehet nagyobb a lábamnál annak a lábfejre kell simulni. Egyik felpróbált modell sem volt szép a lábamon, túl nagy és lúdtalpam is van.

Az önbizalmam alaposan megtépázták. Érthetetlen számomra.

2018. aug. 15. 23:50
 14/24 anonim ***** válasza:
52%

Nem kell flancolni, átlag üzletben általában normálisak az eladók, és a választék is nagyobb.


Akinek ennyire sok a pénze az örüljön neki. A gazdagok világa amúgy sem a kedvességről és egyetértésről szól, hanem a $$$$$$-ról.

2018. aug. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Ne viccelj már. Megmondták, hogy nem úgy kell állnia a ciponek, mert úgy van tervezve, hogy lábfejre simuljon, és neked nem simul. Orulj neki, hogy megmondták nem rád sózták 120-ért. A bőr tágul is, hiába veszel bele vastag harisnyát, kis idő múlva leesik a lábadról. Érdekes, hogy velem mindig kedvesek minden ilyen kategóriás üzletben. Bár ebben nem voltam még, inkább az Andrássy úton vásárolok. Szerintem ezt te fújtad fel. Főleg ha anyukád is igazat adott az eladónak, hogy az a cipő nem jó rád. Jobb lett volna, ha rádsózza, meg azt mondja, hogy tökéletes, aztán 2 hónap múlva viszed vissza és reklamálsz, hogy eldeformálódott a cipő? Nekik sem kell a cirkusz azért, mert te nem a megfelelőt veszed meg. Lépj túl rajta!
2018. aug. 16. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer megkérdeztem H&M-ben egy eladó lányt, hogy szerinte miképpen áll a cipő amit felpróbáltam. Nem hordtam azelőtt olyan darabokat és gondoltam megkérdem. Kb leköpött. Azt sem értette, hogy mi a f**zért szóltam hozzá.

Nagyon rosszul esett.


Egyébként milyen stílusban mondták ezt neked?

2018. aug. 16. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam visszafordítani a kérdést a kérezők ellen, bár sokan teszik, de lenne egy kérdésem.


Véletlenségből nem neked van sok bajod saját magaddal, elégedetlenség a testi paramétereiddel (lábméret, lábforma stb) és ezért veszed ennyire zokon, hogyha más ezeket, az általad problémásnak gondolt testi tulajdonságokat észreveszi?

Látatlanban biztos vagyok, hogy egy üzletben soha nem szándékolják megbántani azt, akinek a pénzéből élnek.

Szerintem te nagyon nagy hátrányként, átokként éled meg a lábad tulajdonságait, és emiatt vetted ennyire a lelkedre.


Ne azonosítsd magadat a testeddel. A tested csak egy jármű, egy hardver, te pedig benne a sofőr, vagy operátor.

Nem személyes döntésed a szád görbülete, a testmagasságod, lábméreted stb. Mégha kritika éri is a testedet, akkor sem kell azonosultan képviselni és személyes sértésnek venni.


Megérzésem, hogy azért beszéltek le, mert nem állt jól, és ha egy ilyen drága cipőt valaki visszavisz, hogy mégsem kell, meggondoltam magam, az azért nekik elég nagy érvágás lehetne.


Úgyhogy a 'miért kell így beszélni' kérdés folyamatos zárt ciklusú mantrázása helyett inkább vedd fel a másik ember nézöpontját és gondold át, te mit tettél volna a helyében.

2018. aug. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
88%

Nem teljesen értem, amit mondasz.

"nem lehet nagyobb a lábamnál annak a lábfejre kell simulni. Egyik felpróbált modell sem volt szép a lábamon"

Nehogymár ne legyen 40 es meg 41 es cipőjük.


Ha neked nem áll jól, akkor menj más boltba. Vagy vegyél sportcipőt, az idomodik. Nem tudom hány kg vagy, mert a drabális lányoknak szokott durung lenni a lábuk.


Ezt a kivagyiskodást meg szerintem hanyagold. Te attól érzed magad valakinek , hogy 120 ezres cipőt akartál venni? Mert itt felhánytorgatod hogy mit mondtak neked PEDIG 120 ezres cipőről van szó. Ezek szerint egy csóró lányt az 5 ezres cipő próbaálásnál etikusabb leszólni?! Mert ez jön le abból, amit mondasz. Gusztustalan!!! Gazdag, de kívül-belül trampli vagy.

A pénz nem minden! Lásd: Hamupipőke.

2018. aug. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem úgy reagálnék, ahogy te kérdező. Ha annyira akarod azt a cipőt menj vissza és vedd meg, de nehogy 2 hónap múlva visszamenj reklamálni, amiért eldeformálódott.

Az eladónak ez a dolga, hogy segítsen a megfelelődarab kiválasztásában. Számodra nem volt megfelelő darab, így ezt mondta. Ha kövér vagy, és nincs a méretedre ruha, akkor azt kell közölnie (finoman), nem kell feleslegesen húzni a vásárlók idejét.

2018. aug. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

„Látatlanban biztos vagyok, hogy egy üzletben soha nem szándékolják megbántani azt, akinek a pénzéből élnek.”


Magyarországon élsz? (Mármint nem gúnyból kérdem) Mert itthon éppenhogy az a jellemző, hogy vagy az életről is lehúznak az alkalmazottak az unott viselkedésükkel és azzal hogy érzékeltetik, miattad kell most dógozni! Vagy flegmák. Persze, nyilván vannak kivételek, de itthon módfelett jellemző ez. Több ismerősöm is panaszkodott már emiatt és én is rendszeresen tapasztalom a helyzetet.

2018. aug. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!