Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szerintetek melyik cipő?

Szerintetek melyik cipő?

Figyelt kérdés

Tetszik ez a két cipő, viszont nem tudok dönteni. Mindkettő mellett van pro és kontra érv is, emiatt nem tudom melyiket vegyem...


1,

[link]


[link]


2,


[link]


[link]


At 1. cipőnek jobban tetszik a talpa, viszont ez a velúr, bársonyos anyag már kevésbé. Félek, hogy nagyon koszolódik, meg szöszölődik (már a képen is tele van szösszel), és azt sem tudom mennyire érheti víz, pedig ugye jön az ősz, sok eső, stb. Meghát elvileg ezeket a cipőket sokat kell ápolni... Szóval igen sok dolog szól az anyaga ellen.


A 2. cipőnek sem rossz a talpa, csak nekem az nem tetszik, hogy befut alá a varrás, és egy pukli van ott. Meg az ilyen talpaknak az oldala, ahol ugye találkozik az anyaggal (remélem értitek mire gondolok :P), sokszor látni, (meg nekem is volt egy ilyen cipőm), hogy ugye elválik az anyagtól, főleg ott, ahol "hajlik" lépéskor a lábfej a lábujjaknál.

És még annyi, hogy a cipőfűző mintha kicsit bentebb esne, és így nagyobb lesz ugye a lábfefemnél a kivágás, csak nem tudom mennyivel, márpedig pont most őszre nem lenne jó...


Szóval... a véleményetekre lennék kíváncsi, mert egyébként a fent felsorolt "problémákkal" ellentétben, nagyon tetszik mindkét cipő. :D

A válaszokat előre is köszönöm! =)

(és bocsi így utólag, hogy ilyen bőszavú voltam :P)



2018. aug. 30. 15:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Őszintén nekem Egyiksem tetszik,és őszre tuti nem vennék ilyen cipőt..Mindkettő simán beázik.
2018. aug. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
1
2018. aug. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Az elsővel egyet értek, nekem is volt/van hasonlo cipőm...beázik könnyedén sajnos...inkább tavasszal hord...de ha veszel akkor az elsőt:) (sztem)
2018. aug. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
én megfogadtam, hogy velúros cipőt soha a büdös életbe többet nem veszek. legutóbb 4 éve volt velúr télicsizmám. imádtam. mindaddig, amíg nem volt hó, nem esett az eső (beázott ugyebár...). könnyen szöszösödik, beázás után megcsúnyul, kikopik az anyag, amivel nem tudsz mit kezdeni. szóval ha a kettőből kell választani, akkor a 2. cipőt választanám. bár nem mondhatnám, hogy nekem ezek a "durum" cipőtalpak bejönnek. átmeneti cipőnek jó amúgy, csak ősszel figyelni kell, hogy mikorra mondanak esőt, nagy esőt, és azokon a napokon lehetőleg nem felvenni, hogy ne ázzon át.
2018. aug. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
1
2018. aug. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Írtátok, hogy nem őszre vennétek, meghogy beázik.

Nos, először is, nem csak idén őszre venném. Jövőre is használnám. A beázásról annyit, amit ugye én is említettem, szóval most jutott eszembe, hogy boltokban, pl. Deichmann-ban, lehet ilyen víz lepergetős spray-t kapni, esetleg az lehet egy megoldás. :) Mondjuk az 1. szöszösödésével akkor sem tudok mit kezdeni...

2018. aug. 30. 18:19
 7/13 anonim ***** válasza:

Velúrra is kapható egybekelt védőréteget képező spray. Főleg, hogy a folyadék a nagy ellensége az anyagnak.

Ezt viszont nem értem:

„beázik könnyedén sajnos...inkább tavasszal hord...”


Miért? Tavasszal nem esik az eső?

2018. aug. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
*egyébként
2018. aug. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

Ezen az esős dolgon én is gondolkoztam, mert ugye egész évben eshet az eső, nem csak ősszel, ennek ellenére én is azt hoztam fel. :P

Egyébként pedig sikerült összekevernem a dolgokat az 1. cipő kapcsán, mert nem velúr, hanem bársony az anyaga.

Kicsit talán figyelmesebbnek kellett volna lennem. Nem tudom, mennyire más így a helyzet mert ugye nem teljesen ugyanaz a kettő...

2018. aug. 31. 21:29
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
mind1 hogy bársony vagy velúr, mindkettő érzékeny anyag
2018. aug. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!