Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Tényleg megfázhatok tőle, ha...

Tényleg megfázhatok tőle, ha 15 fokban zokni nélkül vagyok?

Figyelt kérdés
Szandálban mentem a suliba, a barátnőim szerint meg fogok fázni ha ilyenkor mezítláb járok. Úgy mondják komolyan mintha minuszok lennénnek. Szóval ettől még nem fogok megfázni, igaz? 16/L

2018. szept. 4. 09:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%
En nem tudom, de valoszinuleg igen. A zokni valamiert kulcsfontossagu testhonel. Telen elso dolgom zoknit felvenni, es mar azonnal sokkal kevesbe fazom :) nyaron meg ha hazaerek a melegbol, elso dolgom cipo+ zokni le.
2018. szept. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
Minden embernél más. Én spec nem fáznék meg ilyen időben. Vagyis hát nem is fázok mezítláb, most is úgy vagyok ^^ De van aki érzékenyebben reagál rá és egyből felfázik. Ezt neked kell tudni ki bírod-e, ha igen akkor semmi baj és nem fontos más mit mond hisz úgyis a te tested és a te dolgod. És ne más mondja meg hogy felfázol-e.
2018. szept. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%

Igen, van aki már ennyitől megfázhat. Főleg a karcsúbbak.

Egy érdekes tény: Alvás közben már 15*C hűvösben is ki lehet hűlni (halálosan)

2018. szept. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
49%
Hogy te mennyire bírod azt nem tudom, de én ennyitől már beteg lennék.
2018. szept. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
nem vagyunk egyformák, van, aki igen, van, aki nem
2018. szept. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Ignis Subdialis ***** válasza:
83%

Ez egyénfüggő, ráadásul az ember viszonylag gyorsan alkalmazkodik a hidegebb/melegebb környezethez. Magadon is megfigyelheted, hogy kánikulában 21-22 fok már hidegnek tűnhet, míg télen pedig otthonosan meleg. Északon tanult kollégáim mesélték, hogy amikor megérkeztek az adott országba télen, az első hetekben még eszkimónak öltözve is megfagytak az utcán, aztán annyira hozzászoktak a permanens hideghez, hogy elég volt úgy öltözni, mintha csak itthon lennének.

Meg vegyük még hozzá a pszichés placebo hatást, ha valaki azt ismételgeti, hogy megfázik a hidegtől, simán "elintézheti" magának pusztán azzal, hogy parázik, miután a stressz az egész szervezetet gyengíti. Valószínűleg a barátnőidnek ezt mantrázták a nagymamáik gyerekkorukban és eszükbe sem jutott, hogy akár csak egy kísérletet végezzenek az ellenőrzésére. :) Pedig ha mindig megfigyelnék magukat, hogy megfáznak-e minden alkalommal, amikor hideg éri őket, illetve minden megfázásuk előtt érte-e őket hideg, akkor a statisztika is bizonyítaná, hogy nincs egyértelmű kapcsolat a kettő közt. Például mi van, ha hideg van, de nem jön arra egyetlen vírus sem? Akkor hogy fázol meg? :)

2018. szept. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, holnap nekik is megmutatom.
2018. szept. 4. 15:41
 8/17 anonim ***** válasza:
83%
Embere válogatja,Én ma egésznap egy magassarkúban voltam amihez ugye nem hozhatok zoknit és így sem fáztam.Viszont az egyik barátnőm Sneakerben és zokniban is fázott.
2018. szept. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%

Baromság, tévhit, legenda.

Akkor fázol meg amikor az orrnyálkahártyád lehül és az influenzát okozó vírusok ezt az alacsonyabb hőmérsékletet szeretik és megtelepednek ott. + ezt az immunrendszered nem tudja azonnal kivédeni

2018. szept. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
58%
Francokat. Akkor fázol meg, ha egy náthás egyén az arcodba tüsszög, vagy előtted fogdossa össze a kilincset teleköhögött kézzel. Semmilyen kevés ruhában nem tudsz "megfázni", ha nincs a közelben vírushordozó. Legfeljebb legyengülHET az immunrendszered tartós hideg esetén, de még akkor sem leszel náthás a semmitől.
2018. szept. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!